TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

Reklama



Armin Solo @ Ocean Diva, Amsterdam – 17. 4. 2004

20.04.2004

Holandského DJe Armina Van Buurena jistě nemusím dlouze představovat. V hodnocení časopisu DJMag drľí skvělou třetí pozici, asi také díky celosvětově známé rádiové show A State Of Trance, ke které v těchto dnech vyąla Arminem namíchaná kompilace s dodatkem “2004”. A právě ku příleľitosti této ą»astné události se uskutečnila ojedinělá akce v Amsterdamu s názvem “Armin Solo”, ze které bude právě tenhle report. Na tuto hodně ąílenou misi “Do-Amstru-Na-Party-A-Zpět-Za-Jediný-Víkend”, se v sobotu ráno vydala autem čtyřčlenná posádka ve sloľení: já (®iletka), Princezna, OutOfBlue a Athro. Z časových a finančních důvodů jsme si v Amsterdamu nemohli dovolit zamluvit na noc po party nějaký hotel, takľe jsme věděli, ľe nás moľná čeká docela peklo. Za dva dny najedeme dva tisíce kilometrů a v přestávce mezi oběma cestami si sedm hodin zapaříme na Armina v prostorách nově postavené lodi Ocean Diva – taková byla naąe vyhlídka.
Sobotní cesta proběhla bez problémů, jediný zádrhel se naskytl aľ v samotném Amsterdamu, kde jsme asi hodinu a půl hledali to správné přístaviątě. Po tom, co jsme některá místa ve městě projeli asi tak pětkrát, jsme ale loď konečně naąli a měli jeątě asi hodinu a půl čas. Ten jsme si vesele krátili poslechem ID&T, kde zrovna svoji show Lift Off vysílal Johan Gielen. Byli jsme domluvení s daląími Čechy (Asjou, Honzou, FlatEricem a jeho přitelkyní), ľe se asi tak v půl desáté sejdeme před vjezdem a ľe nám předají naąe vstupenky (ty jsme sloľitě sháněli přes Asjinu holandskou kamarádku Weenu, protoľe počet lístků byl omezený). Transakce vesele proběhla a my jsme pak jen čekali, aľ se otevře brána a my konečně projedeme na parkoviątě u lodi. Pár minut před desátou se tak stalo, bohuľel trochu prąelo a my museli jeątě chvíli postát před vstupem a projít kontrolami. Překvapilo mě, ľe fo»ák nebyl zjevně ľádný problém.
Na loď jsem já osobně byl hodně zvědavý. Čekal jsem poměrně luxus, protoľe jsem viděl nějaké fotky a očekávání se naątěstí splnilo. Po vstupu jsme si připadali trochu jako v nějakém hotelu! Sestoupili jsme dolů po schodech do niľąího patra a tam uľ Armin (v bílém tričku s dlouhými rukávy – jako vľdy;)) rozjíľděl svůj set pomalým melodickým progressivem! Vzpomněl jsem si na Vandit Nights v Berlíně, kde je v tomhle první dojem téměř totoľný. Ovąem rozdíl je v prostředí, které tady bylo naprosto skvělé, na první pohled nové a výborně vyřeąené. Bary tu byly myslím dva, oba nedaleko a během celé noci člověk nečekal ani chvíli na obsluhu! Platilo se tu ľetonky (stejně jako na Innercity – i tady to bylo 2 eura za ľeton), coľ je trochu zrádná věc, protoľe pak se můľe lehce stát, ľe svoje síly přeceníte a koupíte si jich víc neľ pak spotřebujete.. to byl větąinou náą případ. Kaľdopádně ceny nebyly nijak velké, nealko za 1 ľeton, pivo myslím taky, ale to bylo ani ne do třetinky a nemělo ľádnou chu». Posadili jsme se na pohodlné sedačky přímo s výhledem na Armina a nevěřícně zírali kolem a poslouchali hudbu a podupávali do rytmu. Věděli jsme, ľe tu budeme minimálně sedm hodin a ľe se musíme aspoň ze začátku trochu ąetřit, ale kdyľ jsme zaslechli hlas Mavie Marcos z Andain, museli jsme na parket. Armin byl od nás kousek, nebyl naątěstí nějak vysoko, takľe bylo potěąení ho sledovat. Měl k dispozici asi čtyři gramce a dva cd přehrávače. Kolem stage se uľ vytvořil docela sluąný hlouček lidu.
Tyhle pomalé začátky setů mám hrozně rád, mají svoji zvláątní atmosféru, lidi se teprve postupně dostávají do varu a je vidět, jak atmosféra graduje s kaľdým daląím trackem, který dj zahraje. U Portishead byl ohlas uľ poměrně sluąný – není divu.. Dost lidí bylo postávalo i v prvním patře u zábradlí. Ze začátku playlistu bych vyzdvihnul Whirlpool – Under The Sun, přiąel jsem tomuhle letnímu progressivu na chu», remix od Solarstone opravdu stojí za to. Noví Above & Beyond – to je taky třída, bylo jasné, ľe je Armin zahraje. Postupně přiąel čas maličko energičtějąích tracků a dokonce se objevilo překvapení večera – bubeník, který hraním na nejrůznějąí bubínky a činely doprovázel Arminův set! Do progressivu se jeątě tyhle lehce tribalové zvuky hodily, ale později v čistokrevném trancu mi tyhle vloľky docela začaly vadit.. No a co se pouątělo dál? Monday Groove je asi Arminova oblíbená, hraje ji uľ minimálně půl roku, moľná déle. Je fakt, ľe tahle věc přímo nutí člověka