TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

Reklama



Creamfields Final Countdown

22.07.2002

Zbývá posledních 18 dní do začátku festivalu Creamfields a abychom Vám čekání trochu zpříjemnili a zkrátili dlouhé chvíle nervózního přeąlapování, připravili jsme pro Vás akci s názvem Creamfields Final Countdown (podobnost s hitem od “legendárních” Europe čistě náhodná). A o co jde? Kaľdý den bude pro Vás připraven profil nebo rozhovor s vybraným interpretem či skupinou, kteří vystoupí na festivalu Creamfields a k tomu vľdy soutěľ o 5 CD. Na konci kaľdého týdne proběhne celkové slosování vąech doąlých správných odpovědí a bude vybráno 5 ą»astlivců, kteří dostanou navíc vstup zdarma. První Creamfields Final Countdown (CFC) patří největąím hvězdám festivalu – UNDERWORLD. Hodně ątěstí.
První soutěľ o pět nových singlů Underworld a připomínám, ľe správné odpovědi jdou do slosování o 5 volných vstupů, které proběhne na konci týdne.
Jak se jmenuje designérská skupina, jejímiľ členy jsou Underworld?
a) Apple
b) Tomato
c) Fruit of the Loom
Svoje odpovědi zasílejte na adresu creamfields@volny.cz
JAK TO TEDY JE S ALBEM UNDERWORLD?
Underworld vydají svoje první album v nové sestavě bez Darrena Emersona 16.září na značce Junior Boys Own – u nás v distribuci BMG. Jmenuje se A 100 Days Off a skládá se z deseti skladeb. Jako první singl jej bude o měsíc předcházet skladba Two Months Off, která má podle slov kapely ąanci stát se velkým letním hitem. Druhým singlem by se pak měla stát řízná klubovka Dinosaur Adventure, jejíľ vydání bylo stanoveno na 11.listopadu. My vąak budeme mít moľnost slyąet nový materiál s předstihem.
CO SE STALO S DARRENEM EMERSONEM?
Bývalý člen Underworld a jejich oficiální DJ dále produkuje a vystupuje pod svým skutečným jménem. Od roku 2000, kdy opustil kapelu, na sebe upozornil dvěma mixovanými kompilacemi pro známou sérii Global Connection a také několika zdařilými remixy, např. Spaced Invader (Hatiras) nebo Touch Me (Rui Da Silva). Hodně se činí i na vlastní značce Underwater, kde vydává kvalitní hudbu jiným interpretům. V červenci tam vydává DJ mix Underwater: Episode One, který nahrál společně s Timem Deluxe.
Mimochodem, byl to právě Darren Emerson, kdo inspiroval Underworld, aby se začali věnovat elektronické hudbě, poté, co k nim v roce 1990 přiąel.
SPOUSTA LÁSKY A ©TĚSTÍ OD UNDERWORLD
První půlka roku patřila Chemical Brothers, druhou pro sebe podle vąeho získají UNDERWORLD. Jejich zbrusu nové album uľ je na spadnutí, v srpnu je na Creamfields navíc poprvé uvidíme naľivo hrát. Jen doufejme, ľe jim to půjde lépe, neľ jejich první interview pro Xmag. Léto je tady a Underworld jsou zpátky po docela dlouhé pauze.
Stýskalo se vám po ľivém hraní a zájmu médií kolem vás?
Vľdycky nám chybí dobré koncerty, ale bez zájmu médií bychom klidně mohli ľít. Ukazujeme se v médiích, protoľe chceme, aby se lidem líbila naąe muzika, ne proto, aby si četli, co chceme říct nebo se koukali na naąe fotky.
Co jste celou tu dobu dělali?
Jakou dobu? Neustále na něčem pracujeme. Neznamená, ľe kdyľ nemáą v ruce naąí novou desku, ľe neděláme nic jiného. Jsme Underworld nepřetrľitě.
Pracovali jste jeątě na něčem jiném neľ na albu?
Pracujeme prostě na hudbě. Něco z toho je pro album, něco ne.
Jak jste se vyrovnali s odchodem Darrena z Underworld?
Bylo to jednoduché. On chtěl odejít a my jsme chtěli, aby odeąel.
Ovlivnil jeho odchod nějak kapelu?
Ovlivnil, protoľe jsme najednou měli o jednoho člena, se kterým si můľeme popovídat, méně. Ale co se týče hudby, to byla vľdycky Rickova zodpovědnost, takľe v tomhle směru se nic nezměnilo.
Nebojíte se, ľe lidé si budou myslet, ľe současní Underworld uľ nejsou tak zajímaví, neľ ti “staří dobří”?
Ne. Jestli si to lidé chtějí myslet, tak klidně, ale my si myslíme, ľe tohle je dosud naąe nejlepąí album. Aľ ho uslyąíą, tak pochopíą.
Snaľili jste se za Darrena najít nějakou náhradu?
Ne.
Jak tedy teď pracujete ve studiu?
Karl zpívá a hraje na nástroje, Rick dělá úplně vąechno.
Nemůľeme se dočkat, aľ uslyąíme vaąe nové album A 100 Days Off. Jaké je?
Je skvělé! Někdo nám řekl, ľe to vypadá, jakoby vąechna naąe předchozí alba směřovala k tomu novému a my to taky tak cítíme.
Zní jako album starých Underworld nebo zase trochu jinak?
Jako album starých Underworld, ale s trochou více funku a spoustou lásky a ątěstí.
Kolik je na něm skladeb?
10
Která z nich bude mít podle vás největąí ohlas?
Two Months Off – má opravdu letní zvuk. Little Speaker je pořádně nabasovaný funky track a Dinosaur Adventure je underworldovská smrą», něco jako Moaner bez výkřiků.
Spolupracovali jste na albu s někým?
Ne, pracujeme jen společně. Ne s pophvězdami a známými hosty.
Teď kdyľ je album hotové, začnete zase remixovat?
Ne.
Co máte radąi – práci ve studiu nebo zivé vystupování?
Jsou to dvě odliąné věci a obě jsou dobré.
Jak vypadá a zní vaąe nová live show?
Přijď a uvidíą.
Stále více tanečních kapel začíná chápat vystupování jako opravdový ľivý koncert. Nenapadlo vás zapojit do Underworld show nějaké ľivé hudebníky?
Proč? Nám se to takhle líbí a lidem, zdá se, taky, tak proč to měnit?
Co si myslíte o roząíření Creamfields do střední Evropy?
Doufáme, ľe se to povede.
Jeątě jste v České republice nikdy nehráli. Co víte o české taneční scéně?
Opravdu nic, ale myslíme si, ľe pokud vás baví tancovat a mít se fajn, nemůľete být moc odliąní od zbytku světa.
Znamená pro vás něco zvláątního hrát před zcela novým publikem?
Jen kdyľ se mu líbíme.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.