TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaDesyn Masiello – nová progressive tvář na ZENU

16.09.2004

Po srpnovém narozeninovém vydání se nejpopulárnější klubovka opět hlásí svým zářijovým dílem. A opět všem tancechtivým nabídne exkluzivní hudební zážitek. V sobotu 18. 9. se v klubu Roxy objeví vedle ověřených residentů Raie a Joela Einhorna “future DJ hero” DESYN MASIELLO. DJ, jehož výše zmíněným titulem ověnčili v prestižním časopise DJ Magazine, neověnčil jen tak někdo, ale pánové jako Danny HowellsSander Kleinenberg a Deep Dish. A čím že se to Desynovi podařilo zaujmout tak gurmánské uši? Asi tím, že je jiný, nekopíruje a hudbou opravdu žije. Koho by ostatně nestrhly jeho totálně freestyleové sety (od starých klasik, přes progressive až po třeba reggae, funk…), složené z velké části z dlouho vybíraných nových desek a vlastních editů spousty tracků. Svým hraním už tak roztančil takřka celý svět (včetně vlastního turné) a svůj um dokázal i na několika kompilacích.
Však tu aktuální, namíchanou pro legendární Bedrock, nám představí právě na Zenu. V nakonec je třeba také zmínit, že je Desyn majitelem dvou labelů a sám i produkuje. Hosta pak samozřejmě doplní breakem okořeněný progressive příběh Joela Einhorna a precizní našláplý progressive set DJe Raie. Deepem vonící chillout nabídne klasik Airto s DJane Lillou. O světelnou a laser show se postarají divočáci z Wild Music, videoprojekci zajistí mimo.tv a chybět nebudou UV dekorace. Těšíme se na vás tedy v sobotu 18. září na ZENu s DESYNem MASIELLO. Lístky s 10% slevou lze jako obvykle rezervovat na adrese www.roxy.cz. A nezapomeňte, první hodinu o 50 korun levněji!!!
sobota 18. září 2004 – Roxy promotion uvádí v klubu:
ZEN, special guest: DESYN MASIELLO (punx – D)
resident DJs: Rai & Joel Einhorn (roxy booking)
chill out: Lillou & Aitro (roxy booking)
lights and laser by Wild Music, video animation by mimo.tv, UV decoration
———————————————————————————
“ne všechny tracky z historie taneční hudby můžete zahrát dnešnímu publiku. Současní klabeři zkousnou hodně motivů, ale už ne tolik staré postupy v beatech. Takže použivím Ableton live a Pro tools coby nástroj k sjednocení rytmů a výsledek v devatenácti případech z dvaceti strhne úplně každého, to se teda vsaďte!”
Ano je to tak, Desyn do svého freestylu adoptoval houseové klasiky, deep, tech, funky progressive, funk nebo třeba soul. Že to není nic zvláštního? Tak pokračujeme: acid house, disco, rock, Indie, Brazilský karneval, reggae, dub .. v podstatě cokoli ho napadne a cítí, že dává v dané chvíli smysl. Upřímně, kolik jste slyšeli setů, ve kterých vedle sebe zní motivy poctivého dubu a vocal houseu?
Desyn je jedním z mála talentů poslední dekády , kteří byly schopni zaujmout uši takových jmen jako Deep Dish, Sandera K. nebo Danny Howellse – tito tři ho také nominovali coby jejich ‘future dj hero’ do prestižního Dj Magazinu (2002)). Každý druhý dnes kopíruje svoje idoly a věří, že tudy vede cesta k úspěchu. Hledat Desyna v této záplavě uniformovaných postav je ale marné – cestu zvolil lemovanou vlastním zvukem a jasně definovaným přístupem a ač to z jeho strany určitě nebyl úmysl, škatulku pro něj rozhodně nenajdete.
Desynův vztah k house music začal někdy kolem roku 1989. Vlna acid housu ho zachytila když mu bylo 16 let a Spiral tribe byli v té době jeho naprostým idolem. O rok později už měl vlastní gramofony a jeho nadšení a talent zakrátko vyrobily první demo. To poslal stovce náhodných lidí, kteří o něj projevili zájem na několika internetových message boardech a protože dobrá hudba se šíří rychle, zakrátko jeho famózní set oběhl planetu a oslovil přední promotéry a djs. CD mělo takový úspěch, že v podstatě neznámému dji bylo během pár měsíců nabídnuto hraní v několika klubech po celém světe. Věřte tomu nebo ne, celá jeho kariéra, od prvního vystoupení v Helsinkách až k dnešnímu dni, kdy si může vybrat stát i klub kde si zahraje, stojí na jednom jediném demo cd.
Něco ze současnosti:
V roce 2002 nahrál Desyn kompilaci pro DJ magazine, vystoupil jako headliner na Glastonbury a odehrál jeho oblíbené, šestihodinové sety v klubech jako Cream, Gatecrasher nebo Renaissance. V následujícím hektickém roce absolvoval vyčerpávající turné k jeho třetímu Yoshitoshi cd – “In house we trust 3 “, pod kterým si můžeme představit osmdesát vystoupení během sto dní v Anglii, celé západní Evropě, východní Evropě, Malajsii, Asii, Středním Východě a Severní I Jižní Americe. Zbytek roku se z toho vzpamatovával a jen tak mimochodem dělal příležitostného parťáka Sanderu Kleinenbergovi na jeho noci Everybody (Ibiza).
Co se produkce týče, Desyn je k současnému dni majitelem dvou labelů – Alternative route (značka soustřeďující se na house & progressive) a Sex on Wax, který vlastní spolu s Omidem 16B. Tato značka se těší v poslední době velké oblibě, mimo jiné také proto, že na ní vyšlo několik naprostých hitovek od MR C nebo Dannyho Howellse, který momentálně pro toto vydavatelství chystá třetí singl.
Pro letošní rok se s Desynem počítá pro další Essential mix Londýnského Rádia 1 (3.října), v plánu je několik producentských kooperací (s Omidem a Leonem Robertsem) a nedávno dokončil pár remixů, které rozrazí dveře klubů co nevidět (Brother Brown – King’s of Tomorrow, Eddie Amador – Psycho Ex-girlfriend nebo Danny Howells – Spikes).
Aktuálně je Desyn Masiello na světovém turné s dalším ze série mixovaných Bedrock CD a že neuhádnete kde zahraje 18. září? Tohohle jezdce si nemůžete nechat ujít!

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.