TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaActiva obnovuje dobrou pověst klasického trancu

18.07.2023

Rob Stevenson alias Activa je jedním z posledních mohykánů, kteří uctívají téměř výhradně klasickou formu trancu bez moderních postupů. Je to patrné jak v jeho vlastní tvorbě, tak i v releasech jeho vydavatelství Bordeline, kde vyniká třeba Mac & Monday. Celkově se dá říci, že v několika posledních letech došlo u Activy k výraznému nárůstu aktivity, kterému předcházelo období tvůrčí pauzy. Britský DJ a producent toto částečné odmlčení vysvětluje tak, že bylo několik let v jeho kariéře, kdy už necítil potřebné spojení s děním na scéně jako dříve. Pokud ho však čas strávený v tomto odvětví něčemu naučil, pak tomu že hudba je cyklická. Všechno se vrací. Byla to tedy jen otázka času, kdy nastane ten správný okamžik pro comeback. Pro Roba a jeho hudbu je tento druhý dech v plném proudu již několik let a nyní dosáhl milníku vydáním kompilace Movement: One.
 

 
Paradoxně lockdown napomohl Robově klasičtější formě trancu. Lidé se potřebovali cítit propojeni a historicky neexistuje mnoho forem elektronické hudby, které by to uměly lépe než trance. Bylo to v té době, kdy Rob znovu zahájil svou činnost a rychle se stal jedním z předních zastánců této čerstvé vlny skutečného trancu. Po restartu svého labelu Bordeline nahrál Origins, své první autorské album za posledních deset let a pak vydal Tri-Series, řadu vinylových EP. Robovi však navrácení této hudby zpět do módy nestačilo a to vedlo k další restorativní akci, uvedení nové kompilační řady.
 
Movement: One je sada dvou disků/mixů vytvořených originálním budovatelským způsobem. Aby zde Rob plně dosáhl klasického zvuku, zaklepal na dveře některých producentů, kteří byli ve svém zvukovém přesvědčení stejně neochvějní jako on. Na kompilaci se tak dočkáme hudby od takových osobností, jako jsou Lostly, The Noble Six, Maria Healy, Luke Terry, Jaron Inc., Pulser, Enigma State, Factoria a dalších. Přirozeně se zde setkáme i s množstvím nové produkce a remixových exkluzivit od samotného Roba.
 

 
Aby získala kompilace generačně autentický vzhled, obrátil se Rob na tvůrčí studio The Designers Republic, vizuální sílu stojící za institucemi jako Gatecrasher, Warp a Satoshi Tomiie. Ti svou kreativitu nasměřovali do přebalu desky Movement, která tak poskytuje estetický i zvukový návrat do minulosti. Jedná se o uspokojivý hudební zážitek pro ty z Vás, kteří tu dobu zažili nebo si jí třeba jen přejete zažít. Kompilace Movement: One je k dispozici digitálně i fyzicky na CD od 7.7.2023 a více informací o tomto vydání včetně kompletního tracklistu a odkazu na hudební služby naleznete zde.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit