TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaCreamfields Central Europe již za 9 dní

03.08.2008

Už za 9 dní propukne v České republice festival světového věhlasu Creamfields Central Europe. S kapacitou až 30 000 lidí a rozpočtem 10 milionů korun má 12. července 2008 šanci stát se největší hudební událostí nadcházejícího léta ve Střední Evropě. Na anglickém serveru Resident Advisor se v TOP 10 evropských festivalů umístil na 10.místě. Creamfields Central Europe proběhne na jihu Moravy, na letišti v Břeclavi. Desetitisícům příznivců festivalu se na sedmi pódiích představí 120 kapel a hudebníků z celého světa. Od ostatních festivalů letošního léta se Creamfields central Europe liší moderní dramaturgií, na tanečním pódiu uvede největší jména světové taneční scény Sasha, John Digweed a Ferry Corsten, na koncertní stagei se line up opírá o zajímavá, neotřelá jména. Lahůdkou budou hvězdy britské electropopové scény Ladytron, islandská downtempová legendární skupina Gus Gus a zvukoví novátoři z Německa, Booka Shade. Z dalších umělců, které je nesmíme opomenout, je oblíbenec Carla Coxe – Holanďan Michel De Hey, zvukový experimentátor Funk D Void, přední světoví představitelé stylu progressive house – Britové Lexicon Avenue, Australan Kasey Taylor a Maďar Corvin Dalek a kompletní česká Djská špička – Lucca, Ladida, Orbith, Katcha, Loutka a Tráva. Vaší pozornosti by však ale nemělo uniknout vystoupení světově uznávaného multivokálního beatboxera, vítěze soutěže BBC Radio 1 Beatbox Competition, který si říká THePETEBOX.
Před samotným festivalem 11. července 2008 proběhne na letišti v Břeclavi warm up party, na které se představí české kapely Tata Bojs (CZ), Gangalabasta (CZ), Voodooyoudoo (CZ), DJ Ibe a další hosté.
Kompletní informace o festivale najdete na www.creamfieldscentraleurope.eu
Webové stránky, které spojují všech devět zemí, ve kterých se Creamfields koná, mají adresu www.creamfields.com


———————————————————
Creamfields Central Europe představuje trance hvězdy
12.7.2008 se v Břeclavi na letišti bude konat pod taktovkou Mersey Agency jedna z největších událostí léta u nás, Creamfields Central Europe. České republice byla opět poskytnuta licence pořádat jeden z největších a nejlepších světových festivalů. Jelikož se na festivalu vyskytují jména, které mají co nabídnout i fanouškům tranceové scény, budeme se Vám snažit je představit. O koho tedy půjde? Svou účastí naplní sen mnoha lidí u nás. Sasha a John Digweed. Jména, která se u nás nevyskytují moc často. John Digweed tu bude vůbec poprvé. A k tomu ještě společně se Sashou ve 4hodinovém exkluzivním B2B setu. Na Global stagei s nimi společně vystoupí také jeden z nejvyhledávanějších světových DJs a aktivní producent Ferry Corsten, známý svými projekty jako například System F nebo Gouryella. Kde jinde budete letos moci slyšet u nás 3DJe z první světové desítky? To ještě ale není rozhodně vše. V lineupu se objevují i další zajímavá jména, která inklinují k tranceu či progressive. Mezi ně rozhodně patří Australan Kasey Taylor, jehož jsme mohli vidět a hlavně slyšet v České republice na party Zen. Chris Scott prezentuje po celém světě aktuální zvuk velmi známého projektu Lexicon Avenue a v Red Zone se můžeme také těšit na vlhký a průrazný styl, který prezentuje maďarský DJ Corvin Dalek.
Českou klubovou scénu v rámci nejpopulárnějšího stylu trance/progressive budou zastupovat ti nejpovolanější. Ostravský Martin Gredner, resident klubu Fabric a party Evolution nenechává nikoho na pochybách, že právě on je jedním z těch, kteří progressive prezentují na špičkové úrovni. Na Global stagei se představí pardubický Michael C, patřící již několik let mezi českou DJskou špičku. Má za sebou účinkování na nejlepších českých halových akcích a vystupoval po boku mnoha významných DJs. Posledním jménem inklinující k tomuto stylu je resident nejlepší české klubové tranceové party E-motion Stepan Bruck, kterého bude možno slyšet a vidět na Kiss stagei.
