TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaGiuseppe Ottaviani kráčí jiným směrem

02.12.2021

Už je tomu přesně 16 let, co se italský hudebník Giuseppe Ottaviani vydal na sólovou dráhu prvním vlastním singlem Linking People. Předtím úspěšně působil v projektu Nu NRG, jenž společně s ním tvořil jeho italský kolega Andrea Ribeca. Zatímco druze jmenovaný je dnes řadovým producentem vydávajícím své skladby na renomovaném labelu FSOE, tak Giuseppe se postupem času katapultoval mezi superhvězdy svého žánru a je považován za jednoho z nejspolehlivějších producentů v trancové říši. I jeho živá vystoupení jsou velmi specifickým zážitkem, neboť on nereprodukuje hudbu, jak to dělají běžní DJs, on ji živě hraje na klávesách, čímž je každý jeho live set výjimečný. Není divu, že se s tímto konceptem opakovaně dostal nejen do srdcí svých fanoušků ale i do lineupů nejvýznamnějších eventů po světě, ať už to byl Tomorrowland, Dreamstate, EDC, ASOT či Transmission.
 

 
Jedním ze specifických znaků Giuseppeho produkce je její četnost, nedělá mu problém vydat za rok 10 a více singlů aniž by nějak zásadně trpěla kvalita nahrávek. Své fanoušky si získal zejména hudbou v tempu 138+ bpm, vzpomeňme třeba na hity posledních let, kterými byly Beautiful, Till We Meet Again, Tranceland či Till The Sunrise. Ale čas od času rodák z Viterba schladí tempo a přeskočí do jiného prostoru, kde experimentuje s nižší rychlostí. Letos jsme se tak dočkali od Giuseppeho třech děl nepřesahujících 128 bpm. Za prvé to byl track Resonate, ten je v typickém Armada stylu. Za druhé nedávno vydaný song With You, kde se o zpěv postarala americká vokalistka Monika Santucci. A za třetí aktuální release The Wind In Your Face (vítr v tvé tváři), o kterém bude právě řeč.
 

GIUSEPPE OTTAVIANI – THE WIND IN YOUR FACE

Release date: 26.11.2021
Label: Black Hole Recordings
Catalog: BH11820
Hudební služby: https://blackhole.lnk.to/thewindinyourface

 

Tracklist:
01. Extended Mix (6:44) 124 bpm
02. Original Mix (4:06) 124 bpm

 
 
 
Nová skladba představuje podobně jako předchozí track jemnou modifikací Giuseppeho nezaměnitelného soundu. S pomocí poutavých efektů a důmyslné studiové lsti, zavěšuje Pepe produkci kolem jedné elementární, ale účinné superstruny. Skladba se vznáší ve stylovém spojení, pohrává si s trance, progressive a techno elementy, aniž by byla zcela nakloněna tím či oním směrem. Toto je řemeslně dobře zpracované hudební dílo. Působí dojmem, že si autor otvírá další možnosti a rozšiřuje své pole působnosti. A tak trochu naznačuje, jakým směrem by se Ottaviani mohl vydat v roce 2022.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit