TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaFreezerův report z Markuse Schulze v klubu Sasazu

17.02.2015

Markus je u nás vlastně už jako doma. Jezdí sem k nám každý rok na Transmission, kde je považován za takového neoficiálního rezidenta. K tomu si občas udělá ještě nějakou tu mezi-zastávku, jako tomu bylo právě tento víkend, kdy se u nás představil v rámci klubové akce společně s českým doprovodem Thomasem Coastlinem a Bon Finixem. Zázemím pro tuto klubovku byl oblíbený klub SaSaZu, který patří k největším u nás a myslím, že jeho kapacita, která číta ke 2. až 3. tisícům lidí byla docela slušně naplněna. Dokonce bych řekl, že v předních řadách to byl pořádný kotel. Přiznám se, že jsem svou účast do posledních chvilek zvažoval, protože Markus je u nás přecijen dost často a můj oblíbený styl uplifting zrovna nehraje, ale řekl jsem si, že v tomto pro trance sušším období to zkusím. A sakra dobře jsem udělal..
.
Atmosférou tuto akci bude jen těžko něco překonávat, bylo to doslova ďábelské. Většina lidí v prvních řadách měla na sobě fanouškovská trička nebo dokonce i transparenty. Dalo by se říci, že tam bylo minimum lidí, kteří příliš nevěděli o co kráčí. Kráčí tady o trance! Pravdou je, že spíše progressivnějšího a bigroom ražení, ale to samozřejmě vůbec nevadí. Dobrou volbou na začátek byl jeden z nejlepších českých trance DJs Thomas Coastline, který ví snad nejlépe jak se takové akce otevírají a jak se skvěle navozuje ta správná atmosféra. Thomas to potvrdil již dvakrát na Transmission i na dalších klubovkách. Jeho volba tracků vždy navodí tu správnou náladu. Pozvolna a pomalinku vždy přechází k pořádným klubovým dělovkám. Líbilo se mi, že lidé příliš neotáleli a parket byl slušně zaplněn už v průběhu Thomasova set. Ten si opět neodpustil své oblíbené tracky, jako je třeba Reach The Sun, ale zahrál i několik překvapivých a méně čekaných tracků jako Protoculture – Laguna nebo Fehrplay – Pyara.

Přesně o půlnoci Thomase vystřídala hlavní hvězda večera Markus Schulz. Jeho nástup byl fascinující a celé SaSazu se nechalo vyloženě strhnout a atmosféra byla opravdu neskutečná. Celá stage působila dost velkolepě na poměry klubovky. Zaujalo mě i propojení psaného textu na plátně, což samozřejmě ulehčovalo zpívání známých vokálovek. Markus na nás vystřílel hned k začátku všechny své největší trumfy jako jsou Remeber This, Bayfront nebo svojí aktuální hitovku Winter Kills Me, při které jsem doslova vyletěl z pantoflí. Příjemným zpestřením bylo i vystoupení Adiny Butar, která krom Muse a dalších pecek překvapila i zazpíváním Rank1 – Breathing (Airwave). Ke konci na nás Markus vytasil úplnou novinku, kterou zde zahrál jako premiéru. Pokud jsem dobře slyšel, tak název by měl být Destiny. Na úplný závěr setu si připravil ještě jednu novinku s názvem Memories, kterou věnoval přímo Praze. Měla by vyjít pod splečným projektem s Ferry Corstenem, tedy New World Punx. Vypadalo to, že tímto trackem bude jeho show končit, ale to byl omyl, protože Markus ještě tak dobrou půl hodinku přidal a navíc nechal pustit na stage několik šťastných fanoušků s vlajkami a transparenty. Celý ten závěr mi přišel dost emotivní až dojemný a musím se přiznat, že i mně málem ukápla slza. Když už to vypadalo, že Markus definitivně svůj set zakončuje, tak ještě vytasil na přání fanoušků jeden bonus v podobě tracku Perception. Po skončení setu se ještě Markus chvilku fotil s fanoušky, ale bohužel jsem se nepromačkal mezi ty vyvolené.
Posledním vystupujícím byl Bon Finix, který celou noc uzavřel ve stylu mainstream EDM hudby a na své si tak přišli i fanoušci trochu odlišného stylu. Osobně bych spíše uvítal kdyby noc uzavíral nějaký řezník typu Bryan Kearney. V tomto trochu závidím kolegům z akce Citadela, kde vystupovala hlavní hvězda Ferry Corsten. Jinak si ale myslím, že Bon Finix nezklamal, protože spousta lidí se dál bavila a parket zůstával pořád zaplněn, což samozřejmě svědčí o tom, že špatný nebyl, jen bych ho možná nedával na závěr.

Co se týče zvukové stránky, tak to bylo skoro bezchybné a zvukaři odvedli skvělou práci. Zvuk byl mnohem lepší než na poslední akci, kterou jsem v SaSaZu absolvoval. Celá noc proběhla bez problémů, velká část lidí byla spokojena a ten zbytek? Ten byl nejspíše doslova nadšen, protože to byla nic plná zážitků a skvělých okamžiků. Velkou zásluhu na tom měla United Music, což je vždy záruka kvality. Hlavní hvězda večera Markus jen potvrdil, že právem patří mezi nejlepší DJje světa a také potvrdil, že se s ním stále musí počítat ve světě trancu, protože jeho set byl snad daleko více trancy než kdokoliv předpokládal!

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.