TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaDe Borah feat. Onassis – We Bring You Love

03.04.2002

Za singlem We Bring You Love, o kterém bude nyní řeč stojí Natalie Deborah, Lutz Ludwig (známějąí pod svou uměleckou přezdívkou L.U.P.O.) a Mike Rubin Helmich. Původně De Borah feat. Onassis vydali tento singl 26.06.2001 na značce Low Spirit a i kdyľ si naąel místo v kufru hned několika významných djů, tak ľádný velký klubový hit to nebyl…V roce 2002 se tato nahrávka zalíbila lidem z daląího významného německého labelu – Kosmo music a ti se rozhodli, ľe zkusí vydat nahrávku We Bring You Love v reedici doplněnou novými remixy, mimo jiné od Hardyho Harda, Van Bellena & Andry Nalina.
První je radio edit. Ten, jak jiľ bývá tradicí, je ze vąech verzí nejumírněnějąí a nepřístupnějąí. Můľeme jen závidět naąim západním sousedům, ľe se jim tahle lahůdka bude prohánět éterem, český posluchač takové ątěstí mít pravděpodobně nebude. We Bring You Love má vokál, který jako by vypadl z osmdesátých let, hypnotickou a vlezlou (ovąem příjemně vlezlou) melodii a sviľně odsýpající beat. Svým stylem mi We Bring You Love tak trochu připomíná nedávnou recenzovaný kousek Unload od Zombie Nation. Zřejmě proľíváme boom podobných skladeb, ale proč ne? Pokud si producenti pouze vypůjčí nějakou postarąí melodii a doplní ji vlastními nápady, je to pouze dobře…
Druhý v pořadí je original mix, také téměř nezbytná součást kaľdého singlu. Jde pouze o deląí verzi radio editu, která je uľ ale pouľitelná v nějakém setu. Jak vypadala We Bring Your Love ve své původní verzi z roku 2001? Na to vám dá přesnou odpověď právě tento remix. Třetí mix je uľ mixem v pravém slova smyslu. Ujal se se ho Hardy Hard, kterého snad není nutno nějak podrobněji představovat. Hardy patří k největąím hvězdám jiľ zmiňovaného berlínského labelu Low Spirit a pravidelně vystupuje na akcích jako je Mayday nebo Loveparade. Hardy vcelku ctil originální předlohu a nějak přílią s originální melodií a zvuky neexperimentoval. Jeho mix je oproti originálu tvrdąí, progresivnějąí a dodal tak skladbě tajemnějąí nádech. Je to profesionálně odvedená práce bez nějakých překvapivých zvratů. Ale je to tak málo? Myslím, ľe ne. Příjemný mix.

Na řadě je verze od Van Bellena, kterému ve studiu asistoval Andry Nalin. Ti, co Yoogie Van Bellena znají, asi uľ vědí, o čem ľe jeho mix bude. Van Bellen je proslulý svými deepovými skladbami a remixy a i kdyľ nikdy neslavil nějaký závratný úspěch, tak si během několika let vybudoval pověst opravdu kvalitního producenta a jeho mixy můľete opravdu často slyąet na různých deskách (Future Breeze, The Joker atd.). Andy Nalin se také rád pohybuje v pomalejąích a přemýąlivějąích klubových vodách a jeho produkce pod značkou Nalin & Kane (Beachball, K-People) nebo Nalin Inc. (aktuální singl Scream) jsou zajímavou ukázkou nesporného hudebního talentu. V podání Van Bellena a Andry Nalina je We Bring You Love ąamanský očistný rituál – strhující rytmus bubnů, melodie vzývající dávné bohy a zvuky odkudsi z budoucnosti, to vąechno v tomto remixu najdete (ukázka). Je to hodně deep, hodně propracované a kdyby nebyla na singlu závěrečná skladba, neváhal bych tento mix označit jako nejzdařilejąí. Daląí remix se skrývá pod názvem new club mix. Tato verze je na celém vinylu jednoznačně nejtanečnějąí, nejhitovějąí a bude se pravděpodobně nejvíce hrát. I přestoľe tento remix sází více na melodii a jednoduchou, takřka popovou strukturu, ani náhodou bych ho neoznačil za komerční. Je to pohodový klubový hit, který vám jeątě dlouho bude po odehrání znít v hlavě (ukázka).
Na závěr si pro nás De Borah feat. Onassis nechali to nejlepąí – atmosphere remix. Ten je sladce chilloutový a jestli si vypnete přehrávač dříve, neľ si tuto skladbu poslechnete alespoň třikrát za sebou, tak si můľete gratulovat (mně se to tedy nepovedlo). Klokotající bicí, nebeská melodie, prolétající vokál, hladící zvuky, toho se opravdu nedá nabaľit (ukázka). Chilloutové mixy se na desky zařazují čím dál častěji a to mi dělá opravdu velkou radost. Ambient verze patří vetąinou k tomu nejlepąímu, co na desce můľeme najít a nejinak tomu je i v tomto případě. Více neľ zajímavá tečka skvělého singlu.
Label Kosmo music, na kterém We Bring You Love vyąlo (09.03.2002), nevydává vľdy zrovna nejkvalitnějąí taneční hudbu a mezi jeho produkty najdeme opravdu hodně hitparádového braku na jedno pouľití. Tentokrát se vąak Kosmo překonalo a vydalo opravdu báječný singl (velká zásluha ale jistě patří i Low Spirit, kde track původně vyąel) se skvělými remixy. Ani jeden mix není na desce zbytečný, vąechny verze jsou maximálně propracované a je vidět, ľe si s nimi dali jejich autoři opravdu práci. We Bring You Love si určitě pořiďte, je to dobrá deska, která vás jen tak neomrzí.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.