TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

Reklama



Andrew Bennett – Menar

04.05.2007

Německého progressivního mága Andrewa Bennetta není třeba podrobněji představovat, nebo» téměř vąichni, kdo holdují ľánru progressive trance, se s jeho produkcí jistě setkali. Svou djskou kariéru nastartoval uľ před deseti lety, avąak s vlastní produkcí začal aľ o mnoho let později a pomyslnou “vstupenkou do síně slávy” se pro něj stal aľ track Ocean Drive z roku 2004, jímľ byl nadąen jak Armin van Buuren, tak Markus Schulz, který jej zařadil na svoji kompilaci Coldharbour Selections Volume 3. Andrew často spolupracuje se svými slavnými kolegy – s Mariem Hammerem vydali pod hlavičkou Hammer & Bennett famózní track Language (2005, Coldharbour Rec.), s Mikem Dierickxem povedenou desku Into The Danger (2006, Club Elite) a naposledy s Rico Soarezem aka Probspotem pecku Light Of Hope (2007, Electronic Elements). Andrew je zodpovědný i za spoustu kvalitních remixů, které jsou stejně jako jeho vlastní produkce obdařeny nezaměnitelnou basovou linkou, která je nejvýraznějąím atributem Bennettovy produkce. Je načase si blíľe představit poslední počin z jeho dílny, který se jmenuje Menar a vyąel na Schulzově labelu Coldharbour Recordings 25. dubna 2007.
Téměř devítiminutový Original Mix se objevoval v Markusových setech uľ více jak před rokem a těľko říci proč se oficiálního releasu dočkal aľ po tak dlouhé době. Kaľdopádně uľ od samého počátku je zde patrný typický Bennettův rukopis v čele s masivní basovkou. Velice záhy se připojuje zvonková melodie, jenľ kulminuje v prvním breakdownu za doprovodu marginálního vocal samplu krátce po třetí minutě. Tato melodie na pozadí hutné basovky nás bude provázet aľ do konce. Celá struktura tohoto tracku je zcela ve stylu hitu Language a laik by si na první poslech tyto skladby zřejmě spletl. Andrew vsadil na jistotu a rozhodně se strefil do vkusu větąiny milovníků melodického progressive trancu á la Coldharbour sound. Nazvat Menar kopií Language by bylo nefér, nicméně dvojče to je jako vyąité. Hodnocení: 9/10 O pár vteřin deląí Markus Schulz Remix začíná o něco pomaleji, avąak tvrději, coľ naznačuje jakým směrem se bude ubírat. První breakdown se objeví uľ krátce po první minutě a vyústí v daleko masivnějąí a ostřejąí basovce neľ tomu bylo v Original Mixu. Upozaděný filtrovaný vocal sample přetrval za doprovodu bicí. Před čtvrtou minutou nastupuje druhý breakdown v podobě nezměněné zvonkové melodie z Originalu, avąak bicí dává na srozuměnou, ľe o slovo se brzo přihlásí opět ona rezonující a tvrdá basovka. O dvě minuty později nastává tzv. nemelodický techy dojezd nesoucí se ve znamení bezduchého tucání bez náznaku melodie, a to aľ do samotného konce. Poměrně zbytečně dlouhý závěr, na kterém by bylo moľné uąetřit alespoň dvě minuty. I přesto preferuji Markusův remix, který má daleko větąí potenciál být dancefloor killerem a skrývá v sobě daleko více energie. Svým techy soundem se Schulzovi podařilo okořenit Original, který je aľ přílią v “Language” stylu. Hodnocení: 9,5/10
Rozhodně se jedná o povedenou desku z Andrewovy dílny. I přes nepřílią zdařilý závěr dávám přednost remixu, který je jinak bezvadný. Pro Bennettovy fanouąky jen dodám, ľe uľ se mohou těąit na jeho novinku Heaven Sent s vokalistkou Kirsty Hawkshaw a nevokálový track Safe From Harm, které by měly v blízké budoucnosti oficiálně vyjít na labelu Coldharbour Recordings. Tento německý producent se ovąem rozhodl pokračovat i v úspěąné ko-produkci s Rico Soarezem, coľ vyústí v jejich druhý vinyl s názvem Face The Truth, stejně jako s M.I.K.E.m, jejichľ počin se v setech objevuje jako ID. Nezbývá neľ doufat v brzký release date vąech těchto skladeb.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.