TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaDave Seaman v sobotu v ROXY

28.04.2003

V sobotu 3.5. se v Roxy odehraje daląí pokračování Reasonu, tentokrát s hvězdou Evropské progresivní scény Davem Seamanem – DJem a producentem, který na začátku devadesátých let doslova diktoval jak mají vypadat houseové tracky té nejvyąąí kvality a který patří mezi hrstku vyvolených, díky nimľ se klubová scéna vyvinula aľ do takové podoby, jakou jí vidíme dnes. Spolu s ním netradičně a speciálně pro tuto příleľitost vystoupí domácí progresivní DJská ąpička, rezidenti Zenu – Michael Burian a Joel Einhorn. V chilloutu dopřejí oddechu DJové Blue a Stanzim, můľeme se také těąit na kus umění od videodesignérů z Phase a světelnou show od LJ Technical. Klub bude otevřen od 22:00.
DAVE SEAMAN – Existuje mnoho DJs, kteří za pomoci dvanácti palců dokreslují hudební vizáľ moderní klubové kultury. Pro mnoho, moľná větąinu z nich byly začátky otázkou bytí ve správný čas na správném místě. Za vidinou snadného získání peněz dnes do rozjetého vlaku taneční hudby naskakuje mnoho “objevů” scény a v záplavě rádoby talentů se občas zapomíná, ľe vlak musel někdo rozjet. U zrodu fenoménu jehoľ nejpopulárnějąí podobu vidíme dnes, stála hrstka vyvolených a někteří z nich hrají dodnes. Jedním z nich je Dave Seaman – DJ který se inspiroval acid housem, vzal z něj tu podstatnou část a pomohl jí vyvinout se do stylu, ke kterému dnes tolik lidí vzhlíľí. Hrát hudbu cizích je sice dobrá a funkční věc, ale časem zatouľí kaľdý DJ po vlastním materiálu a produkci. Dave se za tímto účelem spojil se Steve Andersonem a pod hlavičkou Brothers In Rhythm tahle dvojka patřila počátkem devadesátých let k těm, kdo určoval standard pro houseový track té nejvyąąí kvality. Manaľeři slavných popových hvězd tuąili příleľitost jak dostat hudbu jejich svěřenců do klubů – stačil remix od Brothers In Rhythm a úspěch byl zaručen. Jejich hudbu si tak oblékli třeba Michael i Janet Jacksonovi, Seal, Garbage, ale třeba i Blur, Sting nebo Pulp. Produkční tým dosáhl spousty významných cen, nicméně Dave dostával čím dál více nabídek na hraní a tak ąla časem studiová práce trochu stranou.
Nemá smysl hovořit o vąech místech, kam se svými deskami zavítal. Místa jako Cream, Gatecrasher a Renaissance hovoří sami za sebe a je jasné, ľe na nezájem si rozhodně stěľovat nemůľe. Právě s Renaissance ho pojí téměř mateřské pouto. V roce 1999 absolvoval propagační turné tohoto klubu na americké půdě a také lidé po celém světě mají ve svém archivu nejednu Daveovu kompilaci, která je s tímto klubem propojena; stejně je tomu i v případě slavné ediční řady Global Underground, která zaznamenává DJské sety předních jmen.
3. 5. 2003 <so>
Roxy promotion uvádí v klubu: REASON
special guest: DAVE SEAMAN (therapy – UK)
DJs: Michael Burian (flesh/jpa)Joel Einhorn (roxy booking)
downtempo chill out: Blue & Stanzim
lights by Technic – LJ Technical, videodesign by Phase, laser by Wild Music, atmospheric deco

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.