TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaDruhý report z Be DJ Party

30.10.2003

Tuto party navątívil i nás spolupracovník Ya Ross Love a tak máte nyní moľnost přečíst si i jeho report. V pondělí 27. října se v praľském prostoru Abaton uskutečnila akce, na kterou stálo za to jít! Neslo to název Be DJ, ale málokdo věděl, ľe akce nese tento název. Kaľdý jenom prostě věděl, ľe jde na Picotta do Abatonu. Tato akce měla za úkol propagovat nový “djský” telefon Phillips 530. Funkce tohoto telefonu si kaľdý návątěvník akce mohl vyzkouąet a ani já sem nezůstal pozadu. Nicméně telefon je hodně slabý.
O tom ale tato akce nebyla – tenhle večer jelo na dvou patrech techno a jednom breakbeat. Kdyľ udeřila devátá hodina večerní vąe začalo. Byl jsem na místě uľ asi v půl deváté, a tak jsem si mohl vąimnout, jak se prostory před klubem rychle zaplňují. Bylo jen ątěstí, ľe jsem se tam dostal, nebo» pro to jít tam jsem se rozhodl na poslední chvíli, v předprodeji uľ měli vyprodáno a na místě bylo k mání jen posledních pár set lístků. Podle informací, které jsem dostal bylo v předprodeji prodáno 1300 lístků a na místě 400. ®e lístků byl nedostatek mi potvrdil kamarád, který přiąel v deset bez lístku z předprodeje a měl smůlu. Nuľe kdyľ jsem se dostal k těm číslům, tak bych mohl zmínit daląí fakt, ľe pro akci otevřené prostory klubu neměly větąí kapacitu neľ 2000 lidí. Dokáľete si představit jak to tam mohlo vypadat. Teď bych pominul to kolik tam bylo lidí, a» to bylo na jednu stránku moľná aľ nepříjemné, ale na druhou stranu zase příjemné, ľe ani na podzim party people nespí doma na peci, a přeąel bych na strohý popis klubu.
V místnosti, do které jsem se dostal byla ąatna, která nebyla jen zde, ale i tak to za chvíli nebylo kam dávat. Pak jsem stoupal po schodech na nahoru dorazil jsem do patra, kde se hrál junglík a kde bylo moľné po obou stranách sednout si s drinkem, který jste si zakoupili přímo naproti vchodu. O patro výą to vypadalo jinak a to hlavně v tom, ľe zde byl celkově menąí plac na paření na úkor toalet (na kterých byly stejně neskutečný fronty). V tomto patře znělo techno, ale trochu jinak neľ z patra následujícího. Kdyľ jste pařili, tak pokud jste nekoukali, co kolem lítá (za roątěnky), tak jste suąe civěli na obrazovku, která promítala, co se děje na stage výą a občas otravovali i s reklamami na jiľ zmíněný telefon. Jsme v patře, kde jelo techno a kde byl největąí prostor na taneční kreace, ale i tak to nestačilo, stejně se tam nedalo dýchat a nedivil bych se kdyby to tam s někým seklo. Stage byla jednoznačně největąí, pak se pokračovalo k barům, jenľe i tam se později pařilo. Vedle baru bylo dobré místečko na odpočinek a to protoľe zde byla restauračka (nikoliv s jídlem, ale jenom posed). Daląí prostor, kde se nepařilo byla místnost pro prezentaci onoho djského telefonu. V tomto patře bylo moľné jeątě vystoupat výą, a to na balkónky. A tady bylo narváno od začátku. Lidi prostě chtěli mít “navrch”.
