TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaArmin Van Buuren – profil

18.03.2005

Jak to tak bývá u velkých hvězd, Armin van Buuren byl hudební fanda už od dětství. Po seznámení s počítači a hudební technikou začal tvořit své vlastní zvuky a pomalu i své vlastní skladby. Počátkem 90. let měla v Holandsku taneční scéna takový význam, že Armin, přestože ještě nebyl ve věku, kdy by sám mohl kluby navštěvovat, znal veškerou hudební tvorbu z prostého poslechu rádií. “Taneční hudbu jsem si okamžitě zamiloval – ten ohromný rebelský zvuk byl tolik odlišný od ‚líbivé’ hudby let 80.” Jeho skladby se začaly objevovat na mnoha kompilacích a Armin hrál jako DJ stále častěji. Jeho hudební kariéra se rozjela velmi rychle a naplno. Jako zadní vrátka zvolil studium práv, které se však díky jeho vytíženosti trochu protáhlo. Nakonec však úspěšně absolvoval. Právnické praxi se zatím nevěnoval a asi to ještě nějakou dobu nemá v plánu.
Velké množství vlastní tvorby a spousty remixů přivedla Armina až k založení značky Armind. Po té následoval další krok a v roce 2003 vzniká nahrávací společnost Armada. Zde se objevují další dvě jména Maykel Piron a David Lewis, který je Arminovým manažerem. “Trh se tolik změnil. Chtěli jsme založit společnost, která by umělcům nabízela široký záběr: prezentaci, booking, nahrávací společnost. Umělci mohou zvolit kompletní management nebo jen vydávání nahrávek. Armada dává umělcům možnost výběru, sami si zvolí, co chtějí, aniž by jim někdo říkal, co mají dělat.” Jako producent se v plném rozsahu ukázal na debutovém albu “76”, za něž byl odměněn prestižní cenou Dancestar Award 2004 v nominacích na Best New Artist Album (nejlepší album nového autora). “Vždycky jsem si přál udělat vlastní album, ale buď nebyl čas nebo peníze. Získáním hned páté příčky v anketě DJ’s Top 100 britského časopisu DJ Mag během předcházejícího roku se podařilo upoutat pozornost nahrávacích labelů, a tak jsem se nakonec ocitl ve studiu. V podstatě všechno, co jsem se během posledních 10 let naučil na svém vybavení u mne v obýváku, kulminuje v tomto albu – je to úžasný pocit!” I přes veškerá úskalí, která
s sebou práce na albu nesla, už nadšeně uvažuje o přípravě alba dalšího.
Zajímavostí je jeho remixování hudby k populárnímu televiznímu seriálu “24 hodin”, jenž běžel i u nás na obrazovkách. Nyní vychází na labelu Armada Arminova nejnovější kompilace “A State of Trance 2005,” nazvaná podle jeho pravidelné radiové show, kterou můžete naladit nově na radiu ETN.FM. Kompilace obsahuje exklusivní tracky od jeho kolegů Remyho (který také přijede), Andyho Moora, Johna Askewa, samozřejmě Armina a dalších. Tuto událost oslavil sedmihodinovým setem na domácí půdě v Amsterodamu na party Armin Only. Sám sebe nerad zařazuje do škatulky tranceových DJs. “Existuje mnoho rozdílných definicí žánru, ale pro mne je to prostě vřelá elektronická taneční hudba, cokoliv od progressive k technu. Nebuďte zajatci vlastního stylu, to říkám stále!” Armin přijede do Prahy jako další z řady nejlepších tranceových DJs, které jste měli možnost slyšet v minulém roce. Tento, dnes osmadvacetiletý, holandský Dj má za sebou opravdu hodně úspěšnou řadu vystoupení po celém světě včetně Japonska, Izraele nebo Austrálie. V současné době ho po několika vystoupeních v Anglii čeká turné napříč USA, kde navštíví největší metropole jako je New York, Los Angeles nebo Washington. Určitě si zaslouží ocenění “třetí nejlepší DJ světa” a vy se o tom můžete 7. května v T-Mobile aréně sami přesvědčit.
ARMIN VAN BUUREN – REFLECTION
7. května 2005, T-Mobile Aréna, Praha

Nejlevnější vstupenky můžete zakoupit v síti Tickepro a Ticketstream za 385 Kč (včetně poplatku), a to do 21.3. Na místě se bude vstupné 560 Kč.
www.unitedmusic.cz
www.arminvanbuuren.com

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.