se hýbat a celkově se perfektně hodí na party. Pak přiąel Ton TB – Dream Machine, výborná věc, kterou Tiesto hraje uľ od podzimu, ale tady jsem ji čekal později, takhle jsem ji tolik neuľil;) Pařící lid výrazně zareagoval, kdyľ Armin zahrál skladbu Emotions In Motion ve skvělém remixu od Thrillseekers, bylo vidět, ľe ASOT tu poctivě poslouchají téměř vąichni;) Buuren pak nadále pokračoval hraním osvědčených hitovek a silných vokálních skladeb (Oceanlab – Satellite), s Phantom Manorem se pak začalo i mírně přitvrzovat. Těąil jsem se na tenhle track moc a moc (taky je to asi jeątě pořád moje number 1), ale Armin jej pustil pro mě v trochu v nevhodné fázi, kdy lidi nebyli moc roztancovaní po klidnějąí pasáľi, takľe ani já jsem si to moc neuľil jako třeba v Peąti. U Phantom Manor se taky Arminovi poprvé stalo, ľe mu skočila deska na pravém gramci – a to docela výrazně. Měl s tím trochu problémy celý večer, ani s mixováním se Armin moc nemazlil, bylo vidět, ľe je doma a ľe se nemusí nějak extra předvést, takľe občas nechal desku na můj vkus aľ moc dlouho dobíhat.
Pokračování setu ovąem pořád stálo za to: Binary Finary, skvělý remix Naked Angel, Naranja.. Armin v pozdějąích fázích perfektně střídal styly a nás tak vůbec nenudil. Asi nejtvrdąí část přiąla s Loaded od Sandera Van Doorna, načeľ jsme se dočkali i Marca V – Relooped a nového Tiesta – Love Comes Again v Mark Norman mixu! Tady jsem si to opravdu uľíval, celý klub poskakoval.. prostě se znovu jenom potvrdilo, jak se tenhle singl geniálně hodí na party! Daląí výrazný moment přiąel s písní Holding On To Nothing, kterou Armin zahrál podle mě ve svém remixu – kaľdopádně to jako jeho práce zní, tuhle verzi hrál jako jedinou i v ASOT. Konec byl poměrně dost euforický – Veracocha, True Form (skvělá věc!), Spiral nebo Burned With Desire ve skvělém a neohraném mixu! Armin také zahrál jednu píseň s vokálem (aspoň doufám) Jan Johnston, kterou si zpívalo opravdu dost lidí (i já jsem ji dobře znal), ale za boha jsem si nevzpomněl na název. Mám ale pocit, ľe ji zmíněná zpěvačka zpívala na Tiestově Concertu.
Posledním trackem setu byly vynikající Praiseworthy Tunes (také známé uľ od Tiesta) a lidé v klubu věděli, ľe se blíľí konec. Armin nechal track dohrát a po maličké přestávce, ve které nechal solo bubeníkovi, pustil Saharu od Solid Globe. Celá loď samozřejmě začala ąílet, během setu jsem se trochu divil, ľe tahle věc nezazněla. Armin se lehce hrál s davem a uľíval si svůj úspěch. Po skončení Sahary jsme samozřejmě vąichni začali tleskat a křičet, Armin pochopil, ľe chceme jeątě, takľe nakonec opravdu vytáhl poslední vinyl a demonstrativně jej ukázal davu. Po několika prvních zvucích bylo vąem jasné, ľe jde o jeho remix Motorcycle. Je asi zbytečné dodávat, ľe celou píseň odzpíval celý klub. Atmosféra byla v těchto momentech vynikající a snad se nenaąel nikdo, koho by tyhle chvíle nedojaly nebo nepřivodily husí kůľi. Armin i my jsme měli ruce nahoře a děkovali mu za skvělý záľitek!
Armin uľ tentokrát (asi ve čtvrt na ąest) bohuľel nadobro zmizel a tak nastal čas odchodu. Byli jsme samozřejmě hodně unavení, mně navíc někdo ke konci zezadu propálil cigárem (nebo jointem?;)) mikinu, ale spokojení jsme byli. Armin podle mě nezahrál své maximum co se týče samotného djingu a mixu. V Budapeąti to byl opravdu bůh za gramci, vąechno mu perfektně vycházelo a Maďaři si ho také více uľívali.. Doma v Holandsku to je přece jen něco jiného. Lidé na party byli ovąem větąinou moc milí, jako Čeąi jsme s sebou měli znovu vlajku, takľe jsme opět budili mírný rozruch. Někteří za námi chodili a ptali se odkud jsme, jestli jsme tady na dovolené nebo jen kvůli Arminovi. Ale tak nějak se vąichni domnívali, ľe jsme “from Czechoslovakia”. Uľ jsme jen unaveně odpovídali: “No, no.. Czech Republic!!” Čekala nás dlouhá cesta zpátky (která naątěstí dopadla dobře a dokonce netrvala tak dlouho) a tak jsme spěchali k autu, kde jsme se i loučili s ostatními Čechy (kteří se ovąem rozhodli strávit noc u svých holandských kamarádů). Celkově to byl jedinečný záľitek. Slyąet Armina v Holandsku má své kouzlo, stejně jako nádherný Amsterdam. Chybičky se ovąem naąly, ale to uľ jde o moji vyloľenou zmlsanost. Tohle u nás zkrátka nezaľijete a musíte pro to něco obětovat. Jen se teď čím dál víc bojím, ľe se mi prostě na ty naąe trance parties nebude tak chtít a ľe budu chtít vľdycky něco extra. Kaľdopádně Arminovy Sola stojí i za těch dva tisíce kilometrů a daląích pár tisíc korun!

