TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaChristina Novelli vydala EP plné duetů

08.12.2023

Britská zpěvačka, skladatelka a producentka Christina Novelli letos oslavila 37. narozeniny a za svou kariéru toho stihla opravdu hodně. Objevil jí Gareth Emery v roce 2011 pro svůj song Concrete Angel, ze kterého se stal celosvětový hit. Poté její sláva strmě stoupala a dnes patří Christina Novelli na poli trance vokalistek společně s Emmou Hewitt a Susanou mezi nejvěhlasnější jména tohoto oboru. Christina však zašla ještě dále. Aktivně produkuje vlastní hudbu a již tři roky provozuje i vlastní vydavatelství Muse Music Records, kde vychází pouze vocal trance produkce samotné Christiny a jejích přátel.
 

 
Zpěvačka se stará o rozruch nejen svou punkovou vizáží, ale pozornost obecenstva na svou osobu strhává i s každým novým releasem. A měla toho i letos hodně, ať už to byly spolupráce s Paulem Oakefoldem, Richardem Durandem či Danielem Kandim a nebo dvě EP pro Black Hole Recordings. První z nich se jmenuje Heavy EP a vyšlo uprostřed léta, druhé nese název I’m Not Sad EP, bylo vypuštěno minulý měsíc a obsahuje výhradně vokální duety.
 
CHRISTINA NOVELLI – I’M NOT SAD EP

Release date: 3.11.2023

Label: Black Hole Recordings

Catalog: BH14270

Hudební služby: https://blackhole.lnk.to/imnotsad

 

Tracklist:

01. While My Angel Sleeps (6:02) 134 bpm

02. Fallen Ones (5:51) 134 bpm

03. Leaving Me (5:37) 134 bpm

04. Beautiful Lies (4:17) 140 bpm

 
 
Čistě ženská duetová kompozice je v elektronické hudbě něco téměř neslýchaného a i přes to se to stalo. EP obsahuje celkem čtyři tracky, z nichž tři už byly publikovány na Christinině labelu během podzimu. Leaving Me (duet se Sarah De Warren) s precizně propracovanou jemností, Beautiful Lies (duet s Bo Bruce) na vlně návratu 2000s soundu a Fallen Ones (duet s Linney) je klasickou vocal trance hymnou. Novým songem je tedy dojemný duet While My Angel Sleeps s Reigns. Tato britská vokalistka je sice pro fanoušky žánru trance neznámé jméno, ale vězte, že už má ledasco za sebou, na elektronické scéně se pohybuje 10 let a na kontě má spolupráce s takovými ikonami jako jsou Carl Cox či Benny Benassi. Celkově se jedná o Christinino dosud nejúspěšnější EP plné unikátních duetů, které rozhodně stojí za poslech.
 
Christinu krátce po vydání EP zasáhla špatná zpráva, když jí zemřela matka. Od té doby se zpěvačka uzavřela do sebe a zrušila všechna plánovaná vystoupení včetně Transmission Netherlands. Těžko říct, kdy se zase vrátí do života a k práci. Nebyl by to první případ na trance scéně, kdy smrt matky vyvolala u umělce psychické problémy, kvůli kterým přerušil nebo zcela ukončil kariéru. Podobně skončil třeba Pedro Del Mar.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit