TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaDj Marvando interview

01.04.2006

Vzhledem k tomu, že česká progressive scéna se začíná pomalu, ale jistě rozrůstat, tak jsme se rozhodli představit vám další tvář mapujcí trance progressive – DJ Marvando. DJ Marvando – toto jméno není českému publiku zatím příliš známé, ale to se časem určitě změní, protože o tobě slýcháme čím dál častěji. Ze začátku bych se tě tedy zeptal odkud jsi a jak dlouho se věnuješ hudbě? Odpověď: Jmenuji se Martin Vandas, zkrácením jména a příjmení vznikl Marvando. Pocházím z Ústí nad Labem, kde pravidelně hraji v Music baru Saturnin. Hudbě se věnuji od střední školy, tehdy jsem si nahrával taneční skladby a pořád jsem chtěl být DJ.. Pak jsem cestou z vojny koupil v Musiclandu desky a později jsem si koupil i gramofony.. Nikdo mi nic nevysvětlil takže jsem se topil asi půl roku než jsem se naučil srovnávat desky.
Vzhledem k tomu, že progressive je relativně mladý styl, tak dost lidí neví jestli si ho spojit s trancem nebo housem. Jak by jsi ho ty osobně charakterizoval?
Odpověď: Já osobně bych tyto tři styly spojil jako trojúhelník, Je totiž sám o sobě charakteristický svým příběhem.. Ale má v sobě zaranžované oba tyto styly. Mě nejvíce oslovuje hudba která je procítěná a i když je někdy jednoduchá stále má své kouzlo… Je z ní cítit dobrá nálada a láska která ti dává energii a štěstí které v dnešní době mnoha lidem chybí.
Na podzim jsi měl rozhlasovou premiéru na Dance Radiu. Jak se ti tam líbilo? 
Odpověď: V rádiu to bylo regulerně nejzábavnější hraní. Sice jsem byl nervózní a to se promítlo i do mého setu, takže jsem udělal spoustu chyb kterých jsem si vědom.. Byl tam můj první “live” rozhovor a já si ani nevzpomněl jaká že to vede dálnice z Prahy do Ústí! Ale jinak v rádiu jsou lidi co mají rádi muziku. Fajn parta. A přeji Dancerádiu mnoho úspěchů!
Víme o tobě, že nejsi jenom DJ, ale i promotér, který pořádá úspěšné klubovky s názvem Oxygen. Přibliž nám, o co vlastně jde.
Odpověď: Oxygen je klubová noc na které se podílím spolu s Ludweekem a šéfem Saturninu. Děláme to kvůli lidem aby se naučili poslouchat něco jiného než jen rádiové hity. Chceme přetáhnout lidi od komerce na naší stranu. Jde o akci pro lidi kteří se chtějí bavit, užít si, poslechnout si novou produkci a to vše v pěkném prostředí. Vždycky je pro lidi něco připravené.. Na minulých dílech se rozdávali šátky, potom brýle, nebo DJs hráli versus, Oxygen má perfektní zázemí takže zvuk je naddimenzovaný, technika pro DJs standardní. A stále mam spoustu nápadů které budu aplikovat, nyní jsme třeba akci rozšířili o VIP prostor. A na léto chystáme Oxygen pod širým nebem. J No a samozřejmě že na Oxy musí být výzdoba kterou nikdy nesmíme podcenit.. Vstup se na Oxygene neplatí a proto je po desáté hodině problém se dostat dovnitř.
Na posledních dílech Oxygen vystoupili DJka E-lite nebo Tomáš Haverlík. Jak by jsi zhodnotil akce? 
Odpověď: Obě akce se mi líbili od začátku do konce.. Až na problém kdy nám na 2 minuty vypadl jeden ze zesilovačů (Oxygene// E-Lite) . Jinak lidi i my jsme se bavili dobře. Narváno od devíti, euforická atmosféra, vše proběhlo podle plánu. Hálo se electro house, tech house, progresive trance, a tančilo se do půl páté ( s Tomášem Haverlíkem se tančilo do šesti) Co víc si přát..
Připravuješ na podzimní díl Oxygene nějaké překvapení? Jak v podobě DJs, tak něčeho jiného?
Odpověď: Jistě, stále je na co se těšit. 24.6. chystáme Oxygen pod širým nebem jak jsem již zmiňoval přijedou osvědčení DJs M.C.B. ze Zlína, Ludweek, TomAngel, Yoop, další jména jsou v jednání. A překvapení v podobě něčeho jiného – to se nechte překvapit J
Co ty jako producent? Tvoříš nebo přemýšlíš o tom, že by jsi začal produkovat vlastní hudbu?
Odpověď: Neustále nad tím přemýšlím, už jsem pár tracků složil ale jsou nepoužitelné. Pracuju ve dvou programech ale zatím zkouším stále stylem “pokus-omyl” Nyní jsem dostal nabídku na jeden remix, myslím že to bude realističtější.
Kde tě můžeme v nejbližší době slyšet?
21.4. Vegas (ÚL) – Senzaparty-B-day night
22.4. Saturnin (ÚL) – Afterparty Senza-B-day night
28.4. Beseda (DC) – AVANTGARD
6.5. Letiště (MIMOŇ) – Mimoňské války
13.5. Saturnin (ÚL) – OXYGEN
19.5. Nexo (TEPLICE) – OXYGEN
27.5. Unico club (TEPLICE) – LÁZEŇSKÁ SEZÓNA
A mimo to, každé pondělí v SATURNINU.
Máš nějaké webové stánky, či něco, kde se o tobě návštěvníci mohou dozvědět něco bližšího?
Odpověď: Na mých stánkách se pracuje J Ale jinak.. www.saturnin.info
Přeji hodně úspěchů a díky za rozhovor.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.