TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaFeel 2005 s Kai Tracidem již v pátek

09.10.2005

V pátek 14.10. se v pražském hudebním klubu Karlovy lázně uskuteční největší klubová událost letošního roku Taneční festival FEEL 2005. Pět pater největšího hudebního klubu v Praze představí pět zón, které návštěvníkům nabídnou pět rozdílných tanečních stylů. V rámci programu vystoupí mimo jiné hvězdy světového formátu DJ Derrick May a Kai Tracid. I přes unikátní program platí obvyklé vstupné od 21.00 hod. 50,- Kč, po 22.00 hod. 120,- Kč. Jeden z nejlepších světových techno DJs a producentů DERRICK MAY vystoupí jako hlavní hvězda TECHNO ZONY (3. patro), vedle něj se zde představí DJ Loktibrada (SK), DJ Aton a DJ Pietro. Hlavním hostem PROGRESSIVE ZONY (1. patro) bude DJ Kai Tracid, který se prosadil jako jeden z nejlepších producentů tech-houseové scény v Evropě. Během posledních let pravidelně bodoval v mnoha hitparádách. Patří mezi nevytěžovanější a nejžádanější djs na světě a s počtem okolo 150 hraní ročně se řadí na úplnou špičku. Dále vystoupí DJ Orbith v exkluzivním 4 hodinovém setu a resident akce Progressive DJ Martin Gredner. Jako headliner HIP-HOP ZONY (přízemí) se představí legendární HIP-HOPOVÝ král AFRIKA ISLAM (USA).
V 80. letech úspěšně remixoval písně od slavných umělců jako Eurythmics, M. Jackson, De La Soul a Wu Tang Clan. V polovině 90. let se stal velmi populárním v Evropě. Vytvořil si svůj vlastní styl s prvky r&b, hip hop a techno-house. DJská představení Afriky jsou unikátní. V rámci akce FEEL 2005 se můžeme těšit na jeho “čistě” hip-hopový set, který bude jistě třešničkou celé této mega akce! Po jeho boku se dále představí DJs Black Jesus a Ghosper. Speciální funky party okořeněná řadou live skladeb kapely JAR – Daniel Bárta a členové kapely JAR – proběhne ve FUNKY J.A.R. ZONĚ (2. patro). CHILL OUT ZONE (4.patro) bude mít v režii DJ Vilém a jeho 8 hr set.
Line up FEEL 2005 pátek 14.10.2005
PROGRESSIVE ZONE
21:00 – 01:00 dj orbith
01:00 – 03:00 DJ KAI TRACID (Tracid Traxx./D)
03:00 – 05:30 dj martin gredner
TECHNO ZONE
21:00 – 23:00 dj aton
23:00 – 01:00 dj pietro
01:00 – 03:00 DJ DERRICK MAY a.k.a Rhythim is Rhythim (Transmat – Detroit/USA)
03:00 – 05:30 dj loktibrada (sk)
HIP HOP ZONE
21:00 – 00:00 dj ghosper
00:00 – 03:00 AFRIKA ISLAM (HIP-HOP set/USA)
03:00 – 05:30 dj black jesus
FUNKY J.A.R. ZONE
21:00 – 05:30 – DAN BÁRTA, michael viktořík, ota klepíř a další hosté…
CHILL OUT ZONE
21:00 – 05:30 vilém
KAI TRACID bio – Jezdit sem a tam – neustále pendlovat někde mezi Frankfurtem, Sydney a jakýmkoli místem se dvěma gramofony: život Dje je tvrdý. Neustále být na cestě v doprovodu svého nejlepšího přítele, zvaného “zpoždění letu” a vždy přítomné otázky: “Kde to k sakru dneska jsem?” Nicméně všechna tato neštěstí jsou zapomenuta, když se roztočí gramofony a v rukou a obličejích lidí vidíte odezvu, na kterou jste čekali. Kai Tracid zná tento způsob života velmi dobře. Úspěšný producent/DJ se vrátil na začátku roku se svým singlem “Conscious”, který masivně kroužil po klubech a setrval v German Media Control jako těžká váha. Ale nejprve se podívejme na jeho minulost V roce 1995 sedí domácí muzikant a student elektro-strojového inženýrství před svým počítačem a tvoří nesouvislé zvuky a hluk. Náhle přichází s formulí, která z něj později učiní jednoho z nejžádanějších producentů/Dj´s. Kombinací acidové melodie undergroundu s éterickým trancem: “Ano, je to můj druh Tracid Track Soundu – jde o druh trancu, který je perfektní pro party.” Kai pokračuje: ” I přesto, že dodnes neumím zpívat, jsem přesvědčen , že mám cit pro emoční sekce mé hudby.” A je toho více, co Kaie odlišuje od jeho kolegů: ” Hluboké a inteligentní vokály jsou pro mě velmi důležité”. A to můžeme najít v trancu vskutku málokdy. Kai Tracid hraje ústřední roli v německých “Dance Charts” od roku 1997. Měl mnoho #1 hitů, byl nominován na cenu “Viva Comet” v roce 1998, a začal stále víc a víc pracovat s Frankem Farianem, který je dlouhou dobu úspěšným producentem. Kariéra, která začala doma s levným vybavením se vyvinula v první řadu, hi-tech studio umístěné blízko Frankfurtu nad Mohanem.
