TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

Reklama10 let labelu Euphonic – poslední info, lineup

24.05.2007

V pátek 25. května hostí Duplex Most jako jediný klub v České republice label Euphonic, který zde oslaví své desetileté výročí. A jak bude vypadat line-up ma celý večer? Vstup na party je příjemných 120 Kč a pokud je vás 3 a více, tak vás zdarma do klubu odveze taxi – objednejte si ho na čísle 723 975 691. V klubu na vás čeká špičkový zvuk, LCD obrazovky a výborná laser show!! Celý label Euphonic společně s Michaelem C se na vás na všechny v pátek těší!

2130 – 2300 Marc Marberg
2300 – 0030 Michael C
0030 – 0200 Ronski Speed
0200 – 0330 Kyau & Albert

0330 – 0500 Sonorous
10 let labelu Euphonic – rozhovory s Kyau & Albert a Michaelem C
K desetiletému výročí labelu Euphonic jsme pro vás připravili rozhovor s jeho zakladateli Ralphem Kyau a Stevenem Albertem, tedy s duem Kyau & Albert. Bavili jsme se o historii, celé koncepci labelu, vztahu k Vanditu a o plánech do budoucna. Vyzpovídali jsme také Michaela C, který má k Euphonicu nejblíže a který jako jediný český dj bude klukům z Euphonicu gratulovat. Kyau & Albert Ahoj chlapi, jak se máte? Už je to docela dlouho, co jste naposledy navštívili Českou republiku… co je za tu dobu u vás novýho? Ralph: Kromě našich djských vystoupení jsme hlavně připravovali veškerý materiály k desetiletému výročí Euphonicu. A taky jsme vydali náš nový singl na vinylu “Always A Fool” ve zbrusu novém club mixu. Na druhé straně singlu je extended album verze, kterou mnoho djů hrálo už v době, kdy vyšlo album “Worldvibe”.
Dobře, ale pojďme zpátky ke kořenům. Jste zakladatelé labelu Euphonic, když se podíváte zpátky do minulosti, jak to všechno začalo?
Steven: Euphonic začal jako docela malá věc, vlastně to byla taková platforma pro naši vlastní produkci a nejen pro naši, ale i pro mladé producenty, které sháněli label. Nejdříve jsme si naše CDčka distribuovali sami, první rok jsme vydali jen 4 singly. Dneska spolupracujeme s největším německým distributorem Sony BMG a taky s nejlepším distributorem vinylů Discomania.
Ralph: Málo lidí v Čechách ví, že jsme vydali track jedněm českým producentům na našem prvním CD Positive Ways v roce 1999. Ten projekt se jmenoval Aural Unit a byla to taková ambient věc. Ani nevím, jestli ještě pořád dělají hudbu.
Založili jste Euphonic vedle Paul van Dykovýho Vanditu. Nemyslíte si, že jste v Německu konkurenty?
Ralph: Naopak! Máme skvělý vztahy s lidmi od Vanditu. Není tu žádná konkurence, protože trh je dostatečně velký. Když plánujeme Euphonic night v Berlíně, ptáme se vždy Vanditu, jestli tam taky v tu dobu něco nedělají, nikdy nejsou v Berlíně dvě tranceové akce najednou.
Steven: Minulý týden nás pozval Paul van Dyk do své radioshow, abychom mluvili o deseti letech v Euphonicu. Paul van Dyk vlastně podpořil první velký releasy Euphonicu jako “Glass Garden” od Sonorouse, “Epic Monolith” od Mirco de Govia a náš singl “Outside”, což Euphonicu hodně pomohlo. Loni taky Paul van Dyk v DJ Magu zařadil Euphonic spolu s Vanditem a Itecem mezi své 3 nejoblíbenější labely. Takže o konkurenci se nedá vůbec mluvit.
Ralph: Vlastně Giuseppe Ottaviani z Vanditu zremixoval track “Super Nature” od Stoneface & Terminal, který můžete slyšet na EP k deseti letům Euphonicu.
Já mám dneska pocit, že už dnes není možné o djovi říct, zda hraje čistý trance, techno, nebo house. Hudební styly se stále více prolínají. Ale střejně, kdybyste přeci jen měli charakterizovat zvuk Euphonicu dnes a před deseti lety…
