TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaBřeznový Tripmag s CD od Ladidy!

05.03.2002

V uplynulém měsíci jsme strávili dost času v Londýně a to se zákonitě muselo projevit i v tomto novém čísle. Kromě exkluzivní reportáľe z klubu Turnmills, kde hrál Michael Burian, se v něm dočtete o naąí návątěvě ve studiu MJ Colea, nebo o tom, jak vypadala letoąní Red Bull Music Academy (která se konala také v Londýně). Druhá část redakce se mezitím vydala tam, kam větąina z nás asi jen tak nevstoupí, na české diskotéky a podala ze svojí výpravy velmi zdrcující svědectví. Ovąem náladu jsme si spravili při poslechu nové hudby, zvláą» pak alba Loud od Timo Maase, o kterém přináąíme obsáhlejąí materiál, singlu X-Press 2 a čtení vaąich vyplněných anket Dance Awards, které můľete posílat jeątě do 20.března. Nezapomeňte, ľe někteří z vás vyhrají vstupy na slavnostní V.I.P. vyhláąení, které proběhne 11.dubna v Radosti, nebo řadu daląích atraktivních cen.
Počet naąich Djs, kteří vystoupili v zahraničí stále roste a my jsme pro Vás připravili materiál o jejich zkuąenostech. Novinky Vám prozradí co chystá Moby nového, zda se vůbec bude konat festival Open Air Field a vąe zajímavé co se děje ve světě hudby. A víte kdo se stal prvním Kluberem měsíce Tripmagu? Co dělá, kam chodí a proč si tento titul zaslouľil? Čtěte na poslední straně.
LA DI DA – A Journey from Tribal House to Techno
Vince Watson – Bubbles ( Loudeast Mix)
Vince Watson pochází ze skotského Glasgow a původně vydával na labelu Rotation, patřící Dave Angelovi. V současné době vydává u britské značky Alola, na které mu také vyąlo jeho sólové album Biblogique. O remix se postaral ąpanělský DJ a producent Marco Nacho z Valencie, jehoľ tracky plní record boxy takových jmen jako je Laurent Garnier či Circulation. Jeho skladbu Lights Off licencovali samotní Deep Dish pro svůj label Shinichi.

Ladida
: Tuhle desku jsem dostala jako promo v Londýně a tak moľná aľ vyjde CD, nebude jeątě v obchodech. Má takovou mystickou atmosféru. Líbí se mi její groove a připadám si jako u moře. Uľ aby bylo léto!
Silicone Soul – Chic o Laa
Skotský projekt Silicone Soul, který tvoří dvojice Graeme Reddie & Craig Morrison odstartoval svou kariéru v roce 2000 svým debutovým albem A Soul Thing. Od té doby není k zastavení a chrlí jednu pecku za druhou. Skladba Chic o Laa se stala velkým hitem nejen v zahraničí, ale i u nás. Djské umění obou Skotů jsme měli moľnost vychutnat nedávno v praľském klubu Mecca.
Ladida: Na obalu desky je párek milenců a její vlasy jsou okolo nich omotané jako had. Je to jako propojení jing a jang. Tenhle track je hodně sexy a určitě se Vám dostane pod kůľi.
Michael Peters – Return (Producers Remix)
Michael Peters je nováček u značky Creative a tak toho o něm zatím moc nevíme. Za projektem Producers, který tuto skladbu remixoval a přidal svoje klasické perkuse, se skrývá dvojice otřelých techno a houseových harcovníků Tony Thomas a Alan Barratt, kteří společně skládají jiľ 8 let. Tony Thomas, známějąí a aktivnějąí z této dvojice má za sebou přes sto vinylů pod různými pseudonymy a je vlastníkem labelu Telepathy Records.
Ladida: Mocná basová linka a zajímavé samply stačily k tomu, aby se mi tahle skladba zalíbila. Jako bych letěla nějakou vesmírnou spirálou.

Richard F. – The Way (Harder, Faster, Louder Mix)
Richard F. pochází původně z Floridy, kde se věnoval hraní od svých 13ti let. Poté, co se přestěhoval do L.A., zviditelnil se remixy pro The Sharp Boys, Powerhouse a vlastními skladbami pro legendární značku Strictly Rhythm a Underground Construction.
Ladida: A máme tady veselejąí houseový kousek. Je to tzv. “zvedačka”, jedna z mála amerických desek, které mám.
H.C.C.R. – Suck My Clock (Choo Choo´s All Beef Mix)
Jeden z DJů, stojících za americkým houseovým velikánem Subliminal, Hary “Choo Choo” Romero, pochází z New Jersey a má za sebou bohatou diskografii nejen pro Subliminal, ale i pro značky Strictly Rhythm, Emotive, Sex Mania, Power Music, a Gossip Records. Jeho tracky nechybějí v setech například Paul Oakenfolda či Timo Maase.
Ladida: Příjemný deep tribal, který vám hezky vyladí první a druhou čakru (smích).
C & M Productions feat. Marcel – True House (Hard Steppin´Dub)
Marc Zehnder a Christian Kistler aka C & M Productions ze ąvýcarského Zurichu společně skládají a vydávají od roku 1990 pod různými pseudonymy: Parliament of House, Sound of Soul nebo KhaiMar. Svůj hudební styl pojmenovali True House music a True House je i název jejich největąího hitu, který poprvé vyąel v roce 1999 na labelu Deep Touch records a dočkal se několika reedicí a celé řady remixů (např. od Eddieho Amadora nebo nejnověji v nádherném deep mixu od DJe Jaska – na kompilaci Café del Mar Chill House vol.2). V minulém roce vystoupili v praľském klubu Radost FX společně s domácím projektem E.C.A.
Ladida: Tuhle desku zboľňuju – říka se v ní: “House music- můľeą změnit svou duąi”. Je naąlápnutá a hodně pozitivní.
Harry “Choo-Choo” Romero – Beats Vol 1 (Beetle Mix)
Daląí americká produkce a la Harry Choo Choo Romero, mimo jiné také majitele labelu Bambossa.
Ladida: Jsou to jenom bicí a jak skvěle funguje!
Ladida – Life Master
Autorka mixu si neodpustila zařadit svůj nový počin na tuto kompilaci a my bychom jí neodpustili, kdyby tak neučinila. V silné konkurenci se tento track rozhodně neztratí a dodává celému mixu vlastní dávku pozitivní energie. Viz. recenze v minulém čísle Tripmagu.
Ladida: Prozkoumejte můj svět zvuků (smích).
Jamie Anderson – Can’t Stop (G-Force Rework)
Poté, co Jamie vydal tuto skladbu na své značce Artform, ihned zaplnila vinylové kufříky takových Djských hvězd jako je Carl Cox, Dave Angel či Trevor Rockcliff. Samozřejmě nesměla chybět ani na Jamieho nedávno vydaném sólovém albu Blue Music, které vyąlo na značce NRK. Remix od belgičana Stanny Fransena alias G-Force, který vydává na vlastní značce Genetic Recordings, postupně přidává vrstvy deep tribal rytmů a má hlavní zlom, který funguje na tanečních parketech.
Ladida: Jamie nám zase ukázal, jaký je ąikula. Je to techno hit. Skvělá aranľ, zajímavé přechody, spousta energie.
Hatiras – Spaced Invader (Hatiras’ 2nd Encounter Dub)
Tenhle aktivní mladík působí v kanadském Torontu, kde funguje jako DJ, producent, promotér a remixér. Jeho future disko hit Spaced Invader, který původně vyąel na značce Defected, patří zatím k jeho nejslavnějąím a je hodnocen dokonce jako nejlepąí houseová skladba nového tisíciletí. Dočkal se také mnoha remixů, jak od samotného autora tak od Darren Emersona, Iana Pooley, Olava Basoskiho či King Unique .
Ladida: Tohle je jeden z největąích hitů minulého roku. Kdyľ jsem ho slyąela poprvé v klubu, hned jsem věděla, ľe ho musím mít a běľela se podívat na jeho jméno. Skvělá tech-houseová deska, která vás zvedne ze ľidle.
Freelance Science – U Karumba
Stuarta McMillana a Orde Meiklea známe pod spíąe pod pseudonymem SLAM. Freelance Science je název jejich malého sublabelu, pod kterým vydávají spíąe houseovějąí skladby, a zároveň nový pseudonym.
Ladida:Velmi povedený track, málokterá deska se dá hrát od začátku aľ do konce, abyste se nenudili. Tady se snoubí příjemná basová linka a spousta zajímavých zvuků. Sviątíme do vesmíru!

Mr G – Lightz G´Out Dub

Klasika od neúnavného pana G. Piánko se postupně dere z pozadí vpřed, nabasované bicí dodávají energii a k tomu perkuse navrch.
Ladida: Tohle je ta správná pumpička, nahustí to do vás aľ prasknete.
Player – Player 6 – B1 side
Velká neznámá. Pátrali jsme, jak jsme mohli, ale informace o tajemném “Hráči” jsme nezjistili.
Ladida: Tenhle “Hráč”si hraje s loopy, má to groove a je to funky.
Pressure Funk – Pressure Theme
Daląí z pseudonymů pánů ze Slam, který pouľili poprvé v roce 1997 při vydání singlu Raw Spirit. Pod tímto pseudonymem také vydali skvělé album Twisted Funk.
Ladida: Téma – napresovaný funk. Super techno věc. Ta vám rozhýbe zadek. Marco Carola si prý rád hraje s lidma – posuďte sami, jak se mu to daří.
Freelance Science – Can You Feel Tha Funk
Skotská funková odysea pod taktovkou Soma Recordings a samozřejmě opět Slam.
Ladida: Cítíte ten funk? Já ano…
Jamie Anderson – Black Sun (Stripped Down Raw Metallic Mix)
Jamie Anderson a daląí jeho povedená záleľitost pro značku NRK.
Ladida: Jak to myslel s tím černým sluncem? ®e by zatmění? Opět silný groove a progresivní linka celé skladby vás naladí na párty. Uľ aby byl zase pátek!
Ben Long – Imperial Leather (Ben Sims Water Torture Mix)
Ben Long, polovina Space DJ’z, prodal svou “imperiální kůľi” na trhu londýnskému techno Dji a producentovi Benu Simsovi, který od roku 1997 vlastní značku Theory Recordings. Ben a Ben si skutečně rozumějí. Posuďte sami v úderném závěru LaDiDina mixu.
Ladida: Nakonec pořádně naąlápnuté techno od mistra zvuku Bena Longa v nové formě od Bena Simse. Je plná industriálních a analogových zvuků, těąte se na Unity!

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.