Tak a nyní přiąel čas začít psát o tom, jak párty vypadala a kdo jak vystupoval. Uľ při vchodu u ąatny si mohl kaľdý vzít leták s lineupem. Kdyľ jsem vystoupal uľ brzy po devátý na technofloor, tak tam roztáčel vinyl dj, kterýho znali akorát tak lidi z pořádající agentury a Phillipsu a to protoľe to byl výherce soutěľe, kterou uspořádala právě firma Phillips. Hrál do půl desátý a to aby ho vystřídal dj, o kterém není nijak moc slyąet a kterým byl Pietro. Tento slovenský dj pouątěl poměrně solidní tracky, ale vzhledem k tomu, ľe lidi teprve přicházeli a ne vąichni hned začali pařit, tak plac byl jeątě poloprázdný. Po nástupu Michaela Buriana uľ bylo lidí na parketu víc neľ dost. Jediný co jsem nepochopil proč tam Burian vůbec hrál ? Tady se přece jelo v technu a wet and hard se sem poměrně nehodil. Michael mě ničím nijak neoslnil. A to hlavně co se týče hudby, která je okořeněná těmi pornovýjevy, jeľ dle mého názoru kurví hudbu. Tááák a půlnoc se blíľila a za gramce nastoupila hlavní hvězda večera – Ital Mauro Picotto! Ihned po jeho nástupu lidi začali skandovat jeho jméno. On se na ně jako vľdycky “maurovsky” usmál a plejoval. Za celou dobu, kterou měl vyhrazenou jsem neslyąeli od Maura jen techno. Ze začátku – dejme tomu prvních 35-40 minut tam střihnul pěknou náloľ (jak je u něj zvykem), ale pak najednou nastal zlom a to kdyľ skladbu ve stylu U2 – New Year’s Day v jeho, Picotto remixu. Toto míň progresivní tempo mu zůstalo zhruba tak půlhoďky. Po trancové části přeąel na jednu skladbu do elektra, pak přitvrzoval k acidu a znova techno. Jediné, co jsem z jeho setu poznal byla jeho vlastní nahrávka, která se nachází na albu The Others, kterou je brutální “Like a dog”. Tento Ital si s publikem opravdu pěkně a vydatně “povídal”. Je to velmi komunikativní člověk a kdyľ nemohl verbálně, komunikoval neverbálně formou grimas, pozdravů či jak nám “předcvičoval”. Maura jsem slyąel i na Creamfields a myslím, ľe tam od něj zaznělo víc techna. Toto vystoupení se mně osobně líbilo víc. Lidi z pořádající agentury JPA věděli jak na lidi – techno a největąí a nejlepąí bavič z českých Creamfields.
Po druhé hodině to zabalil. Lidi ho neustále vypískávali, a tak si jeątě pohrál s korekcemi prvního tracku nabíhajícího djce po něm nastupivąí – djce Lucce. Mimochodem ty korekce Mauro v průběhu setu pořádně dráľdil. A to tak, ľe stáhnul basáky a středy a pustil jenom výąky a ono to aľ nechutně bzučelo. Postupně přidával středy a ubíral výąky, a nakonec vrátil středy napůl, výąky stáhnul úplně a nakopnul basáky, coľ způsobilo publiku obrovskou taneční a skákavou euforii. Jsme zase zpět u Luccy, na kterou tam zůstala převáľná větąina osazenstva Maura Picotta. Tato půvabná djka to za tu její hodinku taky sluąně roztočila. A ani ona nezapomínala komunikovat s publikem. Na Lucince jsem uľ nezůstal na celý a to protoľe tam byl vydýchaný vzduch a já se potřeboval osvěľit. A tak po koupi vody (za 20Kč) jsem si chvilku ąel sednout níľe a poslouchat jungle. Právě hrála Babe LN. Protoľe mě lámaný beaty moc neberou, tak sem se vrátil k technu, kde uľ hrál Němec Chris Liebing. Ty technosmaľky pořád neměli dost, takľe i třetí dj s techno náloľí u nich uspěl na plné čáře. Po něm nastoupil český Kaisersoze, ale to jsem tam já uľ nebyl.
Akce skončila měla skončit v 6 hodin ráno a protoľe jsem si vąimnul, ľe lineup byl poměrně dodrľen, tak věřím, ľe i finią byl v tolik v kolik byl naplánován. Jeątě bych přidal nějaké info, co se týče cen a lidí. Ceny nápojů byly poměrně sluąné – 0,5l vody za dvacku, 05, coly za 35Kč a pivko za 25Kč. Sponzorem byl také energy drink Kamikaze, a tak právě ten se tam prodával – 350ml stálo 50Kč. Ke koupi byly i bagety za čtyři pětky. Kdyľ bych zmínil něco lidech, tak to bylo co jsem mohl zčásti čekat. Hulilo se o sto ąest, éčko bylo taky k dostání a lidí se nezdráhali si tam dát lajnu. A pak se divme, proč o člověk na technopárty se říká technosmaľka! Co říci závěrem? Snad jen to, ľe akce byla fakt skvělá.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.