TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaDrax and Scott Mac – Must have been a dream

09.01.2006

Prozatím posledním kouskem těchto dvou Britů Scott McShanea (Scott Mac) a Adama Routha (Drax) je track s názvem Must have been a dream. Kromě této novinky Adam a Scott spolupracovali i na skladbách Dubline, Angel nebo třeba The Sun. Známějąí z této dvojice je Scott Mac, kterého zajisté nemusím představovat. Tento chlapík roztáčí vinyly od roku 1992, patří tedy mezi veterány Taneční muziky. Má na kontě několik úspěąných singlů,hlavně letos zaznamenal velký úspěch s hitem Damager 02. Vinyl Must have been a dream vyąel 21.11.2005 u labelu Surface Recordings. Obsahuje original mix a remixy od Rileye & Durranta, Mace Zimmse a Dje Choose.
Original mix je celkem sviľná skladba. Má pěkně napumpovaný začátek a krásnou melodii doplněnou o příjemný ľenský vokál. Hlavní motiv opět dokazuje, jaká síla tkví v jednoduchosti. Pánové Nick Riley & Andi Durrant se se svým remixem moc nevytáhli. Minimum změn, minimum nápadů. Nikoho tento track nepotěąí ani neurazí, pro mě je to takový průměr. Zato Willem Jelle Faber (Mac Zimms) se opět předvedl v plné parádě. Po předchozím výtečném remixu pro skladbu Scott Mac – Damager 02 nám Willem připravil opět řádně naąlapaný track. Track je nakopnutý od začátku aľ do konce, začíná pasáľí, která tak trochu připomíná Willemův hit I feel. Následuje krátký breakdown, po němľ dají o sobě vědět energické elektronické riffy. Poté následuje daląí breakdown v němľ se začne ozývat hlavní melodie. Ta je krapet předělaná, upřímně řečeno, je mnohem výraznějąí, mnohem melancholičtějąí, prostě mnohem lepąí. Willem takřka úplně vypustil výąe zmíněný ľenský vokál, ozývají se jen takové slabé vzdechy doplněné pronesením slova Angel Po daląí velice energické pasáľi obsahující hlavní motiv spolu s elektronickými riffy a pulsující basovou linkou následuje závěr, celkem má tato skladba něco málo přes 8 minut. O poslední remix se postaral Lasse Steen (DJ Choose). Jedná se o remix velice povedený, stylem se hodně blíľí produkci Marka Normana. Hlavní motiv je zde kompletně přepracován a zní velice zajímavě, stejně tak i ľenský vokál, který taky nezůstal beze změn.
Celkově vzato, jedná se o výborný vinyl, nosným pilířem je předevąím remix od Mace Zimmse, který opravdu nemá chybu, následován kvalitním original mixem, kterému dýchá na záda výborný remix DJ Choose, někde v pozadí se krčí remix Rileye & Durranta, který mě opravdu moc nenadchl.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.