TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaDvojrozhovor se Six Senses a Lasse Macbethem k Spring Of Trance

26.05.2022

Na prvním díle Spring Of Trance nás čekají hned dvě CZ premiéry – Six Senses a Lasse Macbeth! Event se pomalu, ale jistě blíží a my vám k němu přinášíme exkluzivní dvojrozhovor s hlavními účinkujícími! V klidu se tedy usaďte ve svém křesle, protože nutno podotknout – tohle interview se opravdu hodně povedlo! Mimo jiné se v něm dozvíte o spolupráci Sebastiaana Spanga s Donem Diablem v jejich začátcích, či jak se Lasse Macbeth seznámil s Danielem Kandim. To a více se dozvíte v následujících řádcích. Nutno jen podotknout, že v sobotu se máte v Jilské 22 nač těšit!
 
INTERVIEW SE SIX SENSES
 

 
Sebastiaane, představ se prosím čtenářům a popiš své začátky producenta a DJe?
– Jmenuji se Sebastiaan Spang, je mi 42 let. Žiji na malém městě ve východním Nizozemsku. Odkud i pocházím a pracuji jako zaměstnanec v textilce. Mou největší vášní je hudba, které se věnuji aktivně přes 15 let. Se svým projektem Six Senses jsem během té doby napsal a vyprodukoval velké množství původní tvorby a remixů pro další autory. Některé mé skladby byly dokonce zremixovány průkopníky jako jsou Aly & Fila, Sean Tyas, Estiva, Suncatcher, Airbase nebo Icone, abych alespoň některé z nich jmenoval. 🙂
 
Aktuálně pracuji na více rozdělaných věcech a také hodně spolupracuji s dalšími umělci jako je například v současnosti TranzLift. Dále jsem také začal pracovat s hodně talentovaným Antonem van Sprundelem s nímž utváříme právě nový projekt. Zrovna jsme podepsali nový singl na Ablazing Recordings a na Levitated nám zase vyšel remix singlu „Orchidea“ od Davida Suroka:) A další věci máme rozdělané, takže mějte oči i uši nastražené, protože se máte na co těšit!
 
Co tě přivedlo k hudbě? Jak si odstartoval kariéru?
– 9 let jsem studoval hru na klavír. Produkovat jsem se učil později, kdysi dávno na FastTrackeru (pozn. hudební software). První, co jsem vyprodukoval, byl Hardcore. Následně jsem začal vymýšlet a psát vlastní melodie. Mou největší inspirací v té době byli především hudebníci jako Jean Michell Jarre, Vangelis a další podobní umělci, kteří tou dobou pracovali se synťáky.
 
Osudové bylo rovněž setkání s Donem Diablem, který tehdy ještě produkoval Hardance a Hardcore. Dokonce jsme udělali několik společných věcí pod aliasem Origin Unknown. Z hlediska produkce jsem se od Dona hodně naučil. Dále jsem se věnoval více vlastní tvorbě a v roce 2005 konečně podepsal debutový singl. Teď je rok 2022 a já jsem stále aktivní a nepolevuji ve své práci.
 
Jaký je tvůj první oficiální release (můžeš se případně podělit o ukázku)?
– První věc, kterou jsem oficiálně vydal, byla „Inner Thought“. Tahle skladba vyšla to v roce 2005 na Real Music Recordings, jak sem již zmiňoval v předešlé otázce a později byla také přidána do sbírky labelu Bonzai. Jasně, tady je ukázka: https://youtu.be/1xCRwW9HQjU
 
Jak bys popsal typickou věc od Six Senses?
– Čistý a přímočarý Uplifting s DNA pozitivních emocí.
 
Které své skladby si nejvíce ceníš? A proč?
– Je to skladba, která vznikla ve spolupráci s Terkem Dawnen a jmenuje se „Dedication“. Tahle věc má v sobě zvuky plné pozitivních emocí a upliftingových elementů, a to je to, kvůli čemu tak miluji trance music.
 
Kdo tě za léta tvorby na scéně nejvíce ovlivnil?
– Těch, co mě ovlivnilo, bylo více. Určitě musím jmenovat Armina van Buurena, Gouryellu, Faktor B, Signuma a třeba starší tvorbu Alexe M.O.R.P.H.a. Taky Aly & Fila a Vast Vision, bezpochyby. Tvorbu těchto autorů prostě miluji!
 
