TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaDruhý report z party s Paul Van Dykem

06.06.2006

Praha, holeąovické výstaviątě. 26. května 2006. Během pouhých 14 dní uľ potřetí. To bylo to první, na co jsme při příjezdu před T-Mobile Arenu pomysleli. Po skvěle zorganizovaných akcích společnosti United Music bylo nyní na českých agenturách Pink Dot a G Productions, aby předvedly, co umí. S dojmy z velkoryse pojaté reklamní akce MXTronica, na které z tranceových DJs vystoupil pouze Holanďan (ale v podstatě v Čechách rezidentní DJ) San, a druhého dílu ambiciózní série Transmission, na kterém naopak vystoupil zcela tranceově laděný line-up sestávající z hvězd velikosti Markuse Schulze či Armina van Buurena, jsme se nemohli dočkat nejmonstróznějąí verze party s názvem Michael Burian & Friends. Neąlo totiľ o první event tohoto jména, akce Michael Burian & Friends proběhla jiľ např. v loňském roce ve sportovní hale v Roudnici nad Labem, kde Michaela Buriana stejně jako nyní doplnila domácí deejayská královna, technodeejane Lucca. Line-up praľské verze této party nabízel velmi zajímavou, i kdyľ oproti Transmission ľánrově různorodějąí podívanou. Kromě rezidenta Michaela Buriana se v line-upu objevila jiľ zmíněna Lucca, dále Milo Moretti, Steve Angello, Joseph Armani a k tomu navíc celá druhá stage, zaměřená na trance. Na ní se předvedlo několik domácích DJských nadějí typu Thomas Coastline, DJ Drastics či Crash DJ Team. Jejich výkon byl mnoha návątěvníky akce posléze pochválen a zaznělo mnoho zajímavých skladeb (minimálně pro mě např. Kuffdam & Plant – Summer Dream od DJ Sallyho J), takľe výkony DJs jeątě umocnily zmíněný příslib do budoucna, ale vzhledem ke jménu headlinera se budeme věnovat hlavní stagei, na které větąina návątěvníků strávila větąinu času.
Headlinerem celé akce Michael Burian & Friends onu květnovou sobotu v T-Mobile Areně nebyl nikdo menąí neľ světová jednička, tranceový král, německá legenda DJ Paul van Dyk. Kdyľ před dvěma lety po deląí době vystoupil opět na území České republiky, předvedl fantastický výkon a vytřel zrak vąem pochybovačům. Jeho výkon byl tehdy skutečně absolutně úľasný, zazněl ąpičkový a vyváľený set, ve kterém zazněly megahity jako Agnelli & Nelson – Holding Onto Nothing, Randy Katana – In Silence nebo Oceanlab – Satellite. Svůj set z roku 2004 Paul van Dyk zakončil svojí písní Time Of Our Lives a jako bonus přidal snovou skladbu Schiller mit Heppner – Leben (I Feel You). Dyk se poté do Česka opět po roce vrátil, byl hlavní hvězdou loňského festivalu Mácháč, kdyľ na pláľové stagei předvedl opět skvělý výkon a zcela si získal publikum ąpičkovým setem s hity typu Ernesto vs. Bastian – Dark Side Of The Moon, Markus Schulz – Without You Near nebo Marco V – False Light. Překvapivě tehdy začal písní Chemical Brothers – Galvanize a svůj set zakončil tím nejlepąím přídavkem, svou nejlegendárnějąí skladbou For An Angel. Vzhledem k tomu, ľe čeątí fanouąci vyráľejí na jeho vystoupení po celé Evropě (kdyľ nemůľe Mohamed k hoře, přijde hora k Mohamedovi), je jeho návrat zpět do České republiky vľdy obrovskou událostí a budí velká očekávání. Na Paulovi tedy tentokrát bylo, aby i potřetí za sebou na tuzemské půdě dokázal, kdo ľe je tady králem.
