TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaBouře v benešovském KC Karlov buší na vrata + lineup

06.09.2007

V pátek navzdory všem předpovědím počasí dorazí do Benešova bouře a ne jen tak ledajaká. Thunder nás nedorazí vystrašit, ale pobavit. Víme již, kdo jsou jednotliví aktéři 3 pódií a kde sehnat vstupenky a za kolik. Jako poslední přinášíme shrnující informace, line up a zajímavé detaily z produkčního zákulisí 3 pódia. To jsme již dlouho v prostorách KC Karlov nezažili. Přinášíme přesný line up jednotlivých stagei, hlavní, techno i breakové v Červeném draku.

Main stage
21:00 – 23:00 EDDIE SENDER
23:00 – 01:00 ORBITH
01:00 – 03:00 ANDY MOOR 
03:00 – 05:00 CROSSRYDERS
Techno AA stage 
21:00 – 22:30 – Wizard
23:30 – 00:00 – M-Sonic
00:00 – 02:00 – Agent
02:00 – 03:30 – Spyro
03:30 – 05:00 – CZ Scream
House Electro Breakbeat 
21:00 – 23:00 – Scooczech vs TinTin
23:00 – 01:00 – Dan Cooley
01:00 – 03:00 Miss B
03:00 – 05:00 Thomas Coastline
Pokud ještě nemáte vstupenku, neváhejte a spěchejte do Ticketstream.cz nebo objednejte on-line za cenu 200,-. Předprodej končí 6.9.2007. Na místě bude vstupenek dost. Jejich cena bude 250,-. Pokud si přejete vstup do backstage s VIP barem, ovocnými mísami a drinky, připravte si 400,- Kč. Na otázku, kolik si ještě vzít s sebou peněz, odpovědět nedokážeme. Můžeme Vám ale předem říct, že ceny na KC Karlov jsou jako vždy příznivé.
Cestu do KC Karlov v Benešově není snad ani potřeba popisovat. Pro automobilisty postačí kouknout do autoatlasu nebo na on-line mapy, pro příznivce hromadné dopravy stačí ověřit spoje na idos.cz a místní “ten velký kulturák na kopečku uprostřed města” jednoduše znají jako vlastní boty.
Víme již, kdo bude hrát, ale doplnit můžeme jistě i z čeho se na nás zvukové vlny povalí a kdo na nás posvítí. O kompletní profesionální ozvučení a osvětlení se postaral matador mezi poskytovateli zvukové techniky u nás T-Servis ve spolupráci s Future Sound Experience. Jednotlivé stage necháme osadit silným a čistým zvukem L’Acoustics.
Sluch máme za sebou a zbývá uspokojit ještě zrak. Projekci šéfuje Quark Crew spolu s Zooropa production. Každá bouře s sebou pravidelně přináší i blesky. Nechali jsme se inspirovat a nezapoměli osadit pódium laserem.
Další specialitou večera bude samotná třetí stage v Červeném drakovi, který otevře svůj zuřivý chřtán návštěvníkům po dlouhé rekonstrukci.
Všichni jste srdečně zváni prožít s námi Thunder v benešovském KC Karlov!
Thunder KC Karlov “seznamka – část druhá”
Hlavní stage známe a teď je na řadě vás seznámit s obsazením druhé, American Audio, techno a třetí electro/breakbeat stage. Headlinerem American Audio stage je bezesporu matador domácí scény a v posledních letech i velice úspěšný promotér DJ Agent. Sekundovat mu budou DJs Spyro, Wizard, CZScream a M-Sonic. Poďme se na ně podívat pod lupou. Agent – Martina Nauše aka Agenta netřeba příliš ani představovat. Asi ne každý ale ví, že tento dj, producent a promotér nebyl techno řezníkem už od samého začátku své kariéry. Jeho hlavním koněm, co se hudby týče, byli dlouhá léta Orbital a ve svých začátcích často brousil i do drumandbassových vod. Na seznamu dobře odvedené práce má Agent spoustu věcí. Od veleúspěšných kompilací a DJ mixů, přes vlastní produkci na labelu Fylo, promotování festivalu Svojšice a v poslední době i Techno Masters s výraznou stopou na PigFestech až po velice úspěšnou kariéru pod křídly nejžádanějšího bookingu současnosti, německého KneDeep. Rádi bychom vám ve spojení s KC Karlov připoměli velmi vydařený mejdan na oslavu jeho narozenin v dubnu tohoto roku s DJ Rushem.
Spyro – Lukáš Žehra vyletěl raketově do top 10 českých techno DJs před 3 roky a od té doby pokaždé dokazuje, že zcela po právu. Je držitelem ocenění Objev roku 2006 v Czech Dance Music Awards. Jeho sety jsou plné dynamiky a k tanci nezbytné energie. Spyro nekompromisně míchá tvrdé techno s melodickým a dává tak vzniknout neopakovatelné atmosféře. V současné době pracuje na vlastní produkci.
Wizard – Jeho jméno se zapsalo nesmazatelně do historie klubu Posilovna v Mnichově Hradišti, kde se úspěšně představil vedle světových techno veličin, které v té době tento výhlášený klub, pod vedením Skipworkera a Rosti Fanty, hostil. Byl zakladatelem velice agilní booking agentury Oh-la-la agency, ve které kromě něj fungoval i na Mladoboleslavsku oblíbený Bába. Později přichází agentura XTR a zajímavé nabídky z Moravy.
CZScream – Zástupce opravdu tvrdé techno linie nemůže v line upu chybět. V roce 2006 vyhrál Stanton DJ Contest a to jej umístilo do line upů vedle hardtechno a schranz hvězd jako Mario Ranieri nebo Robert Natus. Vzhledem k tomu, že jeho oblíbenými labely jsou Compressed, Working vynil, Inflected, Kne deep, Bitshift a Abstract se můžeme začít těšit na pekelnou jízdu a odrovnání kecek.
M-Sonic – M-Sonic je rezidentem a benešovskou jedničkou. Skoro si již zaslouží za veškerá svá vystoupení v prostorách KC Karlov inventární číslo. Jeho hudební záběr je široký a výběr desek pouze taneční. Klidně naservíruje Olava Basoskiho a nebo Adama Beyera.
V prostorách Červeného draka čeká na své milovníky electro a breakbeat. Zde je největším lákadlem DJ, promotér, moderátor Radia1 a dramaturg pražského klubu Roxy Dan Walterstein aka Dan Cooley. Doplní jej Tin Tin, ScooCzech, Thomas Coastline, Miss B.
Dan Cooley – Populární moderátor pražského Rádia 1, rezidentní DJ a dramatur Roxy, zkušený DJ, který objíždí nejen Českou republiku již skoro 9 let, člen Akademie populární hudby ČR a především výborný bavič s velmi pestrou hudební nabídkou. Tentokráte se bude pohybovat ve vodách electra a breakbeatu. Nicméně překvapení v recordbagu Dana jsou na denním pořádku.
Tin Tin – Tento velmi aktivní DJ a producent se pražskými kluby pohybuje od roku 2004. Stojí za zrodem labelu Geckosound, na kterém vydávají své kousky čeští a slovenští producenti trance, progressive. Spolu s Thomasem Coastlinem stojí za řadou úspěšných skladeb, které našly místo v Top 10 nejen středoevropských DJs.
Thomas Coastline – Velice nadějný producent Thomas Coastline se na krátký čas objevil na scéně pod uměleckým pseudonymem trancového seskupení ReBorns. Přestože nemělo seskupení dlouhého trvání, vyneslo na světlo světa první skladby tohoto žánru v České Republice. S tímto projektem stihl odehrát několik live act! vystoupení. Netrvalo dlouho a Thomas mohl svůj um zúročit na spoluproducentském postu známého dua Crash DJ Team / CrossRyders. Nyní se pouští Thomas Coastline také na svou vlastní sólovou dráhu co by DJ a producent.
DJ Scooczech – V rychlém sledu Scooczech, nadšený to freeteknař, pořídil v roce 2003 gramce a ihned se ujal pořádání vlastních parties, které vyústily v příjemnou klubovou rezidenturu houseových nocí Dancedown v pražské Celebrity Cafe a ostřejších parties v Gecko Baru. Na začátku roku 2005 zakládá společně s djem TinTinem, Andy K, a Real-one GECKOSOUND pod záštitou Gecko baru. V jeho výběru desek jsou cítit kořeny ovlivněné Mayapur soundsystemem. Electro, acid electro, electrohouse a electropunk.
Miss B – Miss B je mladá začínající Djka, která své začátky datuje do roku 2005, kdy se odhodlala k nákupu první desky a později i nezbytného technického vybavení. Zpočátku se orientovala převážně na, v té době se prosazující, electro a electro house. S postupem času, ale začínalo být zřejmé, že tento žánr je příliš úzký a tak se v její sbírce začali postupně objevovat i breakbeatoví producenti. Dnes v jejích setech můžeme slyšet především breakbeat, který je citlivě doplňován electrem. Její sety jsou důkladnou kompozicí, která spojuje oba tyto styly.
Když teď máme seznamku už za sebou, není jistě pochyb kam příští pátek vyrazit. Na rande s bouří Thunder do KC Karlov!
http://www.myspace.com/andymoorthunder
Thunder KC Karlov “seznamka – část první”
Velká poprázdninová taškařice se představí na KC Karlov v Benešově u Prahy 7.9.2007. Celou nocí budou provádět djs a producenti Andy Moor, Eddie Sender, Orbith, Crossryders, Agent, Spyro, Wizard, CZScream, Dan Cooley, Thomas Coastline, Tin Tin, ScooCzech, Miss B a M-Sonic. Tato kompilace napovídá, že tancovat se bude na trance, techno, electro a breakbeat. To už tedy víme. Víme, co z hudebních stylů uslyšíme a od koho. Ale proč právě dotyční djs a producenti hrají, to co hrají, a co vlastně dělají, Vám představujeme právě teď. Logicky v představování začneme hlavní trancovou stageí. Hlavním bodem na seznamu této noci je Andy Moor. Kohokoliv se z předních producentů elektronické hudby zeptáte na to, kdo v současné době patří k producentské špičce, jistě se ve výčtu jmen objeví jméno Andy Moor. Aktuálně se pohybuje v první třicítce světového žebříčku (djmag.com).
Tento producent, remixér a člen několika projektů (Leama & Moor, Tilt, Whiteroom) je šikovný už od dětství. V pěti letech si zahrál první kousek na piáno, když mu bylo deset, zvládl už šest hudebních nástrojů, ve třinácti už vytvořil svou první nahrávku a v jednadvaceti potěšil svým hudebním uměním desítky tisíc fanoušků elektronické hudby. Vzhledem ke své schopnosti vytvořit remix napříč různými žánry se stal vyhledávaným remixérem a na svědomí má remixy skladeb například od Britney Spears, Avril Lavigne, Paula Oakenfolda, Briana Ena, Tiesta a Artura Bakera. Singly přímo z jeho šuplíku bodovaly ve spoustě klubových hitparádách a získal za ně i mnohá ocenění. Je starý něco málo přes čtvrt století, ale už teď se může chlubit početnou diskografií. Je třetinou legendárního projektu Tilt a podílel se na vydání jejich debutového alba Explorer (2005). S Tiltu si občas odskočí za Martinem Smithem (Leama & Moor) a za Adamem Whitem, se kterým produkuje muziku společně jako Whiteroom. Jeden z největších Andyho úspěchů přišel v roce 2005, kdy společně s Above & Beyond vydal skladbu Air For Life, která se stala velice oblíbenou. Z dalších jeho kousků byl úspěšný například singl Halcyon, který se objevil mimo jiné i na kompilaci A State Of Trance 2005 od Armina Van Buurena. Jako dj je známý především tím, že remixuje skladby známých autorů pro svoji potřebu a dodává jim nový zvuk. Díky tomu zní každý jeho set tak trochu jinak a společně s propracovanou technikou mixu nenechává žádného návštěvníka v klubu klidným.
Eddie Sender 
Šikovný 22 letý slovenský rodák svou kariéru odstartoval úspěšným remixem skladby Pilgrim, kterou odehrál ve svém setu Armin Van Buuren na party zvané A State Of Trance v roce 2006. Nebylo to tehdy naposledy a Eddie vyrobil další hity, které si získaly podporu světových djs jako Above & Beyond a Tiesto. Například One Day In Moscow se stala hitem a umístila se na prvních příčkách v trance charts různých rádií v UK, Holandsku, Polsku i u nás. Eddie má na svém kontě 8 vydaných skladeb a v současné době připravuje vlastní show na internetovém rádiu Afterhours.fm s názvem Transender.
Orbith
Ke špičce česko-slovenské taneční scény neodmyslitelně patří dj Orbith. V klubech začal hrát už v roce 1996, ale až v roce 2001 se stal tehdejším objevem roku. Orbith za svou kariéru stihl pobavit příznivce taneční hudby i v cizině a to např. na Mayday Hungary. Rok 2001 pro něj skutečně byl plodným, a tak se pustil i do produkce. Jeho poslední kousek je EP Phantom – deska, kterou společně s Michalem Poliakem vydal na labelu Orime Records. Orbith je bavič od kosti a tak nás nepřekvapí, když si s sebou přiveze hodně tranceových hitovek.
Crossryders
Tato DJská a producentská dvojice se po účasti na halových akcích a festivalech a československém turné stala novým objevem trancové scény roku 2005. Ve stejném roce se CrossRyders také stali tvůrci stále populárnějšího pořadu Numark Dance Conference na jediném tanečním rádiu, DanceRadiu jehož poslechovost je cca 50.000 posluchačů denně, při čemž NDC patří k nejposlouchanějším drivům. Na začátku roku 2006 na světlo světa přivedli svůj první producentský počin v podobě tracku Antehm, který 6 týdnů vévodil hitparádě rádia. Jejich skladby si nalezly pozitivní ohlas u fanoušků, takže se máme opravdu na co těšit.
Pokud trance není zrovna Váš šálek kávy, nezoufejte, už brzy Vás seznámíme s dalšími účastníky zářijového mejdanu na KC Karlov. A co bude na programu? Přece techno, electro a breakbeat.
—————————————————————————————-
Soutěž o 5×2 vstupy
Slovo moor v překladu znamená?
a) rašeliniště
b) mořské dno
c) hmyz známý jako můra
Pro výhru stačí odpovědět na naši otázku a poslat do 31.srpna správnou odpověd na tento e-mail. Otázku zkopírujte do těla emailu a na další řádek napište odpověd. Podepisujte se pravým jménem a příjmením. Výherci bude kontaktován emailem po skončení soutěže. Pokud se Vám automaticky nevyplní do předmětu emailu text TRANCE.CZ – Soutěž o 2 volné vstupy na Thunder s Andy Moorem, zkopírujte si jej tam také. Hodně štěstí!

—————————————————————————————-
Léto nám pomalu končí a s nimi i bohatá nadílka v podobě nejrůznějších hudebních dýchánků pod širým nebem. Nemusíme však smutnit, protože nás v úvodu školního roku čeká opravdu vypečený večírek. A o co že to vlastně půjde? Legendární prostor KC Karlov otevře své brány tancechtivým návštěvníkům už 7.9.2007, aby je přivítal na pestrobarevné přehlídce, samozřejmě co se hudebního stylu týče. Pokud i Vás naladí trance, techno či breakbeat, je tento večírek připraven právě pro Vás! Stage tedy budou tři a kdo nás jimi bude provádět? Main stage ovládne aktuálně nejžádanější hudební styl trance, kde se představí jako headliner anglický dj a producent Andy Moor. Se zábavou mu v průběhu noci bude pomáhat naděje slovenské tranceové scény, dj a producent Eddie Sender, a z našich českých luhů a hájů doplní line-up hudební chameleón dj Orbith, a producentská a djská dvojka Crossryders, která se na česko-slovenské tranceové scéně proslavila v roce 2005, po účasti na halových akcích, festivalech a především československém turné.
American audio stage přivítá techno matadora dj Agenta, kterého netřeba představovat. Pořádnou porci ne zrovna něžných beatů vám naservíruje severočeští djs Spyro a techno kouzelník Wizard, a zástupce hardtechna, pražský dj CZScream. Ti kdo znají prostor KC Karlov, se asi chytají za hlavu, proč mluvíme o třech stageích. Logicky by se třetí nedala nikam vměstnat. Třetí podium se však nechá vzniknout, v dnes již skoro zapomenutém prostoru, který však neodmyslitelně ke KC patří, a to v klubu Červený drak. V drakovi zábavu rozjede houseový mág Dan Cooley, který ale občas pokukuje po breakbeatu. Line-up pak posílí dj a producent Thomas Coastline. V průběhu noci se přidá dj a zakladatel labelu GECKOSOUND Tin Tin a nebude tu chybět ani jeho kolega z GECKOSOUNDU, dj ScooCzech, jehož krevní skupinou je především electro. Mejdan na třetí stagei pak okoření breakbeatová Miss B.
Co se hudby týče, víme už to podstatné. Ale co vám ještě můžeme nabídnout? Především skvělý vizuální zážitek v podobě barevného laseru. Pokud byste si však od těchto požitků, chtěli odpočinout, můžete si s přáteli zahrát třeba fotbálek. A vzhledem k tomu, že počasí je věc opravdu nevyzpytatelná, bude pro vaše svršky samozřejmě připravená šatna.
A teď už víme, co se bude hrát, jak se můžete bavit. Ale kolik tahle zábava bude stát?
KC Karlov je známý svými nízkými cenami, a tak jsme dbali na zachování této pověsti. Vstupenky si v předprodeji Ticketstream pořídíte za 200 Kč, na místě pak budou k dostání za 250 Kč. Pokud by se vám zachtělo trochy VIP zážitku, stačí si jen na místě zakoupit VIP vstupenku za 400 Kč.
Zbývá nám jen podotknout, že večírek letošního babího léta startuje v 21:00 hodin. Přesný line-up a informace o samotných djs zveřejníme v nejbližších dnech.
Takže nesmutněte, létem nic nekončí a přijďte se pobavit na KC Karlov 7.9.2007!

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.