Zdá se Vám to málo? Lineup rozhodně není pouze o tranceu a progressive. Creamfields Central Europe se snaží představovat to nejaktuálnější ze světové taneční scény. Budou tu zastoupeny snad všechny taneční žánry včetně live vystoupení kapel jako Coldcut, Gus Gus, electropopové seskupení Ladytron a vynikajícího projektu Booka Shade. Zlomené beaty zastupuje jeden z nejpovolanějších, a to legenda DnB – Andy C. Techno stagei dominují především Funk D Void, následuje je holanďan Michel De Hey, v Čechách velmi oblibený Kanaďan Preach a Ital Mark Antonio. Rozhodně nezapomínejme ani na zbytek Global Stage kde se představí vynikající Francouz Sebastian Léger a Angličan Smokin Jo.
Česká scénu tu zastupuje absolutní špička: Lucca, Ladida, Orbith, Michael C, Martin Gredner, Michal Poliak, Loutka, Roman Rai, Sayko, Josef Sedloň, Javas, Chris Sadler, Agent, Kaisersoze a ze Slovenska například techno uragán Toky.
12.7.2008 se na rozlehlém břeclavském letišti bude konat jedna ze zásadních akcí české festivalové sezóny. Lineup je nabitý. Skvělé počasí objednáno. Bary budou plné a hudebně se je jak vidno rozhodně na co těšit. Uvidíme se tedy tam!
http://www.creamfieldscentraleurope.eu/
————————————————————-
Creamfields Central Europe – praktické info 
Festival Creamfields CE, který se koná již 12.7.2008 na letišti v Břeclavi, můžete pojmout jako dvoudenní. V pátek 11.7. totiž v části jeho areálu – na Kiss stagei – proběhne koncertní warmup party. Zahřívačka začne v 17 hodin a zahrají zde kapely Tata Bojs, Gangalabasta, Voodooyoudoo?, Greatest Hits Collective, The Fakes, Le Pneumatiq a DJ Ibe. Majitelé lístků na festival budou mít vstup zdarma, pro ostatní bude cena 200,-.
Na celý víkend bude možné se ubytovat v kempu přímo u areálu. Kemp bude v provozu od 10.7. od 14 hod až do neděle. V kempu bude zajištěno sociální zázemí i občerstvení.
Ceník:
1 osobní auto: 200,- Kč/10,- Euro
1 stan velikosti osobního auta: 200,- Kč/10,- Euro
1 karavan: 300,- Kč/15,- euro
Kontakt: Ing. Mrázik: +420 602 957 931 a e-mail: info@rolla.cz
Ostatní ubytování v okruhu 50 km od Břeclavi najdete na www.levneubytovani.net/creamfields/.
Břeclav je největší dopravní uzel na Moravě. Vše o tomto městě se dozvíte na www.breclav.org a o unikátním lednicko-valtickém areálu na www.jm-unesco.cz.
Nejbližší letiště jsou:
Brno (Ryanair) – 50 km
Bratislava (Skyeurope) – 80 km, Wien – 80 km
Praha (Skyeurope) – 250 km
Doporučujeme použít služby letecké společnosti Skyeurope. Se vstupenkou na Creamfields platí sleva 10% na let se Skyeurope.
Pozemní doprava :
Břeclav leží přímo na dálnici D1, která spojuje města Praha, Brno, Bratislava.
Z Prahy trvá cesta autem 2 hodiny a 20 minut, z Bratislavy 50 minut a z Brna jen 35 minut.
Z Vídně se jede přes městečko Reinthal a cesta trvá autem 40 minut.
Dobré je spojení vlaky a autobusy. Přehled vybraných spojení vlaky najdete v sekci Useful information u hesla CREAMFIELDS TRAINS.
Více o vlakových a autobusových spojích naleznete na :
www.pendolino.cz/jr a www.jizdnirady.cz
Z nádraží v Břeclavi bude jezdit kyvadlová doprava každých 20 minut od 14.00 přímo na letiště.
