TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaEXIT Festival – 8 tipů proč navštívit největší akci na Balkáně

28.06.2021

EXIT Festival doplnil program hlavních podií. Hvězdy světové elektronické hudby Amelie Lens, Maceo Plex, Tijana T a Magdalena se nově objevují v line-upu ikonické mts Dance Areny. Dalším headlinerem, který doplní 20. ročník srbského EXIT festivalu, je Jonas Blue. Britský hudebník a producent se tak přidává k nabitému programu na hlavním pódiu, kde vystoupí také Davida Guetta, DJ Snake, Nina Kraviz nebo rapper Tyga. Jonas Blue na sebe poprvé upozornil v roce 2015 a během posledních pěti let se stal jedním z nejúspěšnějších hudebních producentů na světě, když jeho písně Perfect Strangers, By Your Side nebo Ritual nasbíraly přes 3 miliardy zhlédnutí na YouTube.
Video: https://youtu.be/2-tP1s1Dip0
Exit festival

  1. – 11. 7. 2021

https://www.exitfest.org/en/
Čtyřdenní a jednodenní vstupenky můžete koupit zde: https://bit.ly/exitticketmaster
 

 
EXIT Festival se koná od 8. do 11. července v srbském městě Novi Sad. A proč vyrazit za hranice České republiky? Tady je osm důvodů a jeden tip.
 
1. Jeden z mála velkých festivalů letošní sezóny
Většina velkých evropských festivalů odložila i letošní ročník. EXIT festival se díky úspěšnému průběhu očkování a významnému snížení počtu nových případů onemocnění Covid-19 podaří uskutečnit. Je to jedinečná příležitost užít si velký festival, který nabídne nejen špičku světové elektronické tančení hudby Davida Guettu, Robina Schulze, Ninu Kraviz, Paula Kalkbrennera a DJ Snakea, ale i amerického rappera Tyga, metalové Sabaton nebo izraelského písničkáře Asafa Avidana, jehož hit One Day si na YouTube pustilo přes 200 milionů lidí.
 
2. Pevnost Petrovaradín
Festival se odehrává v unikátním prostředí Petrovaradínské pevnosti v druhém největším městě Srbska, Novim Sadu. Stavba, které se často přezdívá Gibraltar na Dunaji, byla po svém dokončení v roce 1780 považována za nejsilnější pevnost Habsburské monarchie. Takový areál pro čtyřicet festivalových pódii nikde jinde nenajdete.
 
3. Desítky malých pódií
EXIT si dává záležet na kvalitě programu menších pódiích. Ta jsou žánrově roztříděna tak, aby se trefila do hudebního vkusu všem návštěvníkům. Omrzela vás elektronika nebo pop? Zkuste rockovou a metalovou Explosion stage, hip-hopovou Beats stage, Reggae stage nebo Fusion stage, na které najdete nejzajímavější žánrovou paletu celého festivalu.
 
4. V Srbsku neutratíte všechny úspory
Nemějte strach, že kvůli EXITu budete muset rozbít své prasátko. Srbská cenová hladina je vcelku nízká a velkou většinu zboží tam zakoupíte levněji než v České republice. Nemusíte se tedy bát, že by vám výlet na festival udělal černou díru do rozpočtu.
 
5. Dance Arena
Nejznámějším pódiem je jednoznačně mts Dance Arena, na které se představují největší světová jména elektronické hudby. Toto vizuálně propracované pódium je známé díky ikonickým parties až do východu slunce nad Petrovaradínskou pevností. Jeden z nezapomenutelných momentů každého ročníku. (https://www.exitfest.org/en/stages/mts-dance-arena/)
 
6. Balkánská a srbská kultura
Po staletí se Srbsko rozkládalo na hranici mezi východem a západem. Území Srbska bylo rozděleno mezi východní a západní polovinu římské říše, poté mezi Byzancí a Uherským královstvím a v raném novověku mezi Osmanskou říší a Habsburskou říši. Tyto překrývající se vlivy mají za následek kulturní rozmanitost po celém Srbsku.
 
7. 20. ročník festivalu
EXIT byl založen v roce 2000 v Univerzitním parku v Novim Sadu jako studentské hnutí s cílem bojovat za mír a svobodu v Srbsku a vzájemného porozumění a propojení mezi balkánskými zeměmi. Po všeobecných volbách v Jugoslávii v témže roce se vznikající festival přesunul do Petrovaridinské pevnosti, kde letos oslaví svůj jubilejní 20. ročník. A věřte, že na Exit festivalu se slaví každou noc až do ranních hodin.
 
8. Očkování a testování pro cizince
EXIT festival poskytne ve spolupráci se srbským ministerstvem zdravotnictví několik tisíc dávek vakcíny pro zahraniční umělce a návštěvníky jako výraz pomoci zemím, které mají v současné době nedostatek. Zároveň připravuje testovací centrum pro návštěvníky, kteří se nestihli otestovat před příjezdem na festival. Návštěvníci si tak nemusí obávat, že by během festivalu přišli do kontaktu s nemocí Covid-19.
 
Bonus tip: Placení BitCoinem
Pokud patříte mezi vlastníky BitCoinu, máme dobrou zprávu na závěr. V celém festivalovém areálu můžete využít této kryptoměny k zaplacení vašich nákupů. Pivo, kávu, snídani nebo rychlý snack mezi koncerty můžete zaplatit snadno načtením QR kódu a nebudete muset řešit výměnu peněz ve směnárně.
 
https://www.exitfest.org/
 

Karel
Author: Karel

Trance.cz

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit