TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaDruhý report z Mácháče 2005 s Paul Van Dykem

03.09.2005

Máchovo jezero, pláľ Klůček, Doksy. Místo, které je po celé prázdniny synonymem klidu a relaxace, místo, kam jezdí rodiny s dětmi strávit svojie letní prázdniny. A také místo, kde se uľ několik let po sobě sjíľí poslední prázdninový víkend několik tisíc klubařů, aby spolu s nejlepąími dji z České republiky a ze zahraničí dali sbohem prázdninám. Letos tomu nebylo jinak. A pokud chcete vědět, jak to proběhlo, čtěte dál.
Mácháč mě nikdy moc nelákal. Ačkoli byl line-up kaľdý rok kvalitní, trancu tam bylo pomálu. Letos to ale bylo jinak. Angelo Mike, Michael C, San..a hlavně headliner večera, dj a producent Paul van Dyk. Jméno, které zná kaľdý, jméno, které se uľ několik let drľí na samém vrcholu oblíbenosti. Ačkoli jsem ho uľ několikrát slyąel naľivo (naposledy dva týdny před Mácháčem na Energy (report z Energy najdete zde), nemohl jsem si nechat ujít den, kdy bude opět u nás. Kromě Dyka byl daląím lákadlem Dj Fergie z Velké Británie, nebo například Michael Burian a Lucca, kteří patří mezi absolutní českou djskou ąpičku. K Máchovu jezeru jsme dorazili v pátek někdy kolem desáté večer (měli jsme trochu problémy při cestě) a neľ jsme se ubytovali, byla půlnoc a na stagi hrál uľ Michael Burian. někoho by moľná mrzelo, ľe proąvihl tu spoustu djs, co byli před ním, ale já my jsme si přijeli páteční večer předevąím uľít a nehleděli jsme na časový line-up. Dyk začínal hrát aľ v 1:15, takľe jsme měli dost času na rozkoukání se. začali jsme Frisco stánkem, kde jsme si pořídíli nezbytné Frisco (překvapivě:o)), nechali se vyfotit profi fotografkou a pak uľ jsme mohli vyrazit obhlédnout areál. K mému překvapení nebyl nijak rozlehlý, čekal jsem velkou pláľ, ale místo toho jsme naąli hlavní stage, kosuek od ní zbylé 3 (VIP zónu nepočítám, tam jsme ani nemohli:o)) a to bylo prakticky vąe (samozřejmě, jeątě spousta stánků s lightstickama, ledovým čajem atd). Na druhou stranu, aspoň to nebylo nikam daleko:o) Co se týče Burianova setu, nemůľu proti němu říci křivé slovo. Ačkoli jsem se na internetu setkal s odmítavými reakcemi, ľe hrajé to samé, ľe to bylo nevýrazné a ľe neumí míchat, mě se jeho set líbil a uřčitě potvrdil svoji pozici nejlepąího českého dje.
V 1:15 Burian zmizel do zákulisí a za pultem se objevil Paul Van Dyk. Začal velmi neotřele, Chemical Brothers – Galvanize, jsem opravdu nečekal. Ale bylo vidět, ľe se chce před publikem předvést, takľe, takľe tam sázel jednu pecku za druhou. Co se týče kvality míchání, nebylo mu co vytknout. Bylo slyąet, ľe je to profesionál a za celou dobu nepředvedl ani jeden kopanec. A ty tracky, které pouątě – paráda. Ideální muzika, aby se lidé mohli za studené srpnové noci zahřát pohybem. Moc názvů si nepamatuji, ale něco málo přece jen – Ernesto vs. Bastian – Dark side of the Moon (Marc van Linden remix), Paul van Dyk – Other Side, Time of our Lives, Nothing but You a For an Angel. Pokud by vás zajímal celý tracklist, mrkněte na www.trance.cz do fór, tam ho určitě najdete ;o). Touto vlastní produkcí také celý set zakončil a přenechal své místo djce Lucce. Ačkoli nehrála ąpatně, tělesné potřeby – ľízeň a zima nás vyhnaly od hlavní stage. po nezbytné zastávkce u Frisca stanu jsme zamířili do Duplex stanu, kde svůj setík právě začínal Mr. Nithingale aka Radek Slavík z Fajn rádia. Příjemný housík, který servíroval, uľ byl jen takový bonbónek na závěr a v 5 ráno, kdy uľ se pomalu probouzelo sluníčko, jsme ąli spát.
Pokud bych měl v posledním odstavci Mácháč 2005 nějak zhodnotit, nemůľu jinak, neľ kladně. Ač byla u vstupu hodně velká fronta, celá akce stála za to. příjené prostředí, skvělá muzika. Jen byla trochu moc zima, ale s tím pánové z United Music asi nic dělat nemohli. Kaľdopádně má organizátor po Arminově vystoupení na kontě daląí vyvedenou akci. A pokud budou v nastoleném trendu pokračovat, máme se napodzim na co těąit :o)
Kompletní fotogalerii od Fida naleznete TADY.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.