TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaActiva chytá druhý dech s albem Origins

18.10.2021

Britský DJ a producent Rob Stevenson alias Activa je vcelku nenápadnou postavou elektronické taneční hudby, ale vězte, že jeho význam a přínos trancové scéně je více než zanedbatelný. Již od roku 2004 zásobuje hudební trh velkým množstvím výrazných skladeb pod různými pseudonymy a projekty. Profiloval se jako jeden z nejtvrději pracujících producentů na trancové scéně. Jeho tracky vycházely na labelech jako Vandit, Black Hole, Armada či Anjunabeats než našel domov u britského nezávislého vydavatelství Discover, kde v roce 2009 vydal uznávané debutové album “This World”. O pouhé dva roky později přišel Activa s další dlouhohrající deskou nazvanou “To The Point”.
 
Jeho produkce zaznamenává neustálou podporu od předních zástupců trancové scény, není tedy divu, že se Activa stal vyhledávaným producentem a zvukových inženýrem a spolupracoval s významnými jmény scény. V roce 2010 také spustil vlastní vydavatelství Bordeline, které uspěšné provozoval 5 let a nedávno oznámil, že label po několikaleté přestávce znovu oživuje, což je více než dobrá zpráva pro příznivce kvalitní energické trance music. Díky své dobré práci jako label manager se také prohloubil jeho vztah s domácím vydavatelstvím Discover, kde v letech 2011-2013 působil v roli vrchního A&R managera. A samozřejmě vystupuje i jako DJ, kdy již hrál na řadě významných událostí nejen v Evropě ale i na dalších kontinentech.
 
 

 
Je to více než zaneprázdněný člověk, není tedy divu, že si čas na další desku našel až po tolika letech. A přitom poselství aktuálního alba “Origins” je přímočaré. Má připomenout hudbu, na které sám autor ale i většina z nás vyrůstala. Toto je však jen polovina příběhu. Je to jeho motivace, která dělá album ještě zajímavější. Rob byl do jisté míry chycen ve své produkční bublině a chybělo mu nadšení. Je jedním z mála lidí z branže, který se nebál otevřeně přiznat, že proti tomuto není imunní. Hodnota současné produkce není vždy v souladu s její kvalitou. To je něco, co leží v žaludku mnoha umělcům. Na rozdíl od ostatních to Rob nemohl překonat a cítil nutkání to řešit. Rozhodl se tedy nahrát album, které by mělo i v době rozkvětu žánru hlavu i patu, ale s produkčními schopnostmi a zkušenostmi po dvaceti letech v oboru. „Cítím, že pokrok je opravdu pokrokem, jen pokud se věci skutečně zlepší. A nejsem si jistý, že tomu tak vždy bylo v trancu. Jako žánr se často vzdaluje tomu, co býval, občas se stává téměř karikaturou sebe sama“ jak sám autor říká, proto se vyhýbal co se zvuku, efektů a techniky týče všemu co nese označení moderní, o honení se za trendy ani nemluvně. Představte si dlouhohrající desku s průbojností Paul van Dyka, Sashovo důvtipem, citem Ferryho Corstena a bystrostí Armina van Buurena v jejich nejlepším období, která ležela uzamčena v časové kapsli dodnes nikým neslyšena. Tak přesně takhle zní “Origins”. Album vyšlo 1. října jak v digitální podobě tak i na CD. Více informací o albu včetně tracklistu a odkazů na hudební služby najdete zde.
 
Trailer:

 
Youtube playlist:

 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit