TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaAngelo Bott (Solid Slide) interview

09.07.2004

Dnes je trochu nestandardní den, co se týče serveru Trance.cz, protoľe po velmi dlouhé době jsme pro vás připravili rozhovor a sice se ąvýcarským producentem, který se jmenuje Angelo Bott. Pokud Vám toto jméno nic neříká, pak prozradím, ľe se skrývá za projektem Solid Slide, pod kterým vydal začátkem tohoto roku na belgickém labelu Bonzai kvalitní vinyl Burning Flame / Burned. A také má na svém kontě několik remixů pod projektem Solid Slide, například pro Ayion – Thru The Night nebo Andy Prinz – Chaos In Motion. A co daląího pro nás chystá? To se dozvíte z následujícího rozhovoru.
1. Ahoj Angelo, jak se vede?
Ahoj, díky za optání, mám se fajn.
2. Kdy si začal s produkováním?
Začal jsem někdy kolem roku 2000. Chtěl jsem dělat i vlastní věci, kromě pouątění songů od jiných umělců.
3. Kteří producenti tě inspirují při skládání?
Myslím, ľe mým největąím vzorem je belgický producent Laurent Véronnez aka Airwave, jeho znalosti souladu, jeho bicí a jeho groove jsou prostě neuvěřitelné. Druhým největąím vzorem je pro mně Nick Bracegirdle aka Chicane. Podle mého názoru je jeho produkce nadčasová. Bohuľel je ąkoda, ľe jsem od něj v podlední době mnoho produkce nesyąel. Nemůľu se dočkat aľ uslyąím jeho nové album.
4. Věnujeą se kromě produkování i DJingu? Pokud ano, tak jak bys charakterizoval své sety? Jaký styl hrajeą?
Ano, jsem Dj, začal jsem hrát jiľ v roce 1996, byla to pro mně v té době nejduleľitějąí činnost. Ale poté se to trochu změnilo a mojí hlavní činností je teď produkce. Je těľké říci jaký určitý styl hraju. Rád styly střídám ve svým setech. Někdy hraju tvrdąí věci, někdy zase ne. Hraju uplifting trance i progressive trance. Zkrátka myslím, ľe vąestranost je ta nejduleľitějąí věc v mých setech.
5. Hrál si někdy v České Republice? Pokud ne, chystáą se k nám?
Bohuľel zatím jsem v České Republice nehrál, ale myslím, ľe by to bylo zajímavé, protoľe se domnívám, ľe ve východní Evropě je budoucnost tranceu. Zatím nemůľu slíbit, ľe přijedu do Čech, ale čas ukáľe.
6. Jak dlouho ti trvalo sloľit tak geniální skladbu, jakou je Burning Flame?
No já si zase nemyslím, ľe by byla aľ tak geniální, ale v kaľdém případě děkuji za pochvalu. Jak víą, tak větąina dobrých songů vznikla velmi rychle, takľe Burning Flame byla hotová za pár dnů.
7. A pracujeą momentálně na novém singlu Solid Slide? Pokud ano, tak jaký styl můľeme očekávat a na jakém labelu vyjde?
Ano, momentálně pracuji na novém Solid Slide singlu. A strana bude uplifting trance a snaľím se, aby byla hodně klubová. B strana bude více deep, prostě více progressive. Vyjít by měl aľ později v tomto roce a samozřejmě kde jinde naľ na labelu Bonzai, konkrétně na sublabelu Fourty-5.
8. A co remixy? Děláą na nějakém momentálně?
Abych pravdu řekl, tak remixy přílią nedělám, protoľe se soustředím předevąím na svojí produkci, ale přesto jsem teď jeden dokončil. Bude pro Diver And Ace – Its Over Now, coľ je první release na zbrusu novém labelu Offshore.
9. Pracujeą také na nějakých b-projektech kromě Solid Slide?
Samozřejmě, například můj projekt Tradewind. Hodně ho podporuje Judge Jules. Hraje ho ve svých radio show a Dj setech. A také Dave 202, coľ je residentní Dj známeho ąvýcarského klubu Oxa. Dave 202 ho také zařadil na svou novou kompilaci Mainstation. Dále jsem dokončil daląí projekt, pro který zatím nemám jméno, nicméně hlavní track se jmenuje Electro Slide a bude to uplifting trance, který bude obsahovat moje vlastní vokály (nelekejte se, bude to jen mluvené slovo :-)) Na b straně bude remix od belgického projektu Trancescape a také skladba Death, která bude rovněľ obsahovat mé vokály. Zatím hledám label pro tento projekt.
10. Jakou hudbu posloucháą doma? Je to trance nebo i jiné styly?
Ano poslouchám předevąím trance. Pracuji v prodejně s hudebními nosiąi, takľe vlastně poslouchám hudbu celý den. Doma nebo ve svém mp3 přehrávači poslouchám různé ľánry, třeba legendární Motown, někdy také poprock jako třeba Coldplay nebo hudbu od takových zpěváků jako Calogero.
11. Jaká je situace ve ©výcarsku co se tranceu týče? Je tam trance hodně populární? Doufám, ľe je to lepąí neľ u nás.
No právě, ľe ta situace není podle mně moc dobrá, v devadesátých letech u nás bylo mnoho festivalů, ale momentálně máme jen pár malých klubů, jako třeba klub Oxa v Zurichu. Zkrátka bylo lépe, ale věřím, ľe opět zase bude lépe.
12. Mohl bys nám říci svoji aktuální top 5?
Cloud 69 – Seventy Weeks
B4 – Before And After
Elevation – Clear Blue (Airwave Rmx)
Brian Eno – An Ending (Leama And Moor Rmx)
Floyd – Any Given Day (Floyd Rmx)
13. A tvoje top 5 vąech dob?
Chicane – Saltwater
Blue Alphabet – Cybertrance
Aurora Borealis – The Milky Way
Airwave – Innerspace
Humate – Love Stimulation
a mnoho mnoho daląích…jeątě by jich bylo mnoho, je těľký jmenovat jen 5
14. Je něco, co by si chtěl vzkázat čtenářům Trance.cz?
Keep the spirit alive and dont forget my words: the future will be yours!
15. Děkuji ti, ľe jsi si udělal čas a přeji mnoho úspěchů ve tvé kariéře.
Já děkuji tobě a celému Trance.cz.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.