————————————————————————-
Creamfields Central Europe se blíží
Největší světový festival se uskuteční v roce 2008 v Česku. Festival Creamfields byl založen v Liverpoolu v roce 1998 a za 10 let existence se stal vedle Glastonbury, Readingu a V Festivalu jedním z největších festivalů ve Velké Británii.Je to největší taneční událost léta v Anglii a každý rok jej zde navštíví téměř 40000 lidí. Od roku 2000 festival úspěšně expanduje do mnoha zemí světa – do jižní Ameriky, Polska, Španělska, Irska,Portugalska, Česka a Belgie.S návštěvností 55000 lidí na Creamfields Argentina se festival stal největším tanečním festivalem na jihoamerickém kontinentu. Festival Creamfields posouvá hranice vnímání populární hudby novým směrem a stává se pro statisíce mladých lidí významným fenoménem. V České Republice se festival konal 3 x a stal se jednou z nejvýznamnějších hudebních událostí české hudební scény.Po čtyřleté pauze se festival vrací na české území, tentokrát však na jih Moravy na letiště v Břeclavi.Místo konání je důležitým dopravním uzlem a leží na hranicích 4 okolních zemí.Břeclav je snadno dostupná z Prahy (252 km), z Bratislavy (80 km), z Vídně (80 km) i z Budapešti (260 km).Festival Creamfields Central Europe je tedy věnován publiku zejména z Česka, Slovenska,Rakouska a Maďarska, ale navštíví jej také tisíce lidí z ostatních evropských zemí. Kapacita festivalu je 30000 lidí a akce má všechny předpoklady stát se nejvýznamnější událostí léta 2008 ve středoevropském regionu.
Na Creamfields Central Europe se představí na 7 stageích přes 80 umělců a skupin z celého světa.
Hlavními hvězdami festivalu jsou 3 DJs z první světové desítky – Sasha, John Digweed a Ferry Corsten, kteří se představí na Global Stagei. Dj Sasha je jedním z nejzářivějších a zároveň nejprogresivnějších hvězd na tanečním poli. Jeho pojetí progressive a techhouse je plné originálních zvuků a nápadů. Sashova vystoupení patří mezi to nejlepší, co lze v současnosti slyšet a festival Creamfields toho bude dozajista svědkem. Ke skvělému Sashovi patří bezpochyby John Digweed, který se prezentuje jako jeden z hlavních představitelů progressive houseu. Patří dlouhodobě mezi uznávanou ikonu světové taneční scény a jeho sety se řadí mezi ty legendární. Jeho spojení se Sashou je proslulé a dodává celému vystoupení třešničku v podobě výjimečného zážitku. Třetím megastar, která se představí na festivalu Creamfields, je tranceový Ferry Corsten. DJ, který představuje nejaktuálnější sound, jaký právě trance nabízí. Ve světě boduje se svoji radioshow Corsten’s Countdown, vyprodal slovenský Dopler a patří mezi nejžádanější a nejvyhledávanější tranceové osobnosti na světě. A věřte, že po právu!! Českou scénu zde bude reprezentovat DJ Lucca, která připraví přechod od Sashova progressive zvuku k trance soundu Ferryho Corstena.
Na koncertním podiu s názvem Live Stage se představí vycházející hvězda britské electropopové scény – skupina Ladytron, islandská legenda – skupina Gus Gus, zvukoví inovátoři z Německa – Booka Shade, Angličané Coldcut a rakouská formace Inina Gap, slovenští Bridgeheads a české kapely Monkey Business, Navigators a Lakeside X. Na koncerty plynule naváží svými DJskými sety dnb djs Andy C, Katcha, DisasZt, Josef Sedloň a Sayko. Angličan Andy C je považován za světového dnb DJe č. 1 a vystoupí s ním respektovany Mc GQ.
V Techno Stagi se v hlavním čase představí známý Holanďan Michel De Hey, který je velkým oblíbencem Carla Coxe a kombinuje minimalové prvky s hutným funky technem. Dalším významným headlinerem rechno stanu je ikona britského techna a zvukový experimentátor Funk D Void. Českou scénu zde zastupuje DJka Ladida.
