TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaFreezerův report z Trance Department

09.09.2013

Na nedostatek trance parties si v poslední době tedy opravdu stěžovat nemůžeme. Skoro každý víkend se koná nějaká ta juchačka s hudbou, kterou máme tak rádi, a která nás vždy tak spojuje a zlepšuje náladu. V to je trance opravdu jedinečný. Tento víkend to byla akce ovšem velmi speciální! Odstartovala totiž první ze série Trance Department pod taktovkou teamu z United Music. Každá edice bude mít svou speciální tématiku. Ta první nesla podtitulek Gallery 18th Birthday Tour Edition a hlavním lákadlem byl bezesporu známý britský trance řezník Simon Patterson, kterého výborně doplnili kolegové Ben Nicky a Gavyn Mytchel. Českou scénu zastoupili místní rezidenti Thomas Coastline a N-Rico. Zázemí poskytl mnou velmi oblíbený klub Mecca.
Při mém slavnostním příchodu do klubu ještě nebyl parket příliš zaplněn. Místo činu totiž teprve rozehříval Thomas Coastline se svým úderným progressive soundem. V jeho setu nechyběly tradiční pecky jako Digital X – Stealth nebo Beat Service – Reach The Sun. Svůj úkol rozehřívače splnil velmi dobře a ke konci jeho setu už byl parket i docela slušně zaplněn. Thomase vystřídala první zahraniční hvězda Gavyn Mytchel. Ten mi na warmupu sliboval, že ten večer rozhodně bude hrát trance a krom novějších věcí zařadí i několik klasik a své sliby splnil v podobě Airwave – Above The Sky nebo Three Drives – Greece 2000. Při jeho setu jsem si dovolil odskočit do spodní části Meccy, kde se necházela druhá stage s českými talenty. Tato stage se dočkala předělání do přeci jen trochu důstojnější podoby. Zrovna zde úřadoval Lucas Age a sázel jednu klasiku za druhou, musím říci, že mě bavil více než Mytchel na horní stagy. Určitě jsem nebyl sám, protože dole bylo v tu chvíli snad více lidí než nahoře, bodejď by také ne, když se zde linuly tóny z takových skladeb jako System F – Exhale, Sunbeam – One Minute In Heaven nebo Push – Tranceformation.
Těsně před koncem setu Mytchela ale došlo k hromadné teleportaci všech lidiček nahoru, protože se pomalu chystal loupežník Simon Patterson. Ten je bohužel známý tím, že není příliš emotivní a v komunikaci s publikem také příliš nevyniká. On to ale v podstatě nepotřebuje, protože za něj mluví hudba, která dokonale ztrhne celý dav. Potvrdil to i v Mecce, kde hned od začátku nasadil vražedné tempo. První dva tracky byly spíše do techna, poté přešel k jeho oblíbenému psy-trancu, se kterým nás bavil po celou polovinu jeho vystoupení. Psy-trance je velmi specifický podstyl a krom typické basové linky se vyznačuje především futuristickými zvučíky a hypnotizující atmosférou. Klub Mecca je vybaven prvotřídním zvukovým systémem Funktion One, na kterém všechny tyto zvuky perfektně vyzněly a kolikrát jsem si připadal jak na vesmírné exkurzi, opravdu brilantní zvuk! Simon sice vyhrožoval před vystoupením, že bude hrát spíše novější věci a že se chce oprostit od minulosti a nezahraje moc svých klasik. Zahrál však skoro všechny! Druhá půlka jeho setu už byla ve znamení uplifting trancu a padaly takové bomby jako Miss You, Northern Lights, Thump 2013 nebo jeho mutantní alter ego Dogzilla a Without You. Zajímavým zpestřením byl i track Soulflayer od Orjana Nilsena. Simonův set skvěle doplňovala i propracovaná futuristická projekce, ze stropu se snášely konfety a občas nás příjemně osvěžila mrazivá mlha ze zdejší speciality Cryogenic. Simon z nás jistě vyždímal spoustu energie a to ten největší řezbář měl teprve přijít.
Ben Nicky je potetovaný trance maník, který si nebere s ničím servítky. Jeho set, to byl ještě více nekompromisní sound než předvedl Simon. BPM se vyšplhalo podle mého názoru až ke 143, možná více. Prostě ta pravá tech-trance řezničina. Nechyběly samozřejmě všechny jeho známé mashupy a headfuck edity jako Sun & Bulldozer nebo Lethal Rollercoaster. Původně jsem měl v plánu si odskočit na druhou stage a podívat se jak dole řádí Joe Cormack, ale prostě to nešlo, Nicky mě nepustil.
Celou akci zakončoval oblíbený rezident N-Rico, který skvěle na Nickyho navázal. Tempo nepolevovalo a N-Rico do nás pral tracky jako Simon Patterson – Us, Adam Ellis – Napalm Poet nebo Talla 2XLC – Rise ve výtečném Photographer Remixu. Dokonce jsme se dočkali i přídavku, kvůli kterému mi ujel autobus, ale to vůbec nevadí, těch 15 minut navíc za to snad i stálo. Na příští akci budu holt po N-Ricovi vymáhat peníze za ten ujetý autobus
Přemýšlím co bych vytknul, ale popravdě mě toho moc nenapadá. Snad jen, že tam chyběla točená zmrzlina, a že tam nebyla půjčovna náhradních nohou. Vše bylo naprosto fantastické. Všichni DJs zahráli špičkové sety. Ani chviličku jsem se nenudil, tolik rychlé hudby na jedné akci, to se jen tak neslyší, psytrance střídal uplifting trance a tech-trance, co více si přát? Intra ke všem vystupujícím na vysoké úrovni, stejnětak projekce byly skoro až pohlcující. Zvuk byl na nejvyšší úrovni, díky systému Funktion One. Atmosféra byla až nezkrotná a všichni si tu noc neskutečně užívali. Organizačně to team UM a Mecca zvládli naprosto na jedničku a nezbývá než se těšit na další pokračování Trance Department nazvaném Coldharbour Night. Uvidíme se tam…

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.