TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaElectric Universe: Premiéra audiovizuální show spojující světy klasické a elektronické hudby 24. listopadu v O2 universu

21.10.2023

Velkolepá hudební a audiovizuální show Electric Universe, 24. listopadu od 21:00 hodin v pražském O2 universu propojí dva zdánlivě nesourodé hudební světy. Úspěšný hudební skladatel a producent Karel Havlíček večer zahájí klasickými skladbami ze své tvorby v moderním pojetí a poté naváže elektronickým live setem, obojí s doprovodem symfonického orchestru Stro.My Ensemble. Následně se planetární systém přeskupí do čisté elektronické polohy v podání světových DJ hvězd jako: Fritz Kalkbrenner, Agents of Time, Jerome Isma-ae a Böhmerwald. O2 universum se tak poprvé stane dějištěm elektronického eventu tohoto formátu.
 
Návštěvníky noci Electric Universe čeká osmihodinová cesta časoprostorem nového vesmíru, kde spojení klasické a elektronické hudby vytvoří jeho čtvrtý rozměr a zdroj univerzální energie, která je roztančí.
 
Celou svou hudební kariéru jsem se těšil na podobný okamžik, kdy budu mít možnost podílet se na netradiční události podobného formátu. Dosud jsem byl zvyklý na komornější prostředí pro menší publikum. Cítím obrovský respekt a závazek, abych podal maximální výkon a přenesl diváky do světa mé hudby,“ vysvětluje skladatel a jeden z hlavních headlinerů večera Karel Havlíček.
 
Hudební dramaturgie večera se skládá z několika částí. Úvodní vystoupení Karla Havlíčka se symfonickým orchestrem provede publikum jeho klasickou autorskou tvorbou za doprovodu hry na klavírní křídlo. Následně se formát akce změní do elektronického žánru a část Karlova live setu doprovodí 90členné symfonické hudební těleso Stro.My Ensemble pod vedením šéfa souboru a dirigenta Jiřího Trtíka.
 
V další části večera navážou na elektronickou předehru zahraniční hosté světového formátu. Osobitý berlínský producent a mistr analogového zvuku Fritz Kalkbrenner, který se po vyprodaném koncertu vrací po 3 letech zpět do Prahy. Premiéru v České republice zažije italské duo – Agents of Time který tvoří Andrea Di Ceglie a Luigi Tutolo, uznávaní producenti a DJové, kteří hostí ty největší elektronické akce, např. letošní Tomorrowland v Belgii nebo světové turné projektu Afterlife. Stejně tak talentovaný německý producent Jerome Isma-ae. Sympatický a dnes již legendární DJ si získal srdce domácího publika v rámci vystoupení na populárních elektronických eventech jako Sensation White. Do České republiky zavítá znovu po více než 10 letech. Jerome aktuálně připravuje nové autorské album, na kterém bude spolupracovat mj. s Karlem Havlíčkem, kde společně produkují skladbu s názvem Electric Universe. Ta se zároveň stane hymnou letošní premiérové edice této podzimní akce.
 
Nový koncept Electric Universe je výsledkem úsilí početného týmu lidí, kteří od loňského podzimu nepřetržitě pracují na vytvoření zcela unikátního zážitku v podobě spojení klasické hudby a elektronického žánru. Je to vlastně takové zúročení mých dvacetiletých zkušeností s organizováním největších elektronických eventů u nás, kdy tato událost osloví a propojí více generací fanoušků elektronické taneční hudby a představí to nejlepší, co současná scéna a audiovizuální technologie nabízejí. Díky zapojení symfonického orchestru a prostoru O2 universa to bude zcela jiná sofistikovaná a dechberoucí dimenze zážitku,” doplňuje Martin Kučera, CEO pořádající agentury Lavo Events.
 
Vyjma kvalitního hudebního zážitku čeká na návštěvníky O2 universa strhující audiovizuální produkce postavená na precizním zvuku a obří panoramatické 120 m2 velké panoramatické LED obrazovce disponující rozlišením 4K! Chybět nebude na míru vytvořená vizuální projekce, programovaná světelná show nebo další technologické a interaktivní 3D prvky, které dohromady provedou účastníky zcela jiným časoprostorem. Na vizuálním obsahu show bude mj. participovat i Maxim Havlíček, uznávaný výtvarný umělec, bratr Karla Havlíčka.
 
Pro nejnáročnější návštěvníky jsou připraveny VIP prostory O2 universa. Součástí zážitkového programu bude shlédnutí generální zkoušky Karla Havlíčka se symfonickým orchestrem Stro.My Ensemble, po jejím skončení bude možné celou show shlédnout z prostor luxusní VIP terasy. Každý návštěvník si bude moct zvolit, zda bude chtít sedět či stát. Přilehlá restaurace v horním patře O2 universa bude během večera sloužit jako odpočinková lounge pro všechny hosty se vstupenkou do VIP patra.
 
Vstupenky ve dvou kategoriích (základní „Regular“ vstupné od 1 490 Kč a „Premium“ vstupenky za 2 990 Kč s VIP službami) jsou v prodeji od v sítích Ticketmaster a Ticketportal. I nadále platí promo akce při jednorázovém nákupu dvou vstupenek za cenu 1 250 Kč/kus.
 