Před holeąovickou sportovní halu jsme dorazili zhruba v deset hodin večer a po krátkém zdrľení u akreditací jsme vstoupili do chodby T-Mobile Areny. Hned u vstupu nás jako jiľ tradičně přivítal krámek se svítícími předměty, dále nás rozesmál stánek nejmenované politické strany, jejíľ představitelé údajně zavítali přímo do kotle, překvapila absence jakéhokoliv merchandisingu (coľ nám bylo trochu líto) a asi na hodinu nás upoutala American Audio Stage. Přímo do haly jsme zavítali přesně v polovině setu domácí deejayské dvojky Michaela Buriana. Jaké bylo naąe překvapení, kdyľ jsme zjistili, ľe hala je prakticky plná, a to včetně vąech otevřených tribun na obou stranách haly. Návątěvnost akce Michael Burian & Friends tedy nepochybně Transmission 2 překonala. Michael si v tu chvíli s davem dělal co chtěl, přičemľ jeho hraní doprovázel ľivý zpěv přítomné vokalistky Nicol. Stage byla velmi pěkně nasvětlena, laserový park byl impozantní, u stropu čekaly sítě plné balonků na příchod Paula van Dyka a projekce běľela i na středové videokostce. Bary byly umístěny po obou stranách “ledové plochy”, takľe člověk z davu nemusel nijak daleko. Aľ potud vąe relativně srovnatelné s Transmission 2. Rozdíl vąak byl ve zvuku. I na tribuně vypadal velmi dobře a aľ do třetí třetiny Dykova setu byl v pořádku i přímo v davu před DJem. Daląí změnou byla absence obrovského mola bránícího bezprostřednímu kontaktu mezi deejayem a jeho fanouąky, tentokrát “překáľela” mola dvě, ale naątěstí byla alespoň malá. Přesto jsem se neubránil dojmu, ľe jsou opět značně zbytečná a brání mnoha lidem ve výhledu (stejně jako mnoľství kamer, resp. kameramanů). Celkově, co se týče organizace, se party povedla. Nezaznamenal jsem ľádný významnějąí problém – ovąem s výjimkou začátku setu hlavní hvězdy večera. Ale popořádku. Michael Burian po ľivé zpívaném tracku postupně zařadil vlastní song Praha, který hrál i loni na Mácháči, a dále aktuální hitovky typu Kyau vs. Albert – Walk Down (kterou zahrál před týdnem Armin van Buuren), Gabriel & Dresden – Tracking Treasure Down nebo Dogzilla – Without You (kterou zahrál před týdnem pro změnu Markus Schulz). Na konci jeho vystoupení se konala fashion show firmy Adidas a to byl pro nás signál k zaujmutí nejlepąích míst před vystoupením samotného headlinera. Co se týče předcházejících DJs, tedy Mila Morettiho a Steve Angella, tyto jsme bohuľel nezastihli, nicméně na jejich adresu po akci zazněly nejčastěji pochvalné reakce.
