TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaATB v Praze – čtenářský report

29.06.2005

Minulý pátek (24.6.) navątívil naąi metropoli jeden z nejlepąích a nejoblíbenějąích DJ’s této planety ATB, vlastním jménem André Tanneberger, který pochází z Německa. Zahrát přijel do klubu Karlovy Lázně (4. patro klub Paradogs). Aktuálně se ATB nachází na 13. místě světového ľebříčku DJ’s podle prestiľního časopisu DJ MAG. André přijel do Prahy v rámci své celosvětové tour propagující nový singl “Believe In Me” a svého nového alba “7 Years”, které obsahuje jeho největąí hity z let minulých i současných (“9 P.M. (Till I Come)”, “The Summer”, “The Fields of Love”, “Hold You”, “I Don´t Wanna Stop”, “Long Way Home”, “Marrakech”, “Let You Go”, “Ecstasy”, “Believe In Me” a daląích). ATB je známý také tím, ľe je neuvěřitelně muzikální (hraje hned na několik hudebních nástrojů, hlavně pak na klavír a kytaru), svou hudbu si skládá sám a téměř vąechny skladby i sám nahrál. Dále pak charakteristickým rysem jeho singlů jsou vokály.
Ale přejdeme nyní k akci samotné. Jiľ před devátou hodinou se začala tvořit fronta, která dosahovala aľ stometrové délky! Od 21. hodiny začal hrát resident klubu Paradogs Martin Gredner (Progressive), předvedl svůj standartní výkon a připravil svým setem půdu pro největąí hvězdu večera, která nastoupila přesně úderem jedné hodiny ranní za mixáľní pult a doslova se rozpoutalo peklo. ATB začal svůj dvouhodinový set singlem Ecstasy, dále pak zahrál řadu svých nej singlů z alba a aktualních novinek (Deep Dish – Say Hello, David Guetta Feat Jd Davis – The World Is Mine, Above and Beyond – No one on Earth a daląích). Během jeho setu několikrát začalo početné publikum skandovat A T B (za takové skandování by dali nevím co na naąich fotbalových stadionech!!!) a André si to náleľitě uľíval. Ale abych nepsal jen v superlativech, jedno velké mínus akce přece jen měla, a to nesnesitelné vedro! Pořadatelé zřejmě vůbec netuąili, ľe do klubu někdy přijde tolik lidí a klimatizace naprosto nestíhala! V místnosti bylo snad 50 stupňů a vąichni se koupali ve vlastním potu – fůůj! Ale rozhodně to nemohlo zkazit dojem z celého setu, který byl vynikající a André ukázal, ľe mixování je mu vlastní a rozhodně to umí. Svůj set zakončil hitem Let You Go, to uľ byli lidi v tranzu a následovalo opětovné skandování. Poté jiľ začal hrát DJ Michael C z Pardubic. ATB se mezitím začal podepisovat, zajemců o podpis bylo opravdu obrovské mnoľství, a tak se nedostalo na vąechny (bohuľel ani na mě). Poté ho dav lidí následoval jeątě k výtahu a tam jsem ho viděl naposled. Akce pokračovala dál, Michael C zahrál také svůj standard, ačkoli v druhé hodině svého setu aľ zbytečně přitvrdil a hrál spíąe techtrance, ale lidi to očividně bavilo, tak vlastně proč ne?
Abych teď shrnul celou akci, musím říct, ľe se opravdu vydařila a lidé co přiąli určitě nelitovali, André předvedl svoji světovou extratřídu a dokázal, ľe je právem jedním z nejlepąích DJ’s světa. Během psaní tohoto článku poslouchám jeho aktuální album “7 Years” a musím říct, ľe je to jedno z nej alb vůbec a vřele ho doporučuji.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.