TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaArmin Van Buuren – “Moc se do Prahy těším”

13.04.2005

Vystoupení, podle některých hudebních expertů, nejlepšího trancového Dje této planety, ARMIN VAN BUURENA se pomalu blíží. Armin si ve svém nabitém programu našel čas na exkluzivní rozhovor k jeho české premiéře v T-Mobile Aréně, 7. května.Jak bys představil sebe a svou muziku lidem, kteří neznají Tvůj styl a ještě stále zvažují zda jít 7.5. na party Reflection do T-Mobile arény v Praze.
Jestli se vám líbí epický, melodický, euforický trance, který směle překonává hranice ostatních stylů, máte rádi překvapení a chcete se dobře bavit, pak si myslím, že to bude party právě pro Vás.
Většinou vypadáš velmi šťastně a vyrovnaně, vytočí Tě vůbec něco?
Málokdy, jsem positivně naladěný člověk a miluji svou práci! Jediné, co mě na ní štve jsou dlouhé lety, ha ha.
A co Tě naopak absolutně rozveselí?
V případě Djingu samozřejmě hraní pro velkou spoustu lidí a nezáleží na velikosti prostoru, hlavní je, abychom se všichni dobře bavili. No a v osobním životě, domácí kuchyně mojí mámy!
Jaké máš pocity, když hraješ před lesem tisíců radostí mávajících rukou?
Jsou to nejsilnější a nejlepší chvíle, kterých se nikdy dost nenabažím. Zároveň je pro mne velmi důležité, aby každý jeden účastník party cítil tu energii.
Čím to, že je dnes TRANCE tak populární?
Trance je jen škatulka, která tvoří hranice a mantinely, není to jeden specifický zvuk. Skutečný trance (ne ty cheesy sračky z hitparád) má v sobě prvky všech stylů elektronické taneční hudby. Proto je tak zajímavý.
Tvá diskografie je zřejmě delší než tenhle rozhovor, prozraď kde čerpáš inspiraci?
To se nedá zobecnit na jednu konkrétní věc. Poslouchám spoustu různé hudby, odlišné styly jako klasiku, rock, jazz a třeba taky hip hop! Řekl bych, že když skládám, vždycky se mi tam vloudí něco z toho, co zrovna poslouchám …
Jak zpětně hodnotíš svůj debut “76”?
Pořád si užívám každou skladbu, zvlášť povedená je ta nekonečná (smyčka) strana alba, lidi ji můžou poslouchat fakt hodně dlouho.

Jsi velmi vytížený DJ, kromě hraní vysíláš výbornou radio show. Jak to stíháš a dává Ti to ještě něco?
Pořadem A STATE OF TRANCE dávám scéně něco já. Není to výdělečný podnik, ale hrozně mě baví fakt, že si každý může naladit a poslechnout nejnovější desky a nahrávky. Když jsem byl mladší, vysílala v Holandsku velká spousta různých radioshow , všechny jsem si nahrával a zas a znovu poslouchal. Tak jsem se vlastně dostal k taneční muzice, takže doufám, že si zase jiní mladí lidé užívají tu mou show a snad je baví tak jako jsem v tom kdysi lítal já.
Jaký je Tvůj názor na internetová radia a jejich vliv na taneční scénu?
Internet přišel v pravý čas! Dnes se všechny radia třesou před vysokými poplatky a z existenčních důvodů musí hrát komerční hudbu. Radio mě baví především proto, že jde o médium, kde se lidé mohou kontaktovat s novou muzikou a ne stále stejnými deseti nahrávkami dokola každou hodinu. Internet je perfektní médium zprostředkující novou hudbu.

Čím bys byl, kdyby ses nevydal cestou DJingu? Úspěšným právníkem?
Právníkem a producentem.
Jsi ještě stále hodně mladý a přesto už máš za sebou skvělou kariéru, jak ještě dlouho budeš plnit haly tisíci nadšených fanoušků? A když už se nebude dařit tak jako teď budeš hrát dál?
To opravdu nevím, čas ukáže, každopádně si myslím, že pokud se narodíš jako DJ, DJem zůstaneš navždycky.
Nedávno jsi odehrál sedmi hodinový set na party Armin Only. Cítíš rozdíl, když hraješ před domácím publikem a naopak v zahraničí.
Samozřejmě, hraní pro domácí publikum je velmi speciální. Vůbec, celá ta party byla hodně výjimečná, panovala tam neobyčejná atmosféra.
Máš ještě nějaký nesplněný hudební sen, něco čeho bys chtěl svou hudbou dosáhnout?
Nemůžu se dočkat až vám zahraji své nové album. Je tak jiné.
Jak se těšíš na první hraní v Praze?
Moc se do Prahy a do České Republiky těším.
Máš nějaký vzkaz českému publiku?
Hej poslouchejte, rád bych Vás všechny pozval na velkou pražskou party. Od spousty DJs jsem slyšel, že Praha je nejlepším party městem Evropy, takže doufám, že mi ukážete proč se to o Vás říká. Brzy na viděnoooooou!
Armin

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.