Přestože to byli především Evropané, kdo poslouchal taneční hity Kaie Tracida, tak v posledních pár letech začíná narůstat počet lidí daleko od Německa, kteří žádají jeho vystoupení. “V poslední době odehraji tak 150 vystoupení ročně a většina z nich jsou mimo Německo.” Kromě toho tento dva a třicátník prodal více než milion desek, které nesou jeho mix amid trance (to je důvod, proč sám sebe nazývá tra-cid). Austrálie, Anglie, USA, Japonsko, Itálie, Rusko, Argentina, Turecko a Brazílie – zdá se, že svět tohoto člověka poslouchá , a to i přesto, že nehraje jen ve velkých halách (s 35000 lidmi) , ale taktéž miluje hraní v malých klubech. Je dost divné, že atletický a přitažlivý muzikant je ve skutečnosti plachý. Nemá rád lidi, kteří se příliš předvádí. Je nekuřák, nebere drogy, dokonce ani nepije pivo, neobléká se výstředně ani nemá na hlavě divné střihy. ” Zejména právě proto, nebyla kolem mé osoby nikdy taková medializace jako u mých kolegů, kteří všechno toto dělali. Jedním z důvodů může být skutečnost, že jsem vždy zůstal stejný jako předtím, než to všechno začalo. Jsem takový, jaký jsem a mám skutečně vlastní styl.” Před dvěma roky udělal prohlášení týkající se úspěchu Palu Van Dyka: “Ten člověk to dokázal. Jednou chci být tam, kde je on nyní.” A nyní – vlastně to dokázal: “Ano, nyní tam jsem – ale šel jsem svou cestou.” Jeho vlastní cesta – to je pro Kaie velmi důležité. Kai Tracid má svůj vlastní pohled, vlastní chápání světa a nebude poslouchat žádná pravidla. “Zkrátka nemůžu. To je důvod, proč se nepřipojil k německé armádě.” Je posedlým hráčem paintballu – ne jen proto, že je to zábava, ale také proto, že to lidé akceptují a ve stejnou dobu si podají ruce. Podle Kaie, “na této scéně jsou idolové. Lidé, kteří jsou prostě dobří. Vedle toho jsou lidé, kteří jsou jen velmi populární. A potom – jako poslední kategorie – jsem já: Já, ten, který produkuje dopingové skladby.” Jeho úspěch dokazuje toto: Pod jeho labelem, který se nazývá “Tracid Traxx”, je 50 umělců, které můžeme neustále najít v tanečních hitparádách. Lidé ho chtějí vidět víc a víc, jako dje ho chtějí po celé planetě. Taktéž budou mít možnost ho vidět, jak předvádí své schopnosti v přicházejícím “Hey DJ!” – US produkce, film, který bude v kinech na konci roku. Tak, co ještě chcete? Jaké jsou jeho plány v budoucnu? “Stále chci dělat věci, které mě baví: chci produkovat svou vlastní hudbu.”
AFRIKA ISLAM bio – Afrika Islam přišel na tenhle svět v roce 1967, v srdci New Yorku. Svoje umělecké jméno si zvolil po svém legendárním umělci – “otci” Afrika Bambaaattaaaa. Hip hop kultura, která v 70. letech ovládala New York ovlivnila Afriku Islama natolik, že už ve svých 10ti letech začal break dance a rapováni. Z tanečníka a rappera kultovní formace “Rock Steady Crew” se brzy stal “Zulu” král. Jeho kariéra jako DJ začala v roce 1977, když vyhrál mezinárodni DJskou soutěž a svoje taneční schopnosti ukázal ve filmech “Flashdance” a “Breaking 12”. V té době se také seznámil s Ice-T. Oba se rozhodli pro vzájemnou spolupráci a jejich první produkce, “Rhyme Paqys” získala zlatou, a později platinovou desku. Povzbuzeni tímhle úspěchem postupně vydali dalších 6 platinových alb. Ve spolupráci s Ice-T pracoval Afrika Islam na řadě dalších projektů v hip hop scéně. Los Angeles se stalo jeho novým sídlem, kde má svoje skoro kultovní radio-show “Zulu Beats” na 106 FM. V 80. letech úspěšně remixoval písně od slavných umělců jako Eurythmics, M. Jackson, De La Soul a Wu Tang Clan. V polovině 90. let se stal velmi populárním v Evropě. Vytvořil si svůj vlastní styl s prvky r&b, hip hop a techno-house. Se svým extravagantním stylem se dostal v roce 1995 na německou Mayday a po tomhle vystoupení následoval non-stop booking v klubech a akcích. V roce 1996/7 zformoval s nejpopulárnějším DJem v Německu, Westbamem, projekt nazvaný “Mr. X a Mr. Y”, kterým stanovili vysoký standard pro elektronickou muziku na přiští 3 roky. Afrika Islam a Westbam vytvořili nový druh “globálního zvuku”. DJská představení Afriky jsou unikátní. Často během jednoho dvouhodinového představení projede 50 až 60 desek. Jeho mistrovství v presentování techna ve stylu hip hop je v pozadí jeho neuvěřitelného úspěchu v mnoha klubech po cele Evropě. V rámci akce FEEL 2005 se můžeme těšit na jeho “čistě” hip-hopový set, který bude jistě třešničkou celé této mega akce!
DERRICK MAY A.K.A Rhythim is Rhythim (Transmat – Detroit/USA) bio – Derrick May se narodil v divokých 60tých letech v Detroitu ve státě Michigan. Nepokoje z roku 1968 byly fyzickým projevem frustrace obyvatel z rasové diskriminace a nerovnosti. Na druhé straně byla soulová hudba labelu Motown Records zvukovou kulisou této rozporuplné doby. V tomto prostředí se vyvinul Derrickův eklektický vkus pro hudbu, silně ovlivněný umělci jako jsou Kraftwerk, Gary Numan, David Bowie, Funkadelic či The B-52´s. Derrickův vztah k různorodé muzice vyústil v jeho djing již v osmnácti letech. Hrál v klubech jako Music Institute či Majestic a na příležitostních undergroundových parties. V roce 1985 se jeho tvrdá práce vyplatila a Derrick obdržel na vlnách nejposlouchanějšího místního rádia WJLB svou první vlastní show s názvem Street Beat. V tomto pořadu pouštěl po boku svých dobrých kamarádů Kevina Saundersona a Juana Atkinse ranné house nahrávky. Také se zde zformoval label Detroit records, který vydával vizionářskou hudbu, kterou se zbytek světa brzy naučil pojmenovat. Ano, tady se zrodilo techno jako hudební styl. V roce 1986 založil Derrick svůj první vlastní techno label s názvem Transmat Records, kde mohli umělci vydávat své hudební výtvory bez omezení major labelů. Singl “Nude Photo” z roku 1987 se stal prvním velkým hitem a oslovil zejména evropské publikum. “Chci dělat unikátní a originální muziku, nezávisle na tom, jak dlouho mi to potrvá, chci dělat taneční hudbu pro emocionální zážitek a pro taneční parket”, říká sám Derrick a v roce 87 vydává singl “Strings of Life”, který je jedním z jeho nejznámějších tracků a kterým ovlivnil celou historii taneční hudby. Tyto dvě skladby upevnili jeho pozici na scéně a umožnili mu skrze svůj label představit světu i další producenty, kteří jsou dodnes uznávanými legendami: Carl Craig, Kenny Larkin či Stacey Pullen. Derrick v průběhu své dlouhé kariéry spolupracoval s takovými veličinami jako jsou Depeche Mode, remixoval například Nitzer Ebb či obdržel zlatou desku za deep houseové remixy pro projekt Inner City. Vedle toho je žádaným djem, hraje na šesti kontinentech a odehrál djské sety v téměř všech proslulých klubech světa. Derrick nedávno znovu vydal své dvojCD “Innovator”, které vyšlo v USA na jeho labelu Transmat. Toto album bylo původně vydáno pouze na značce Sony Japan v Asii. Tato deska je jakousi retrospektivou jeho kariéry. Jeho poslední track “To be or not to be” je soundtrackem pro hru “Ghost in the shell” na Sony Playstation a poslední projekt jeho labelu Transmat je kompilace s názvem “Time:Space”, na které vydal věci novým zástupcům labelu jako jsou Tony Drake, Aril Brikha a Indio. Derrick se soustředí na multimediální explozi nového milénia. Derrrick sám říká: “Má vize je dělat hudbu na popředí, vždy se dál rozvíjet, ať už při produkování tanečních tracků nebo při dělání filmové hudby”.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.