TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaBe Dj Party v Abatonu, ideální místo pro party s Mauro Picottem?

28.10.2003

Tak jsem po deląí době vyrazil do víru klubového dění, snad tedy na čas ustanou naráľky na moji osobu ve fóru, ľe nikam nechodím, sedím doma na zadku a poslouchám si muziku a o skutečném klubovém dění nemám ani páru. Oním klubovým děním byla pro mě včerejąí / dneąní Philips Be Dj Party v prostoru Abaton. Slovo prostor je skutečně na místě, jak se dozvíte z následujících řádků. Kdo v Abatonu někdy byl (pár akcí zde jiľ proběhlo), asi tuąí, kam svými slovy mířím, pro ostatní tedy krátký popis tohoto “prostoru”. Velká budova, kde najdete hlavní stage v patře a vedlejąí stage v přízemí (a tamtéľ jeątě VIP stage). Hlavní stage je hodně malá, kdo jako já čekal parket pro 3000 lidí, nutně byl ąokován. Nad hlavní stage je jeątě balkón. Druhá stage je o něco menąí. Vąe je propojeno dlouhými chodbami, které jsou ąiroké od jednoho do dvou metrů.
K prostoru jsem přijel někdy v 23 hodin večer, akreditoval se (a dostal pěknou Philips “machrąňůru” :o)) s VIP, odloľil bundu v ąatně a jal se zkoumat party. Cestou k očekávané main stage jsem musel projít VIP stage, která byla typickým vip prostorem, zrovna hrál tuąím Kaisersoze svůj experimentální sound, ľádné techno. Nechybělo drobné občerstvení, videoprojekce a i místo na sezení se dalo nalézt. Ale pojďme dál, kvůli vip prostoru jsem do Abatonu neąel. Neąel jsem tam ani kvůli druhé stage, ve které jsem se vzápětí ocitl. V ní bylo lidí tak akorát, ovzduąí téľ normálně dýchatelné a tak nebýt hudby, která mě fakt neoslovovala (ani nevím co to bylo za styl, jestli nějaký .. no fakt nevím, neumím popsat, house, trance, techno, disko, drum’n’bass, progressive, wethard, 2step, electro, ambient to nebylo :)), strávil bych zde určitě více času.
Pojďme ale dále, vzhůru aľ do oblak, za M. Burianem, potaľmo M. Picottem, do hlavní stage. Jak jsem psal, k tomuhle místu vedou dvě dlouhé a úzké chodby, takľe o tlačenici skutečně není nouze. Nejprve si říkám, ľe pohoda, tak to přeci na parties chodí, Picotto přitáhl sluąný počet lidí a přeplněno určitě nebude, vľdy» se nás před Abatonem hodně lidí ptalo, jestli nemáme lístek na prodej. Vyprodaná party v Česku a organizátoři dodrľují kapacitu? Věc nevídaná, říkal jsem si, budiľ jim to přičteno ke kladům. A tak jsem se pomalu, ale jistě přiblíľil k hlavní stage. Na konci asi osmimetrové a dva metry ąiroké chodby, kde se u zdi svíjelo v tanečních kreacích pár zoufalců a kde v obou směrech pochodovaly zástupy lidí, jsem konečně spatřil vysněnou hlavní stage, kvůli které jsem se do Abatonu vydal. Onu stage, o které jsem nevěděl, ľe má rozměr max. 15×15 metrů, ale spíąe méně a připomíná tak nějakou větąí klubovnu, neľ seriózní prostor pro taneční party. Stejný úmysl, tedy být na hlavní stage a uľít si zde party, mělo 80 procent vąech návątěvníků, kteří v Abatonu byli a tak výsledek jak to tam vypadalo, snad ani nemusím popisovat. Narváno neskutečným způsobem a horko jako v sauně, fakt nechápu jak v těchto podmínkách mohl někdo tancovat nebo si party nedejboľe uľívat, asi jsem z jiné planety 🙁 Schválně jsem pak jeątě zaąel na balkón, kde to vypadalo, ľe tam tolik lidí není, jenľe ouha, na balkóně bylo vedro dvakrát větąí a podlaha dost hustě klouzala, coľ sice moje kecky Pumy zvládaly, ale víte co, ja neąel na kluziątě, ale na party s Piko»ákem 🙂
Jistě, přecpaný taneční parket a saunovitý vzduch není v Česku zas aľ tak neobyklý (stalo se v Roxy, stalo se v Karlovkách), ale tohle jsem skutečně opravdu jeątě nezaľil. Potvrzením mých slov budiľ kamarádi, kteří se vľdy a za kaľdých okolností protlačí doprostřed větąiny parketů, ne ovąem na Be Dj Party, tady to vzdali i oni. A tak jsem z M.Buriana slyąel asi 15 minut (hraje furt to samé zdá se, viz. Moguai – Get On a pak ten jeho starý vinyl s vlastní produkcí, Blow Me / Hotmale, snad to bylo ono). Ze setu Mauro Picotta jsem slyąel minut asi deset a to jeątě z chodby, několik metrů vzdálené od parketu (nicméně na úvod setu hrál podobný song jako na Creamfields). Jen malou náplastí byla skutečnost, ľe zvuk i obraz z hlavní stage byl přenáąen do prostoru o patro níľe, kde byl velký bar. Dost lidí tedy tančilo i tady, avąak o nějakém záľitku nemohla být ani řeč, to uľ to mohli raději pustit do té druhé stage, to by asi bylo lepąí.
ZHODNOCENÍ: Tak co myslíte, uľil jsem si party a odcházel uspokojen a plný pozitivních dojmů z klubové akce made in CZ? Nejsem nějaká primadoma, nepotřebuji na party kolem sebe dva metry místa. Ale pořádat party s hvězdou typu Mauro Picotto v debilním prostoru, který si říká Abaton, je z mého pohledu naprostý amatérismus, taková party měla být třeba někde v Kněľevsi, jako tam byl Paul Van Dyk. Jistě, do Abatonu se vejde třeba 3000 lidí, jenľe na hlavní stage se jich vejde mnohem méně, zbytek má jako tančit na schodech v chodbě, ju?! Ne díky, takovou party si nechte, těąilo mě, ty jedna úľasná Philips Be Dj Party v prostoru neprostoru Abaton.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.