S jakým hudebníkem bys chtěl spolupracovat?
– Ne s nikým určitým, ale jistě by byla příjemná spolupráce se jmény jako Ferry Tayle, Factor B, Sean Tyas nebo Giuseppe Ottaviani. S nimi by se určitě hezky spolupracovalo! Do budoucna mám také v plánu udělat nový vokálový track.
 
Koho teď právě nejvíce sleduješ nebo Ti přijde jako velký talent na scéně?
– Miluji vše, co udělají „SMR Live“ a taky mě vždy zaujme tvorba od C-Systems, Reného Ablaze a Artenta Divina.
 
Jaká je tvá nejoblíbenější píseň, o které by se dalo říct, že jsi ji posedlý?
– Miluji „Rebirth“ od projektu Tinlicker. Sice to není upliftová záležitost, ale tenhle track má něco do sebe a je dle mého gusta.
 
Jaké jsou tvé další zájmy krom hudby?
– Rád sportuji. Dříve jsem hrával volejbal, ale dnes se věnuji spíše cvičení, abych se udržel ve formě a fit. Také často relaxuji na pláži, či s přáteli u sklenky dobrého pití. 🙂
 
Jaký byl tvůj vůbec první gig? A můžeš nám povyprávět o svém vystoupení v Itálii?
– Můj vůbec první gig proběhl v malé kavárně v mém rodném městě. Ten večer jsem byl hodně nervózní, ale nakonec se vše povedlo. A mé první mezinárodní vystoupení v italském Miláně? Trance Gate byl naprosto úžasný event! Za mě skvělá zkušenost. Fanoušci byli také skvělí! Na takový zážitek snad nikdy nezapomenu.
 
Můžeš nám říct více o spolupráci s Willem Hollandem na singlu „Frantic“, který je známý dlouhým a nekonečným upliftovým breakem?
– Původně byl „Frantic“ vytvořen na základě melodie Ennia Morriconeho. Ukázku dema jsem poslal Willu Hollandovi a ta se mu tak líbila, že dokonce navrhl spolupráci! A, ejhle, „Frantic“ byl i s dlouhým upliftovým breakem na světě! Vydalo nám to Enhanced Recordings, společně s dalšími skvělými remixy od Estivy a Seana Tyase. Takže pro mě to byl splněný sen. 🙂
 
Poslední otázka na závěr. Co od Tebe můžeme očekávat na Spring of Trance? Máš nějaký vzkaz pro fanoušky?
– Těšte se na set plný toho nejlepšího Upliftu! Zahraji převážně většinu ze svých skladeb a remixů doplněných o další skvělé aktuální pecky. Pro lidi, kteří jdou na Spring of Trance mám tenhle vzkaz: Máte se nač těšit, určitě si to všichni mooc užijeme! Společně uděláme super atmosféru mejdanu, na který se bude dlouho vzpomínat. 🙂
 
INTERVIEW S LASSE MACBETHEM
 

 
Lasse, předtav se prosím čtenářům a řekni nám svůj příběh, jak jsi se stal producentem a DJem?
– Jmenuji se Lasse Macbeth, je mi 27 let, pocházím z Dánska a pracuji jako elektro technik. Hudbu vydávám již 3 roky a Spring of Trance bude mým vůbec prvním veřejným eventem, kde vystoupím jako DJ před fanoušky! 😀
 
Co tě přivedlo k hudbě? Jak si odstartoval kariéru?
– Produkci se věnuji už nějakou dobu (co si vybavuji, tak v úplných začátcích se jednalo o jednodušší dubstepové beaty. Tuším někdy okolo roku 2011, čistě jako hobby – volnočasová aktivita. Dříve jsem se také zabýval více hardstylem. A dlouho jsem ho taky poslouchal, ale postupem času jsem začal více přicházet na chuť melodiím trancu, který mě začal čím dál víc přitahovat.
 
Po shlédnutí mraky videí a návodů Maxe Braimana jsem se sám začal vrtat v trance produkci, rychle jsem objevil hudbu Daniela Kandiho a doslova jsem se stal závislým na jeho tvorbě! Nejvíce mě upoutal pravděpodobně singl „Soul Searching“!
 
A věřte tomu nebo ne! Duše se propojily. Teď je to něco málo přes 3 roky, kdy jsme s Danielem dobrými přáteli!
 