Steven: Po roce 2000 se Euphonic stal známým hlavně jako trance label s klíčovými producenty jako Ronski Speed, Mirco de Govia, Sonorous a Kyau & Albert. Ale v začátcích jsme vydávali i techno, ambient a house. Dneska se zvuk releasů z Euphonicu hodně prolíná a v podstatě závisí pouze na producentovi. Ten, kdo zná desky z Euphonicu ví, že tady je rozdíl ve stylu produkce mezi Sonorousem, Stoneface & Terminal a Kyau & Albert. Když se nám track líbí, tak ho vydáme.
Ralph: Například album Mirco de Govia “Chronoscale” bylo z 50 procent elektronika a stalo se docela populární na poli klasický taneční scény. Toto album byl přechod mezi scénami, což na něm bylo právě to skvělé. V červnu vydáme první album Stoneface & Terminal s názvem “Wide Range”. To album se mi opravdu líbí, ale myslím, že mnoho lidí překvapí. Toto album bude dalším velkým krokem Stoneface & Terminal a hodně je zviditelní. Už jsme prodali licenci do USA a Ruska a právě jednáme s asijskými nahrávacími společnostmi, což je velmi dobrý na debutové album.
Euphonic se stal jedním z nejdůležitějších nezávislých tranceových labelů a ovlivňuje hodně lidí po celém světě. Jaké jsou vaše plány do budoucnosti? Jakým směrem chcete label posunout?
Ralph: Chceme pokračovat ve skvělé práci s našimi producenty. Ronski Speed a Mirco de Govia v tuto chvíli pracují na svých nových albech. Snažíme se vyvíjet Euphonic krok za krokem, protože to je velmi důležité, abychom přežili dalších deset let.
Steven: Pracujeme také pro nové umělce, ale problém je, že mnoho mladých producentů se snaží pouze udělat track tak, aby zněl jako produkce jejich idolů. Nepřichází mnoho nových nápadů, ale spíše hodně sraček. Nás zajímá čerstvá, neokoukaná hudba. Samozřejmě, že by demo mělo mít tranceový pozadí, ale může být ovlivněno i jinými styly, ne?
Chystáte se vydat kompilaci s názvem 10 Years of Euphonic Records compilation. Bylo těžký vybrat skladby na tuto kompilaci? Dali jste tam všechno co jste zamýšleli?
Ralph: Ta kompilace je dvojtý CD. Jeden disk namíchal Ronski Speed a druhý jsme míchali my. Seděli jsme spolu s Ronskim a udělali jsme dlouhej seznam potenciálních tracků, který bychom tam chtěli. Pak jsme se dlouho bavili nad tím, kdo chce jakou skladbu použít. Bylo to ale super poslechnout si všechny ty věci znova ve všech možných verzích, protože jsme tak moc zaměstnáni novými věcmi, že už nám nezbývá moc času poslouchat ty starý. Bylo to taky super proto, protože se nám vrátily všechny vzpomínky. Euphonic je opravdu velký kus našeho života a být v tomto businessu deset let, to už je nějaká doba.
Steven: Na té kompilaci je teď 39 skladeb, což si myslím, že je dobrý ohlédnutí za deset let. Když se na to tak dívám, vydali jsme na Euphonicu opravdu hodně dobrých skladeb, na což jsem fakt hrdej.
Připravili jste si nějaký speciální retrospektivní set pro své fanoušky v Čechách nebo budete hrát nový věci?
Steven: Ještě nevíme, co budeme hrát. Myslím, že to bude obojí, nějaký nový věci a samozřejmě klasiky z Euphonicu.
Super! Přejeme vám do dalších deseti let jen to nejlepší a těšíme se na vás na všechny v Mostě!
Ralph: Děkujeme za rozhovor a uvidíme se všichni v Duplexu!
Michael C
Ahoj Michale, nemá cenu Tě dlouho představovat, jsi dnes jeden z předních českých djů, ale přesto nám prozraď, co je u Tebe nového?

