TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaDJ Cass na nadcházejícím ZENU

15.04.2002

Na dubnové pokračování trance festivalu ZEN v klubu ROXY přijal pozvání DJ CASS, který se jiľ na ZENu v červnu minulého roku představil jako součást tandemu CASS&SLIDE. Toto duo se blýsklo nedávno nádherným albem na labelu Fire Rec. a právě CASS, který je povaľován za lepąího DJe ze dvojice představí určitě i některé tracky ze svého aktuálního alba. Za gramofony se dále postaví residenti ZENu: Michael Burian, který pokračuje ve svém strmém vzestupu taneční scénou a jehoľ sety se poslední dobou díky vzrůstajícímu a oprávněnému sebevědomí dostávají na vskutku světovou úroveň a Joel Einhorn, který se vrátil z hudební konference v Miami s kufrem plných velmi aktuálních dubplates a white labelů a který avizuje na nejbliľąí dobu vydání aktuálních počinů ze svého studia. V chilloutu zahraje residentní dvojka Rai & Dan Cooley, kteří vás potěąí pořádnou dávkou deep houseu, o vizuálno se postarají Phase a Overthere a klasické – jako vľdy dokonalé – UV dekorace.
CASS CUTBUSH
Posledních osm let hrál Cass jako DJ ve vąech moľných koutech světa včetně exotických lokací jako Austrálie (v polovině devadesátých let měl residentní noc v Hothouse klubu v Sydney), Mexiko ale samozřejmě i v Evropě a v USA svou nezaměnitelnou směsici progresivních breaků a tech-house. Přestoľe si při zaznění jeho jména nevybaví mnozí DJe, zařadila ho jeho vlastní práce coby producent, remixer a label manager mezi nejrespektovanějąí a nejnadanějąí osoby v této scéně.
V průběhu dvou let, které strávil u labelu “Flying Rhino” se mu podařilo odvést zvuk labelu od Goa k progresivnímu “deeper trance” a nabídl mnohým umělcům prostor pro jejich zvukové experimenty. Společně s Pete Martinem vystupuje pod jménem Cass & Slide a právě on je nejlépe prodávaným producentem tohoto labelu.
Jeho track ve spolupráci s Grant “Excession” Collinsem “Fathoms” byl prestiľním Muzik magazine označen jako nahrávka, která předběhla svou dobu, a DJs Anthony Pappa a John Digweed ji zařadili na své mixované kompilace. Muzik magazine ohodnotil daląí track Cass & Slide “Perception” poznámkou “musíte koupit”, a DJ Sasha ho zařadil na svou kompilaci Ibiza Global Underground. Jako producent a remixer se Cass blýskl remixy pro labely Hooj, 3beat a Wall of Sound. V průběhu letoąního roku opustil Cass label Flying Rhino, aby se mohl plně soustředit na činnost DJe a zaloľil daląí svůj label Fire Recordings a pilotní track labelu z produkce dua Cass&Slide “Opera” byla vysoce oceněna vąemi top DJs a získala ocenění “singl měsíce” prestiľních hudebních magazínů.
20. 4. 2002 <so>
Roxy promotion uvádí:
ZEN – trance festival
resident DJs: Joel Einhorn (roxy praha), Michael Burian (flesh/jpa)
special guest: CASS (red parrot – UK)
deep house chill out: Rai, Dan Cooley (roxy praha)
video animations by Phase, laser show by Overthere

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.