Co si pochvalu nezaslouľilo, byl nástup Paula van Dyka. Podobně jako minulý týden se vyskytly jisté technické potíľe, které se stále nedařilo vyřeąit, takľe nástup hlavní hvězdy se opět významně zpozdil. ©koda, Paul tím přiąel o efektní nástup, jaký by si megastar jeho velikosti nepochybně zaslouľila. Coľ ovąem davu nevadilo, protoľe se to pokusil svým chováním vynahradit. Bouřil po celou dobu zdrľení a vydrľel i sluąnou dobu po začátku Dykova setu. A Dyk mu dal to, co si ľádal. V energickém, nikoliv pouze tranceovém setu zazněly očekávané skladby, ale i absolutní novinky či naopak dnes jiľ klasické písně. Pro mě osobně vrchol Paulova setu přiąel velmi brzy. Tvořila ho trojkombinace skvělých songů Dallas Superstars – Higher (Paul van Dyk Remix), Armin van Buuren feat. Nadia Ali – Who’s Watching (Remy & Roland Klinkenberg Remix) – mimochodem, koho tato skladba nepřekvapila? – a supercombo doplnila Paulova vlastní (ve spolupráci se Second Sun) skladba Crush. Kdyľ zaznělo “I Know You Want Me”, křičeli snad vąichni přítomní. Set pokračoval zajímavými skladbami, např. s vokály Jan Johnston, pro mne osobně úľasnou kombinací Lucca – Mirage 01 (Umek Remix) vs. CJ Stone – Shine (Heart Of Stone Remix), naprostou klasikou Oceanlab – Satellite (v Alx Odden’s Flipside Vocal Mixu), kterou dal Paul vzpomenout na své předloňské praľské vystoupení, Paulovou vlastní produkcí The Other Side (v Deep Dish Other Than This Side Remixu), kterou dal zase vzpomenout na své loňské pláľové vystoupení, a postupně se blíľil ke konci. Po více neľ třech hodinách zaznělo Time Of Our Lives (v modifikovaném UK Club Mixu) a Dyk svým famózním hraním z laptopů dav dorazil. Chyběl uľ jen přídavek. Skvělá atmosféra si ľádala skvělou odměnu a tou byl samozřejmě For An Angel v Marc van Linden Remixu. Návrat krále. Dokonáno jest.
Na Dykovo vystoupení navázala domácí Lucca, která do svého setu samozřejmě zařadila Mirage 01, a celou party uzavřel DJ Joseph Armani, který mne velmi potěąil uľ začátkem svého setu, tedy skladbou Remy & Roland Klinkenberg – Till Ya Drop, a zejména tím, ľe nám na odchodnou zahrál Wings, tedy téma z filmu Zkrocená hora od Gustava Santaolally v Gabriel & Dresden’s Organized Nature Mixu, tj. songem, kterým uľ pár hodin předtím výrazně překvapil (a moc potěąil) Paul van Dyk. Paul opět jednou dokázal, kdoľe je tu světový deejayský vládce (můj dojem z jeho vystoupení se s odstupem času stále zlepąuje, tím spíą při zpětném pohledu na playlist). Splnil má očekávání a potvrdil, ľe i kdyby přijel podesáté, přesto by stálo za to jeho vystoupení zaľít. Celá akce, ačkoliv rozhodně nebyla kompletně tranceová, zase potvrdila, ľe Čeąi dokáľí zorganizovat dobrou party i pro trancery. Organizačně i hudebně se vydařila, coľ je nejlepąí pozvánkou na daląí akce společností Pink Dot a G Productions, tedy například na v závěru Michael Burian & Friends inzerovaný festival Mácháč 2006. Závěrem jeątě drobnou poznámku k tendenci srovnávat TM2 a MB&F – obě akce byly podle mého názoru dobře zorganizované s tím, ľe výtku si zaslouľí zvuk na TM2, ale částečně i zvuk na MB&F zhruba od skladby Satellite (nebo uľ mám přílią citlivé uąi, takľe je to moľná jen můj problém). Hudebně byly obě akce velmi zajímavé a já jsem se skvěle bavil na obou, takľe jejich návątěvy rozhodně nelituji. Tímto také zdravím vąechny své známé a přátele, které tentokrát vyjmenovávat nebudu, protoľe by to vydalo na sluąně dlouhý seznam. A jako jiľ (v poslední době) tradičně, vyhlaąuji minutu ticha za vąechny maturující či studující na závěrečné vysokoąkolské zkouąky, protoľe hned několik mých známých se party nemohlo zúčastnit. Poslední věta bude patřit srovnání obou headlinerů, tedy Paula van Dyka a Armina van Buurena: je to prosté – srovnávat je nelze; oba jsou jiní a oba jsou prostě úľasní ;o) Trance Ruleeezzz! Meet you @ the Loveparade!