Generálním partnerem akce Electric Universe je Škoda Auto Česká republika, která v rámci hlavního eventu představí kompletní portfolio elektrických a elektrifikovaných vozů rodiny iV. Stejně tak další služby a řešení vztahující se k postupném přechodu na bezemisní mobilitu. Oficiálním vozem akce je Škoda Enyaq Coupé RS iV. Hlavním partnerem akce je Skupina ČEZ, spolehlivý výrobce a dodavatel čisté energie zítřka bez kompromisů. Dalšími partnery akce jsou lídr světového trhu potravinářských výrobků a domácího drogistického zboží – společnost Unilever, nebo výrobce elektronického zařízení pro zahřívání tabáku, společnost Ploom.
 
 
O účinkujících:
 
Novinka: Agents of Time je italský hudební projekt, který tvoří Andrea Di Ceglie a Luigi Tutolo, uznávaní producenti a DJové, vyznavači živých vystoupení a mistři studiového zvuku. Jejich živé sety jsou hardwarovou a improvizační performancí, ve které se mísí techno a acid, což je jádrem jejich současné tvorby. Vydali hudbu na několika předních labelech a jsou celosvětově vyhledávanými tanečním interprety kteří hostí ty největší elektronické akce, např. letošní Tomorrowland v Belgii nebo světové turné projektu Afterlife.
 
Fritz Kalkbrenner je německý hudebník, zpěvák a producent, který se specializuje na elektronickou hudbu. Je mladším bratrem slavného DJe a producenta Paula Kalkbrennera, s nímž nahrál singl Sky and Sand, který se stal následně mezinárodním hitem. Jeho hudba kombinuje prvky house, techno a popu, přičemž jeho vokály jsou často výraznou součástí jeho skladeb. Fritz Kalkbrenner je známý svými energickými živými vystoupeními a jeho tvorba je oblíbená jak mezi fanoušky elektronické hudby, tak i širší veřejností.
 
Jarome Isma-ae je renomovaný německý hudební producent a DJ, řadí se mezi přední tvůrce progressive trance a progressive house žánru. Jeho jedinečný hudební styl kombinuje melodické prvky s energickým rytmem, čímž oslovuje širokou fanouškovskou základnu po celém světě. Jeho skladby jsou pravidelně zařazovány do žebříčků nejlepších elektronických hitů a podporovány předními DJs a producenty. Jarome Isma-ae spolupracoval s předními hudebními vydavatelstvími, včetně Armada Music a Anjunabeats, a jeho tvorba je často zahrnována do kompilací a rádiových show.
 
Karel Havlíček je úspěšný hudební skladatel a producent, jehož rozsáhlé portfolio zahrnuje originální hudbu k filmům, seriálům, reklamám či muzikálům. Nedávným počinem Karla Havlíčka se stala například hudba do filmu Bratři, který má v těchto dnech svou premiéru. Jeho skladby zazněly například v americkém filmu Lion Ark, úspěšném hororu Ghoul Petra Jákla ml. nebo seriálu Terapie či Mamon, které pocházejí z originální produkce HBO Europe. Předtím, než se stal hudebníkem na volné noze, autorem písňových textů a producentem, hrál a skládal v kapele Southpaw. Po mnoha letech v Los Angeles v současné chvíli působí ve svých Kabelovna Studios v Praze. Vzhledem k jeho letitým zkušenostem v oblasti zvukové a hudební kompozice se brzy stal jedním z nejžádanějších hudebních skladatelů v Evropě a USA. Debutové album Spoken je osobním vyjádřením jeho životních zkušeností, mistrným ovládáním klavíru a dalších nástrojů. Karel Havlíček je znám pro svou inovativní tvorbu a progresivní přístup k hudbě, který si získal uznání jak u kritiků, tak u posluchačů po celém světě. Právě jeho univerzálnost slibuje dokonalý zážitek nejen v rámci klasické části, ale i elektronického setu, obojí s doprovodem symfonického orchestru Stro.My Ensemble.
 
Stro.My Ensemble je hudební těleso založené na inovativním přístupu k hudbě a pohlcujících živých vystoupení, které často zahrnují vizuální a performativní prvky. Skupina se zaměřuje na experimentální hudbu a propojuje různé žánry a hudební styly. Tvorba je charakteristická kombinací akustických nástrojů a elektronických prvků, čímž vytváří unikátní zvukovou kulisu. Stro.My Ensemble se pravidelně představuje na festivalových scénách a je uznávána doma i v zahraničí jako inovativní síla v oblasti experimentální hudby.
 
Böhmerwald je talentovaný pražský DJ, kromě svých klubových vystoupení je rezidentním DJem na akcích Katarze, které jsou v Praze známé svými unikátními místy a kombinací elektronické hudby a umění. Tyto akce také sám pořádá. Jeho styl kombinuje rytmy elektroniky a energických vibračních prvků UK Breakbeatu, které se krásně spojují s futuristickými zvuky synth techna. Böhmerwald se postará o závěrečný set, kterým celou akci zakončí.
 
Trailer: https://youtu.be/O3i7NlYSICw
Agents Of Time @ Tommorowland 2023https://youtu.be/Xw6F9VoOaRw?si=nz-iBJ91jRY6FPtC
 
KONTAKTY
Electric Universe
oficiální web: www.electricuniverse.cz
Instagram: https://www.instagram.com/electricuniverseofficial/
 

Karel
Author: Karel

Trance.cz

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit