TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaCassino & Laben – Unit 5

20.01.2006

ato mladá producentsko – Djská dvojice pochází z Itálie. Andrea Cassino (27) a Alex Laben (25) se narodili v jednom malém městečku v srdci Itálie, kde stále ľijí. Potkali se v roce 1999. kdyľ oba pracovali jak DJ’S a PR ve stejném klubu. Postupem času se jejich přátelství, podobný styl myąlení a podobný cit pro muziku, změnily v opravdovou váąeň. Vzájemné porozumění v hudbě se ukázalo jako velká nosná síla, která měla za následek obrovskou chu» udělat něco neobvyklého. Jejich společný projekt ustanovený v roce 2001 dostal jméno Cassino & Laben. Jejich společná práce vyústila v několik opravdu dobrých progressive/ambient remixů, jako třeba Against The Grain – Further (Cassino & Laben Mix) nebo United Tribal Warriors – Deep Jungle (Cassino & Laben Remix). Andrea a Alex nezaostávají ani ve své vlastní produkci. Společně s Claude “Ma-Te” vydali pod názvem Arenok skladbu Free Yourself. Letos se můľeme těąit na skladby jako Leaving Panic Behind, Inventiveness Vibration a Unsound. Ale to je hudba budoucnosti, nyní si povíme něco o jejich poslední práci s názvem Cassino & Laben – Unit 5, která vyąla na labelu Tilth Music 1. prosince 2005. Vinyl obsahuje celkem 4 tracky Original mix, Ambient Delight Mix, Lda Mix a Emc Mix.
Original mix je první a také nejlepąí skladbou celého vinylu. Vyniká pomalou, avąak hodně deep basovkou a hodně příjemnou aľ ambientní melodií. Mojí nejoblíbenějąí pasáľ najdete uprostřed tracku, kdy se ambientní melodie stará o výbornou atmosféru a deep basová linka se změní na breakbeatovou. Ambient Delight Mix – jak uľ sám název napovídá, jedná se o čistě ambientní track. Celou délku skladby se ozývá výąe zmíněný hlavní motiv. Tato skladba je ideální pro chvíle oddechu, nebo» je její poslech velice příjemný a navozuje uklidňující atmosféru. Lda Mix se od originalu liąí jen minimálně, sám bych to nazval spíąe editem. K původnímu tracku je pouze přidána doprovodná melodie do pozadí a mírně upravená basová linka. Jediné co opravdu posluchač pocítí je jakýsi náznak ľenského vokálu. Emc Mix tíhne spíąe uľ k Deep House. Skladba celkem sluąně ąlape a ačkoliv patří mezi ty slabąí tracky, je z celého vinylu asi nejtanečnějąí. Ačkoliv je celá track poměrně sluąně předělaný, pořád se dá poznat, ľe se jedná o Unit 5.
Celkově se jedná o velice sluąný vinyl. Vąechny tracky mají posluchačům co nabídnout avąak kvalitám original mixu se nic nevyrovná.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.