FOTOGRAFIE viz www.trance-foto.com, www.alexxij.com, www.fotodance.cz
Paul van Dyk Live @ T-Mobile Arena Prague 26-05-2006
01. Space Cowboys – I Know What Girls Like (Santos Remix)
02. Giuseppe Ottaviani & Marc van Linden – Until Monday
03. Beam – On Your Mind (Sean Tyas Hard Dub)
04. ID
05. Abel Ramos – Electro Fun
06. Emjay – Real High
07. Emjay – Make Some Noise (Remix)
08. Coast 2 Coast – Cut Me
09. Re:Locate – Rogue
10. Marcos – Just For A Day (Marc van Linden Remix)
11. Karen Overtone – Your Loving Arms (Club Mix)
12. Luminary – Amsterdam
13. Dallas Superstars – Higher (Paul van Dyk Remix)
14. Armin van Buuren feat. Nadia Ali – Who’s Watching (Remy & Roland Klinkenberg Remix)
15. Paul van Dyk feat. Second Sun – Crush (Vandit Club Mix)
16. Nautical Imagery – Distant Dreams
17. Resistance D – You Were There (Thomas P Heckmann Remix) [PvD Re-Edit]
18. Marco V – Red Blue Purple
19. Azzido Da Bass – Dooms Night (Timo Maas Remix)
20. Krzysztof Chochlow – Release vs. Jan Johnston – Skydive
21. Lucca – Mirage 01 (Umek Remix)
22. CJ Stone – Shine (Heart Of Stone Remix) [PvD Rework]
23. Nu-NRG – Casino vs. Mac & Mac – Listen (Mac Zimms Dub)
24. The Drill – The Drill (Caesar’s Scissors Edit)
25. Simon & Shaker – Make It (Dub Mix)
26. Santiago Nino – Believe (Max Graham’s Sidechain Remix)
27. Oceanlab – Satellite (Alx Odden’s Flipside Vocal Mix)
28. Paul van Dyk feat. Ashley – Complicated
29. ID
30. Gustavo Santaolalla – The Wings (Gabriel & Dresden’s Organized Nature Mix)
31. The Freak – Rising Angel (Club Mix)
32. Austin Leeds & Terra Nova – Shake Me
33. Paul van Dyk feat. Wayne Jackson – The Other Side (Deep Dish Other Than This Side Remix)
34. John Dahlbäck feat. Erika Gellermark – Nothing Is For Real (Mark Knight Remix)
35. Da Hool – Street Life (Azzido Da Bass Remix)
36. The Egg – Walking Away (Tocadisco Remix)
37. Signalrunners pres. Syndica – Orange Sky
38. Paul van Dyk feat. Vega 4 – Time Of Our Lives (UK Club Mix)
39. Paul van Dyk – For An Angel (Marc van Linden Remix)
Michael Burian Live @ T-Mobile Arena Prague 26-05-2006
01. Intro
02. Filterheadz – Endless Summer (Max Graham Club Mix)
03. Terranova & Austin Leeds – Rock Me (Da Sleaz Remix)
04. ID
05. ID
06. Marco V – The Funk Battery (Original Mix)
07. ID
08. Franke and Neumann – Titan (Criss Source Remix)
09. Kuffdam & Plant – Summer Dream (Paul van Dyk Remix)
10. Ballroom – Remember Me (Original Mix)
11. Michael Burian – Blow Me
12. ID [Performed Live by Nicol]
13. Michael Burian – Praha
14. ID
15. Mojado feat. Mr. Sam – Naranja ( Mr. Sam Vision)
16. Kyau vs. Albert – Walk Down (KvA Club Mix)
17. Gabriel & Dresden – Arcadia
18. Gabriel & Dresden feat. Molly – Tracking Treasure Down
19. Dogzilla – Without You
20. Krzysztof Chochlow – Release
P.S. Děkujeme Martinovi aka MHD from FotoDance.cz za doprovodné fotografie!

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.