Vezmu to trochu stručněji, je toho opravdu hodně. Od letošního února jsem vstoupil do Roxy Bookingu, v klubu Roxy se zabydlela moje rezidentní noc Entrance (další vydání jsou již naplánována, nové info se objeví na www.djmichaelc.com), už doopravdy do prázdnin se můžou všichni těšit na novou webovou prezentaci a to samé platí o mé nové vlastní hudební produkci – nové kousky budou k slyšení na Michael C Solo 8.června v OK Centru v Pardubicích. Nesmím zapomenout na znovuzrozenou radioshow Sunshine, která v současné době běží každé úterý již na dvou rádiích a těší se výborné poslechovosti, za to vám všem díky!
Budeš jako jediný český zástupce hrát na oslavě desetiletého výročí labelu Euphonic. Co pro Tebe Euphonic znamená?
Euphonic je podle mě jeden z nejkvalitnějších labelů specializujících se především na trance music a jelikož všechny hlavní aktéry Euphonicu znám osobně, můžu s klidným svědomím říct, že jejich práce je dělaná hlavně od srdce a s neutuchající energií. Proto mám obrovskou radost, že můžu slavit společně s nimi a doufejme i s plným klubem!
Měl jsi možnost hrát na originální verzi Euphonic night v Berlíně, jak se Ti tam hrálo?
Byl to opravdu skvělý zážitek, na který budu dlouho vzpomínat, v klubu Q3A bylo plno, kolem 400 lidí a všichni vytvořili vynikající atmosféru, reagovali na každý mix i track, takže pro DJe výborná zkušenost.
Jaká je tvoje nejoblíbenější deska z Euphonicu?
Těch by bylo určitě hodně, řekněme že z progressive Glass Garden od Sonorouse a z trance Velvet Morning od Kyau and Albert v Mirco de Govia Mixu.
Co bys Euphonicu popřál do dalších deseti let?
Určitě mnoho dalších vydaných skvělých skladeb, spoustu fanoušků po celém světě a mnoho výborných zážitků z parties, kde budou všichni umělci z Euphonicu vystupovat!
Díky za rozhovor a těšíme se 25.5. v Duplexu Most!
Já taky díky a v pátek v Mostě čau!
—————————————————————————————-
Německý label Euphonic slaví 10 let v České republice
Je už tomu deset let od doby, kdy německá dvojka Kyau & Albert založila v Německu v roce 1997 hudební vydavatelství Euphonic. Z malého labelu, který byl původně založen pro podporu mladých a talentovaných umělců, se během deseti let stal uznávaný label, který do světa chrlí špičkovou hudební produkci převážně z tranceové oblasti. Kromě kmenových producentů Euphonicu – Kyau & Albert, Ronski Speed, Sonorous, Mirco de Goovia, Stoneface & Terminal, Marc Marberg, Markus & Brian a Sebastian Sand – vydávají svoji produkci na tomto labelu také světově známí – Armin van Buuren, Above & Beyond, OceanLab, Young Parisians či Andy Moore. Hity jako – Glass Garden, Epic Monolith, I am Alone, Satellite, Made of Sun, Guarana, Incognition, Air for Life, Walk Down, Kiksu, Are You Fine a The Space We Are – se staly velmi oblíbené mezi fanoušky po celém světě a mají své pevné místo v recordbagu každého špičkového DJe.
25. května 2007 vás všechny zve label Euphonic na svojí jedinou narozeninovou zastávku v České republice v klubu Duplex Most. Své narozeninové sety vám naservírují Kyau & AlbertRonski SpeedSonorous a Marc Marberg. Jako jediný český zástupce DJům z Euphonicu pogratuluje svým originálním pojetím trancu vítěz ankety Trance.cz Michael C. Na party pro vás budou připraveny dárečky v podobě originálních suvenýrů od labelu Euphonic. Nenechte si ujít narozeninový mejdan roku v klubu Duplex Most!!
10 let labelu Euphonic
25. května 2007
Duplex Most
DJs: Kyau & Albert, Ronski Speed, Michael C, Sonorous, Marc Marberg
vstup: 120 Kč

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.