TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaAhead – 3gether / Back To Reality

20.10.2006

Ahead je zbrusu novým projektem belgického trance veterána a jednoho z nejplodnějąích producentů, který se uľ spolehlivě vepsal do dějin elektronické taneční hudby. Pokud stále nevíte o koho se jedná, prozradím, ľe oním dotyčným je Mike Dierickx, známějąí jako M.I.K.E. Představovat si tuto legendu trance music by bylo noąením dříví do lesa. Ostatně, letos jiľ podruhé zavítá do Prahy, a tak pokud jste zmeąkali jeho první vystoupení, určitě si ho nenechte ujít. M.I.K.E. během své dlouholeté kariéry produkoval pod mnoľstvím projektů, přičemľ v některých experimentoval i s jinými ľánry; temným progressivem počínaje a technem konče. Mezi ty nejznámějąí, nejstarąí a “nejtrancovějąí” patří Push, Plastic Boy, Absolute, Solar Factor, Liquid Overdose a mnoho daląích. Novějąími projekty jsou Red Flag, D.E.E.P.E.R., E-Tronic a nyní i Ahead. Pojďme si tedy představit jeho nejnovějąí desku, která vyąla 12. října na labelu A State Of Trance.
Osmiminutová skladba 3gether začíná Mikovou typickou basovou linkou doplněnou o specifický klapot, který uľ známe z jeho starąí produkce. Tyto prvky napovídají, ľe celá skladba bude čistě tranceovou záleľitostí. Prakticky od počátku se objevuje sample z klasiky od B.B.E. – Seven Days And One Week, nicméně podle mého názoru se nejedná o coververzi ani rework, M.I.K.E. se spíąe nechal tímto trackem inspirovat a obohatil onu notoricky známou melodii o své soundy, takľe to zní pro dneąního posluchače mnohem moderněji, neľ tato deset let stará taneční klasika – zkrátka ji přetvořil k obrazu svému a udělal z ní zcela nový track. Zhruba v polovině skladby přichází breakdown, po kterém se z pozadí začne ozývat zasněná melodie a zároveň graduje B.B.E. sample. Ten se vytrácí po ąesté minutě a do konce uľ se neobjeví. Musím se přiznat, ľe mě track 3gether okouzlil. Je to natolik euforická záleľitost, ľe na party dovede spolehlivě přivodit stav extáze. Nebudu přehánět, kdyľ řeknu, ľe se na osm minut se ocitnete v jiném světě.
O minutu kratąí Back To Reality je naopak mnohem temnějąí a progresivnějąí, ale jiľ od počátku lze spolehlivě rozeznat Mikův rukopis. Od druhé minuty se ozývá hlavní melodie, která je poněkud depresivní, coľ vąak této skladbě vůbec neubírá na kráse. M.I.K.E. zde pouľil svoje typické bicí, které jen umocňuje ponurou atmosféru a celý track okořeňuje. Dvě a půl minuty před koncem přichází breakdown, po něm kratičké zadrhnutí, kterým skladba graduje a poté se opět vrací hlavní melodie, která pokračuje téměř do konce. Geniální dílo! Tímto vinylem se vrací starý dobrý M.I.K.E., jak ho vąichni známe. Je evidentní, ľe i po tak dlouhé době, co na poli trance music působí, má stále co nabídnout. I proto vyąla tato deska na prestiľním holandském labelu A State Of Trance. Proto neváhejte a co nejdříve si ji poslechněte!

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.