TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaDruhý report z party s Tiëstem

18.11.2004

A je to za námi! A myslím, ľe bychom to zvládli třeba příątí víkend jeątě jednou! V sobotu 13.11.2004 resp. půl hodiny po půlnoci se předvedl podruhé českému publiku dnes jiľ trojnásobný vítěz ankety časopisu DJ Mag Tiesto. To ale myslím není třeba připomínat. Větąina věcí ohledně akce byla návątěvníkům Trance.cz známa (a těm kdo tam byli obzvláą»), takľe toto bych jiľ neopakoval a přeąel bych rovnou k reportu. Před Arénou se začaly tvořit hloučky, později menąí davy a fronty. Bylo kolem půl osmé a podle informací ze třetí ruky se ke mně dostalo, ľe by se jiľ mělo otevírat. Ale! Organizátoři a spol. nás trénovali aľ do půl deváté, kdy se začalo pouątět dovnitř. Jeątě neľ pouątěli dovnitř byl jsem docela otrávený, poněvadľ ty fronty a hlavně někteří lidé byli neskuteční!
Stručně k popisu T-Mobile Arény plus pro nás připraveného prostředí. Poté co jsem proąel jako kaľdý “vstupní prohlídkou”, odebral jsem se s kamarády k ąatně, kde nás čekalo první nemilé překvapení. Placení kaľdý samozřejmě čekal, ale 20Kč za kus, to je docela síla. A obzvláą» kámoąka to odnesla, protoľe neměla batoh, zato dva svetry a bundu! Kdyľ se člověk rozhlédl dále, vąude byly vąelijaké stánky se vąím moľným. Hlavními sponzory byly Kenvelo, Lipton Ice Tea, Red Bull a také Pilsner Urquell. Nad tímto bych se troąku pozastavil, protoľe…Kdo z muľů si rád nedá pivko, ľe? A zvláątě Plzeň. Čekal jsem, ľe cena nebude nijak nízká a říkal jsem si, ľe čtyři pětky přeľiji, ale kdyľ po mě za jedno točené chtěli pade, dost jsem koukal! Pivo byl tedy snad jediný prodávaný produkt, na který díky ceně člověka přeąla chu». Ceny ostatních nápojů celkem v poho – ice tea 40Kč, Bonaqua 30Kč, panák smirnoffky 60kč, Redbull 80Kč atd. A kdo se nestačil najíst mohl to dohnat zde. Na chodbách se nacházeli stánky s teplými klobáskami, bagetami či různými sladkostmi. Dále zde bylo moľné koupit si starąí či nové číslo Xmagu – jeden z mediálních partnerů. Za zmínku stojí jeątě stánek s lightsticky a podobnými světélky. V přízemí se nacházely jeątě WC. A nyní ąupito do “kotle”. T-Mobile Aréna neboli bývalá Sportovní hala je vybavena jako kaľdá budova, kde se pořádají předevąím sportovní akce. A to hlavně hlediątěm, které i na akci takovéhoto druhu bylo velice dobře vyuľitelné při únavě. Nyní jsme na parketu. Celá levá a pravá strana jsou olemovány asi 100 m barů. Zde byl stejný sortiment, co v předsálí plus restaurant Joe Café. Uľ od začátku, kdy hrála djka E-Lite byl floor dost zaplněný tancechtivými clubbery. No…i kdyľ musím odbočit – co se týče skladby návątěvníků, tak jsem byl překvapen poměrně hojnou účástí tzv. ąampónů (v novinářským slangu také metráci) – neboli diskofilů a diskopipinek! Poznávací znamení není třeba říkat – nagelovaná hlava a obvykle těsný triko – vypadali aľ dost přihřátě:))
A nyní k hudbě a k výkonu umělců. Jiľ bylo zmíněno začalo to vąechno blonďatá djka E-Lite. Přiznám se, ľe jí jsem přílią neslyąel, protoľe jsem ąmejdil vąude moľně. Ale co jsem zaslechl tak se pěkně ukázala. A navíc uľ ona jako první dj dostala lidi do prvního varu, a vystupňovala to kdyľ připomněla koho dneska uslyąíme, kdyľ pustila “Traffic”. Po hodinovém setu nastoupila slovenská progressive dvojice Tkáč and Haverlík. Jako větąina lidí jsem je neslyąel hrát, tudíľ jsem nevěděl s čím na nás vyrukují. Styly, které hráli byly předevąím progressive, trance plus příměsi houseu. Ovąem velice nekomerčního rázu. Osobně jsem nepoznal jediný track. Na Slováky uľ bylo na parketě víc lidí, nutno vąak podotknout, ľe jeątě vąichni nebyli roztančeni. Je půl jedenácté a nastupuje český dj # 2 Michael Burian (podle Dance music