Jaký je tvůj první oficiální release (můžeš se případně podělit o ukázku)?
– Můj debutový singl se jmenuje „Gratitude“ a vyšel v roce 2019 na Always Alive Recordings. Předtím jsem se v produkci hledal a jednalo se spíše o pokusy na poli hardstylu, které nestojí za řeč… Ovšem, tady je ukázka zmiňovaného debutu: https://www.youtube.com/watch?v=qlR47SAJriU
 
Čím je typický rukopis Lasse Macbetha?
– Pro mě jsou typické melodie a téměř vždy na ně aplikuji klouzavý portamento (pozn. klouzavý přechod)! Posluchači si toho mohou povšimnout. A ačkoli je to běžný postup, který používám při psaní, myslím si, že je to právě jeden z prvků, který charakterizuje můj sound, tedy zvuk „Lasse Macbetha“.
 
Které své skladby si nejvíce ceníš? A proč?
– Za jednu z mých nejoblíbenější skladeb stále považuji „Gratitude“, její melodie je pravděpodobně nejlepší, kterou jsem kdy napsal. 🙂
 
Kdo tě za léta tvé tvorby na trance scéně nejvíce ovlivnil a koho považuješ za nejvíce podceňovaného producenta?
– Daniel Kandi, bezpochyby! Jeho styl je hodně podobný mému. Dále mě hodně ovlivnili především Temple One, A.R.D.I., Max Braiman a Darren Tate/DT8 Project. A určitě nemůžu nezmínit dva zásadní labely, o kterých si myslím, že mě hodně inspirovaly, a to jsou Enhanced a Anjuna.
 
Za nejvíce opomíjeného považuji mého dobrého kamaráda Jacka a.k.a. Dreamy, který mi přijde hodně podceňovaný. V poslední době vypouští jeden banger za druhým a určitě by si se svým soundem zasloužil větší pozornost! Dokonce jsme spáchali i collab, který je již podepsaný! Takže se máte na co těšit! 😀
 
S jakým hudebníkem bys chtěl spolupracovat?
– Pravděpodobně s „Temple One“, je to super – pohodový chlápek, ke kterému opravdu vzhlížím! Jeho releasy vždy stojí za to! A mají koule!
 
Jaká je tvá nejoblíbenější píseň, o které by se dalo říct, že jsi ji posedlý?
– Určitě to je, teď už starší věc – skladba „Serano“ od Adama Szaba, která vyšla kdysi dávno na Always Alive Recordings. Jeden z mála drahokamů, na které můžete narazit. 🙂
 
Jaké jsou tvé další záliby krom hudby?
– No… hraní her bylo vždy mou vášní! Takže pokud nepracuji nebo neprodukuji hudbu, tak obvykle odpočívám právě u oblíbené hry s velkým šálkem kávy!
 
Svou kariéru jsi odstartoval podpisem releasu na Always Alive a spoluprací s Danielem Kandim. Můžeš nám přiblížit spolupráci s Danielem? Máte nějaké společné plány do budoucna a jak se vůbec s takovou legendou jako je Daniel Kandi spolupracuje?
– Už jsem se o něm v rozhovoru několikrát zmínil – Daniel je prostě úžasný! Naučil mě mnoho dobrých triků a předal spousty šikovných rad v produkci. Už po našem prvním setkání bylo jasné, že naše spolupráce bude úspěšná, protože jsme na to konto hned vyprodukovali několik společných tracků (jeden z nich zahraji už tuhle sobotu v Jilské 22 – tak se určitě přijďte podívat)! Spolupráce funguje od začátku skvěle a v současnosti připravujeme další nové skladby – některé jsou téměř hotové a na zbytek si budete muset holt ještě chvíli počkat! 😉
 
Za vzájemnou spolupráci jsem Danielovi opravdu vděčný! A je zřejmé, že bez něj bych nebyl tam, kde jsem.
 
Co od Tebe můžeme očekávat na Spring of Trance? A máš nějaký vzkaz pro své fanoušky?
– Určitě potěším všechny milovníky kvalitního upliftingu, převážně z řad vlastní produkce a oblíbených tracků doplněných o pár klasik! 😉 Prahoo – už se nemůžu dočkat a strašně se na Vás na všechny mooc těšííím! <3
 
Lasse, poslední otázka na závěr – jak je na tom Trance v Dánsku?
– Bohužel Trancu je v Dánsku pomálu, ale každé léto tu pořádáme trance party pro lokální producenty. A to je asi to nejlepší, co se u nás děje!
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit