TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaDesyn Masiello již zítra v Roxy

12.10.2006

V rámci letošního ročníku evropského hudebního festivalu MOVE Roxy na pátek připravilo djskou noc se speciálním hostem z Anglie, freestylerem a velkým talentem – Desynem Masiellem. Desyn svým přístupem vybočuje ze zástupu djů, co si s sebou na vystoupení tahají hromady desek; hraje z ProTools a Abletonu, čímž jeho sety dostávají nevídaný rozměr – je schopný během dvou hodin projit dub, funky, acid house, reggae, progressive, tech-house, deep, tribal, Indie nebo brazilský karneval. Je majitelem dvou labelů (spolu-vlastní Sex on Wax spolu s Omidem aka 16B), spolupracuje s Deep Dish a vůbec se těší velké oblibě mezi elitou taneční hudby. S hostem zahrají Bo.Dan, Chris Sadler a Madman, v chilloutu potom Sweg, 2k a Nitrous. VJ projekce se octne v rukou Aleše78. Předprodej probíhá v sítích Tickestream a Ticketpro za 100 Kč, start je jako obvykle ve 22 hodin. Nenechte si ujít vyvrcholení festivalu MOVE v Roxy, bude to stát za to!
“ne všechny tracky z historie taneční hudby můžete zahrát dnešnímu publiku. Současní klabeři zkousnou hodně motivů, ale už ne tolik staré postupy v beatech. Takže použivím Ableton live a Pro tools coby nástroj k sjednocení rytmů a výsledek v devatenácti případech z dvaceti strhne úplně každého, to se teda vsaďte!”
Ano je to tak, Desyn do svého freestylu adoptoval houseové klasiky, deep, tech, funky progressive, funk nebo třeba soul. Že to není nic zvláštního? Tak pokračujeme: acid house, disco, rock, Indie, Brazilský karneval, reggae, dub .. v podstatě cokoli ho napadne a cítí, že dává v dané chvíli smysl. Upřímně, kolik jste slyšeli setů, ve kterých vedle sebe zní motivy poctivého dubu a vocal houseu? Desyn je jedním z mála talentů poslední dekády , kteří byly schopni zaujmout uši takových jmen jako Deep Dish, Sandera K. nebo Danny Howellse – tito tři ho také nominovali coby jejich ‘future dj hero’ do prestižního Dj Magazinu (2002)). Každý druhý dnes kopíruje svoje idoly a věří, že tudy vede cesta k úspěchu. Hledat Desyna v této záplavě uniformovaných postav je ale marné – cestu zvolil lemovanou vlastním zvukem a jasně definovaným přístupem a ač to z jeho strany určitě nebyl úmysl, škatulku pro něj rozhodně nenajdete. Desynův vztah k house music začal někdy kolem roku 1989. Vlna acid housu ho zachytila když mu bylo 16 let a Spiral tribe byli v té době jeho naprostým idolem. O rok později už měl vlastní gramofony a jeho nadšení a talent zakrátko vyrobily první demo. To poslal stovce náhodných lidí, kteří o něj projevili zájem na několika internetových message boardech a protože dobrá hudba se šíří rychle, zakrátko jeho famózní set oběhl planetu a oslovil přední promotéry a djs. CD mělo takový úspěch, že v podstatě neznámému dji bylo během pár měsíců nabídnuto hraní v několika klubech po celém světe. Věřte tomu nebo ne, celá jeho kariéra, od prvního vystoupení v Helsinkách až k dnešnímu dni, kdy si může vybrat stát i klub kde si zahraje, stojí na jednom jediném demo cd.
Něco ze současnosti: V roce 2002 nahrál Desyn kompilaci pro DJ magazine, vystoupil jako headliner na Glastonbury a odehrál jeho oblíbené, šestihodinové sety v klubech jako Cream, Gatecrasher nebo Renaissance. V následujícím hektickém roce absolvoval vyčerpávající turné k jeho třetímu Yoshitoshi cd – “In house we trust 3 “, pod kterým si můžeme představit osmdesát vystoupení během sto dní v Anglii, celé západní Evropě, východní Evropě, Malajsii, Asii, Středním Východě a Severní I Jižní Americe. Zbytek roku se z toho vzpamatovával a jen tak mimochodem dělal příležitostného parťáka Sanderu Kleinenbergovi na jeho noci Everybody (Ibiza). Co se produkce týče, Desyn je k současnému dni majitelem dvou labelů – Alternative route (značka soustřeďující se na house & progressive) a Sex on Wax, který vlastní spolu s Omidem 16B. Tato značka se těší v poslední době velké oblibě, mimo jiné také proto, že na ní vyšlo několik naprostých hitovek od MR C nebo Dannyho Howellse, který momentálně pro toto vydavatelství chystá třetí singl.
Roxy promotion uvádí: MOVE night (v rámci evropského hudebního festivalu MOVE)
special guest: DESYN MASIELLO (uk)
djs: Bo.Dan, Chris Sadler, Madman
chillout: Sweg, 2K, Nitrous
vj projekce: Aleš78
13.10.2006
ROXY
start 22:00
www.roxy.cz
předprodej 100 czk/ vstup do půlnoci 150 czk / Po půlnoci 250 czk

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.