P.S.: Playlist je “vyráběný” mnou přímo na party, věřte, ľe bylo často těľké si vzpomenout, ale bylo tu i dost věcí, které jsem asi v ľivotě neslyąel. Třeba se časem na nějakém serveru objeví kompletnějąí a pouľitelný tracklist, zatím se spokojte s tímhle;)
Playlist:
04. Andain – Beautiful Things (Markus Schulz Coldharbour Remix)
05. Portishead – Roads (Sultan & Tonedepth Remix)
08. Thomas Penton – Dominica
09. Whirlpool – Under The Sun (Solarstone Remix)
10. Mr.Sam vs. Fred Baker pres. As One – Forever Waiting + Andain – Summer Calling (Accapella)
11. Above & Beyond – No One On Earth (Gabriel & Dresden Remix)
13. DJ Danjo vs. Rob Styles – Duende
14. Sarah McLachlan – Fallen
15. Ronald Klinkenberg – Monday Groove
16. Ton TB – Dream Machine
17. Paul Van Dyk – Buenaventura (Reflections Remix)
19. Witness Of Wonder – Emotions In Motion (Thrillseekers Remix)
20. Thrillseekers – Calling Your Name (Remix)
22. Oceanlab – Satellite (Markus Schulz Remix)
25. Mark Norman – Phantom Manor
26. Binary Finary – 1998 (Ronski Speed Remix)
27. Scott Bond vs. Solar Stone – Naked Angel (Mark Norman Remix)
28. Mojado ft. Mr. Sam – Naranja (Dmitri Andreas Vision)
30. G&M Project – Sunday Afternoon (Original Mix)
31. Fictivision vs. Phynn – Escape (Phynn Mix)
33. Kyau vs. Albert – Velvet Morning (Aalto Remix)
36. Midway – Amazon
37. Sander Van Doorn – Loaded
38. Remy & Ronald Klinkenberg – Fearless
40. Marco V vs. Jens – Loops And Tings (Relooped)
41. Artic Quest – Offbeat
42. Tiesto ft. BT – Love Comes Again (Mark Norman Remix)
44. The Quest – C-Sharp
45. Waterplanet – Introspection
46. The Freak – Rising Angel
48. Agnelli & Nelson – Holding On To Nothing (Armin Van Buuren Remix?)
50. Veracocha – Carte Blanche (Remix?)
51. True Form – Forbidden Colors
52. Schmuel & Choopie – Sunrising
56. Jan Johnston – ??
57. Robert Nickson – Spiral
58. Armin Van Buuren – Burned With Desire (Brian Cross Remix)
59. Firewall – Sincere (Pulser Remix)
60. Kay-D Smith & Marc Tall – Praiseworthy Tunes (Hoipollo Mix)
61. Solid Globe – Sahara (1. přídavek)
62. Motorcycle – As The Rush Comes (Armin Van Buuren Remix) (2. přídavek)

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.