Na své si přijdou také příznivci kvalitní house music, pro které je připraven Red Zone stan. Zde budou hrát přední světoví představitelé stylu progressive house – Britové Lexicon Avenue, Australan Kasey Taylor a u nás velmi populární Maďar žijící v Německu – Corvin Dalek. Lahůdkou bude ranní vystoupení českých hvězd Loutky s Trávou.
Dále byla doplněna menší hiphopová stage s názvem Blue Zone a s freestylerem, který si říká ThePETEBOX z UK. Pro návštěvníky, kteří přijedou z daleka je připraven kemp přímo u letiště. Den před akcí – 11.7. se uskuteční v části areálu warm up se skupinami Tata Bojs, Gangalabasta, Voodooyoudoo a DJs.
Vstupenky stojí do 30.5. 890 Kč, do 30.6. 930 Kč, do 12.7. 970 Kč a na místě 1100 Kč.
11.7.08 – Creamfields warm up party na letišti 17.00-04.00
Tata Bojs (CZ)
Gangalabasta (CZ)
Voodooyoudoo (CZ)
Swordfishtrombones (CZ)
Greatest Hits Collective (CZ)
DJ Ibe (CZ)
The Fakes (CZ)
Creamfields Central Europe 12.7.08 Airport Breclav
začátek festivalu 14.00
Přehled stageí :
Global Stage
14.00-08.30
Sasha & John Digweed (UK)
Ferry Corsten (NL)
Sébastien Léger (FR)
Smokin Jo (UK)
Lucca (CZ)
Chriss Of The Quasar (HU)
Orbith (CZ)
Michal Poliak (CZ)
Javas (CZ)
Roman Rai (CZ)
Michael C (CZ)
Crazy Sonic (AT)
adidas originals Live Stage
14.00-08.30
Ladytron (UK)
Gus Gus ICL)
Coldcut (UK)
Booka Shade (GER)
Andy C + Mc GQ (UK)
Monkey Business (CZ)
Inina Gap (AT)
Navigators (CZ)
Lakeside X (CZ)
Bridgeheads (SK)
Katcha + Mc Jacob (CZ)
Josef Sedloň (CZ)
Sayko (CZ)
DisasZt + Mc Daxta (AT)
Techno stage
14.00-08.30
Funk D Void (UK)
Michel De Hey (NL)
Preach (CAN)
Ladida (CZ)
Toky (SK)
Agent (CZ)
Kaisersoze (CZ)
Hot X (HU)
Collins & Behnam (HU)
Newl (HU)
Javy Union (ESP)
Nhitto (ESP)
Coyote (HU)
Hyde (HU)
Džejár (CZ)
Red Zone
17.00-08.30
Kasey Taylor (AUS)
Lexicon Avenue (UK)
Corvin Dalek (DE)
Loutka (CZ)
Breeth (SK)
Kühl (HU)
Tráva (CZ)
Dandy (HU)
Martin Gredner (CZ)
Pappi (SK)
Antena (SK)
Drinkteam (SK)
Laddy_M (SK)
Kiss Stage
14.00-08.30
Wehbba (BR)
Vectif (CZ)
Monoriders (CZ)
Le Pneumatique (CZ)
Jerry (CZ)
Louis & Guga (CZ)
Hydrophonic (CZ)
Wolscha (CZ)
Stepan Bruck (CZ)
Radex (CZ)
Martin Hloch (CZ)
Marcus Cooper (CZ)
Holy (CZ)
Manack (CZ)
Schimek (PL)
Blue Zone
17.00-08.30
ThePETEBOX (UK)
Illuzionists & Jay Diesel (CZ)
Tuco (UK)
Swordz (Bel)
Aka feat. Sean John (CZ)
LPD (CZ)
Sarah (CZ)
Saddan (CZ)
Metro Studio 54 VIP Stage
17.00-08.30
Chris Sadler (CZ)
Cartman (HU)
Andrewboy (HU)
Dan Cooley (CZ)
Lafayette (CZ)
Rodgers /Peet (CZ)
Bon Finix (CY)
Enrico (CZ)
Béla En (CZ)
Texx (CZ)
Brano + Carlo (SK)
Claudio Ricci (AT)

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.