awards). Jeho wet and hard mě ani lidi, se kterými jsem na akci byl prostě nebere. I kdyľ tentokrát prý hrál lépe. Píąu prý, jelikoľ to není moje mínění, protoľe já ho mockrát neslyąel. Je tedy fakt, ľe měl sluąně narvaný parket! A lidi pařili a pařili. Ovąem já a mí přátelé jsme zůstali uľ od začátku na tribuně. I kdybychom chtěli, tak k později nastoupivąímu Tiestovi bychom se nedostali. A navíc na flooru zaprvé nebylo místo k hnutí – tudíľ se nedalo řádně pařit, a zadruhé tam byl vydýchaný vzduch, ľe byl aľ na padnutí (taky, ľe se to bez kolapsu údajně neobeąlo). A uľ se to blíľí…Burian opouątí pódium, setmí se… a kaľdý ví, ľe je jiľ půl jedné a ľe první tóny, jeľ hrají nám servíruje mistr Tiesto. Hned po intru do to vąak Tijs pěkně “kopnul”! A dav pařil a křičel… a Tiesto ho dostával postupně ale jistě do větąího a větąího varu! V průběhu celého jeho hracího času stále spolupracoval a sledoval bedlivě dav. Jedna z největąích extází byla kdyľ zahrál svou “Love comes again” a dav začal zpívat!!! Přiznávám, toto jsem jeątě neviděl. A bylo to super. Asi v polovině svého setu ovąem překvapil nejednoho trancaře, kdyľ nám naservíroval Prodigy – “Smack my bitch up” – a dav opět ąílel. Ve svém setu Tijs zařadil dost tracků ze své produkce -“Adagio”, “Flight 643”, “Just be”, “Heroes” a taky pro mě dnes jiľ klasiku “Traffic”! Ano jiľ podruhé za noc “Traffic” (ten první jak jsem psal hrála E-Lite).
Byl jsem po cca třech hodinách neustálého paření dost unavený, ale po zaznění prvních tónů “Trafficu” jsem maximálně oľil. Opravdu bylo vidět, ľe Tiesto se dostává do povědomí více a více clubberů, protoľe poděkování Tiestovi za hraní bylo famózní! Asi tak dvacet minut pře koncem setu Tijse, začali lidé nejdříve tleskat do rytmu a pak skandovat “Tiesto,…Tiesto!” A to se později za jeho spolupráce a koordinace davu neslo aľ do úplného konce hraní hlavní hvězdy. Jak jsem psal byl jsem víceméně celou dobu s přáteli na tribuně, kde se myslím pařilo daleko lépe. Ale proč to jeątě jednou opakuji? Měli jsme vąechny aktéry a hlavně Tijse krásně na očích, (a ľe jsme ho z nich nespustili). Svoje vystoupení zakončil tím, ľe vzal do ruky jednu tu krásnou černou placatou vinylovou desku, kterou právě dohrál…a…hodil ji davu! Dovrąil vąe tím, kdyľ seskočil z pódia a ąel přímo k lidem. Nevím tedy, jestli si troufnul aľ za zábrany. Ono, já jsem slyąel, ľe je velice přátelský a ľe rád rozdává podpisy, ale toto jsem osobně nečekal! Za mohutného aplausu Tiesto odchází a nastupuje Čecho-ąvýcarka Laydee Jane. Na ní uľ jsem tolik nepařil, protoľe mě Tijsova hudba dosti fyzicky vyčerpala. Co jsem měl moľnost shlédnout, tak jí moc lidí z parketu po mistrovi neuteklo. Určitě si myslím, ľe hrála dobře. A jako komerce se mi to nezdálo. LJ je velice sympatická a krásná, avąak její spolupráce s publikem není úplně vypracovaná. Ale i přesto po panu Verwestovi udrľela vysoký standard. V půl paté pak po LJ nastoupili za mixpult Lucca a Spyro, kteří vąe “dojeli” technem. Ovąem to já uľ jsem byl pryč. Nakonec jeątě připomenu, ľe na akci byla také druhá stage, na které vystupovali např. Funk punx. Zde jsem nebyl, proto jsem to nezmínil. Ale i tato stage prý byla na sluąné úrovni.
Celkové zhodnocení: Vezmeme-li v potaz vystoupení vąech DJs – tak za dva. Ovąem Tiesto sám – samozřejmě jedna podtrľená! Jediná negativní věc pro mě byl slabý zvuk a cena piva:)) Ale jinak – akce roku! Třeba se jednou v anketě nejprodávanějąího časáku o klubové scéně Xmagu trance dostane na první pozici v oblíbenosti stylu v České republice.
Fotky z party na ostatních serverechTechno.czRave.czTiesto.No-Ip.org, fotky, videa a report na Exstase.czTechnoarena.net

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.