TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaCityFest – Report od Freezera

26.06.2017

Máme za sebou 2. ročník Open Air festivalu s názvem CityFest, který se konal opět v Pardubicích. Přiznám se, že na tom prvním jsem nebyl a slibuji, že půjdu za trest klečet do kouta, protože jsem zřejmě o hodně přišel. Tento event je docela vážnou konkurencí pro božskou Transmission. Nabízí totiž fantastický koncept, kdy jedna stage je venkovní a jedna indoorová. Máte tedy na výběr, kde budete svůj čas trávit nebo to můžete všelijak kombinovat, dle libosti. Areál ve kterém se tento event odehrává poskytuje několik možností vyžití, ať už jde o atrakce, spousty stánků s občerstvením za docela přijatelné ceny, až po mini-ateliér, kde jste se mohli nechat vyfotit. Bylo zde i místo kde se dalo osvěžit studenou vodou. Počasí naštěstí eventu přálo naprosto ideálně. V předních řadách bylo docela příjemně, protože tam stínila velmi šikovně Tipsport aréna. Venkovní stage byla docela velkolepá a z dálky vypadala fantasticky, řekl bych skoro až futuristicky. Když se v pozdějších hodinách rozjel světelný park na plné obrátky a přidaly se lasery, tak to byla docela pastva pro oči. Velkou výhodou byly i obří obrazovky, kde se promítaly doprovodná videa nebo přímo aktuální dění na stagi. Teď už ale pojďme k tomu, co nás zřejmě zajímá nejvíce a to je hudba.
Letošní druhý ročník byl opravdu napěchovaný jmény světového formátu. Hlavní hvězdu byl Ferry Corsten ale i další jména jako Aly & Fila nebo Kyau & Albert patří mezi přední představitele našeho milovaného stylu trance. Tento event však nemá v názvu slovo trance ani se neprezentuje jako trance akce, proto rozhodně nebudu nikoho hanit, že se tohoto stylu třeba nedržel. Naopak měli bychom být rádi, že na festivalu elektronické hudby tento styl převažoval, a to v drtivé většině…

Můj příchod do areálu doprovázel sound od Sunny Lax a Genix, to byla totiž dvojice, který pomalu dostávala publikum do varu. Příjemný melodický sound a trackz převážně z labelu Anjunabeats. To je prostě něco co na rozproudění vyloženě bodne. Dalším v pořadí byl holandský Mark Sixma, který patří přeci jen mez ty větší jména. Projevilo se to i na parketu, kde už pařilo několik stovek lidí. Jeho sound je orientovaný spíše na bigroom ale nechyběly ani trancové melodie a předělávky tracků Children nebo Adagio For Strings. Jeho sound je dost úderný, takže to opravdu solidně dunělo. Na závěr nám zahrál svojí novinku Hartbeat, která má trochu psy-trancové prvky. Na následující duo jsem se velmi těšil, protože moc dobře vím jak skvěle hrajou němečtí Kyau and Albert. Nejen, že jejich sound je velmi kvalitní, ale jsou to i výborní baviči a hudbu si vždy za pultíkem vyloženě užívají. Ralph Kyau kolikrát dovádí tak, že mám podezření jestli neměl náhodou za mixákama schovanou i trampolínu. Zahráli nám spoustu svých hitovek jako About The Sun nebo Memory Lane, ale nechyběly ani fantastické hitovky od jiných interpretů jako třeba božská Alright Now od Above and Beyond, kteří byli hlavními hvězdami na prvním ročníku CityFestu. Na konci svého setu přešli i trochu do uplifting trancu a připravili tak skvěle půdu pro egypťana Filu, který je považován za nejvýraznějšího představitele tohoto stylu. Fila se s tím nemazal a začal docela tvrdě a velmi svižně. Nasadil opravdu drtivé tempo, až jsem měl pocit, že mi to prochází celým tělem. Doslova mi chrastily kosti v těle. V druhé části už přeci jen přešel na ty skvělé a euforické tracky, které máme tak rádi a zazněla i hymna pro FSOE 500 s názvem Chronicles. Pravdou je, že dobrá půlka jeho setu byla pro mně jedno velké ID. Publikum se však bavilo a atmosféra byla naprosto elektrizující. Posledním vystupujícím v outdoorové části byl Ferry Corsten a předvedl naprosto luxusní set, kde nechyběly hned dva Gouryella tracky. Anahera funguje stále velmi dobře a je to jeden z nejhezčích tracků, které kdy vznikly. Vždy mi naskočí husina a to snad i na intimních místech. Jeho set doplňovaly skvělé projekce. Většina tracků byla z jeho aktuálního alba Blueprint. Úplně na závěr jeho setu došlo i na ohňostroj, který ve velkém stylu zakončil venkovní část akce.

Většina osazenstva se pak přesunula dovnitř, tedy do Tisport Arény. Tam to popravdě připomínalo takovou menší Transmission. Stage, osvětlení i lasery byly opravdu velkolepé až mi málem praskly bulvy. Kolumbijec Khomha nasadil docela slušné tempo a i když jeho set byl převážně bigroom trance, tak to mělo solidní grády a fanoušci byli nadšení. Cosmic Gate jsou tak trochu záruka kvality a jejich sound je také dosti charakteristický. Sice pomalejší, ale přesto melodický sound doprovázel celý jejich set. Nechyběly tracky jako Man On The Run, So Get Up, Halo nebo Exploration Of Space. Dalším v pořadí bylo přerostlé mimčo a velký bavič Orjan Nilsen. Jeho sound je trochu více komerčněji orientovaný a z trancem spíše jen koketuje, ale to vůbec nevadí, nejednalo se o trancovou akci, takže to nemohu nijak vytknout. Naopak parket byl stále velmi slušně napěchován při jeho setu. Posledním vystupujícím byl ReOrder, kterého asi není třeba představovat. Jeho sound je ideální na zakončení takového eventu. Byla to kombinace vzletných melodií a psy-trancu. Potěšil z trackem Tomorroworld a Concrete Angel. Bylo to tedy zakončení v opravdu drtivém stylu a bylo až neuvěřitelné, jak byl parket stále velmi slušně zaplněn v tuto dobu.
Co se týče organizace, tak bylo vše zvládnuto naprosto skvěle a nemám snad jedinou připomínku. Nikde se nevyskyt žádný větší problém. Vyžití zde bylo opravdu velká spousta. Když si vezmu v potaz cenu, tak mi přijde skoro až neuvěřitelné, kolik jsme toho za tak málo peněz vlastně dostali. Dvě obří stages se špičkovým, krystalickým zvukem, špičková jména světového formátu a show na kterou jen tak nezapomeneme. Oceňuji velmi, že byl festival zaměřen především na styl trance, který má naprosto unikátní atmosféru i komunitu. Podobné festivaly pomáhají tomuto stylu dostat se opět trochu více do povědomí lidí a to CityFest udělal naprosto ukázkově. Budu se těšit, co na nás pořadatelé připraví příští rok a pevně věřím, že to bude zase bomba! Odnáším si spoustu skvělých zážitků. Už teď je jasné, že nám tu vyrostl skvělý event, který může z fleku konkurovat Transmission. Jen tak dál!

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.