TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaGiuseppe Ottaviani opět spojil síly s Christianem Burnsem

18.09.2022

Italský hudebník Giuseppe Ottaviani je aktuálně jedním z nejvýraznějších producentů na trancové scéně. V květnu tohoto roku vydal své již páté studiové album respektive jeho první část Horizons (Part 1). Ta je charakteristická mimo jiné i tím, že jsou na ní obsazeni jako hostující vokalisté pro trance & progressive fanoušky neznámí pěvci. Ale jak naznačují poslední Giuseppeho singly, tak druhá část alba Horizons (Part 2) půjde jiným směrem a objeví se zde známější hlasy. Ať už to byl červencový release Keep You Safe a jeho protagonista Richard Walters, jenž předtím spolupracoval s takovými progressive esy jako jsou Ferry Corsten, Super8 & Tab, Matt Fax či Kryder. V srpnu pak vyšel další singl Melody s hlasem Sarah De Warren, která je ve světě elektronické taneční hudby aktivní od roku 2016 a má za sebou spolupráce s celou plejádou zvučných jmen Gareth Emery, Richard Durand, Nicky Romero, Simon Patterson, Jeffrey Sutorius, Ben Nicky, Rodg, Jay Frog a další. A pro aktuální singl Closer si Giuseppe vybral jednoho z nejpovolanějších vokalistů na trancové scéně
 

 
A tím není nikdo jiný než fenomenální Christian Burns. V hudebním průmyslu se pohybuje přes dvacet let. Začínal na konci 90. let jako člen úspěšné poprockové skupiny BBMak. Ta se však po čtyřech letech existence rozpadla a její členové se vydali na sólovou dráhu. Christian Burns vsadil na elektronickou taneční scénu konkrétně žánry trance a house a od roku 2007 je zde žádaným vokalistou. Není ani divu, že po globálním úspěchu hitu In The Dark se stal protagonistou skladeb takových velikánů jako jsou Tiesto, Armin Van Buuren, Paul Van Dyk, BT, Richard Durand či Chicane. Měl již tu čest spolupracovat i s Giuseppem Ottavianim, jednalo se konkrétně o song Brightheart z roku 2016. A nyní po šesti letech se italský producent a britský zpěvák znovu setkávají ve studiu a výsledkem je nový singl s názvem Closer.
 

GIUSEPPE OTTAVIANI & CHRISTIAN BURNS – CLOSER

Release date: 9.9.2022

Label: Black Hole Recordings

Catalog: BH12710

Hudební služby: https://blackhole.lnk.to/closer

 

Tracklist:

01. Original Mix (4:47) 125 bpm

02. Extended Mix (6:39) 125 bpm

 
 
Z hlediska produkce Giuseppe Ottaviani upřednostňuje atmosféru a svou vizi před elevacemi. Jeho synthy udržují po celou dobu moogovský nádech a vkládá do nich mnoho dalších studiových spletitostí a dodává jim tak bohatší zvukové plochy. Oproti tomu Christian Burns pracuje na principu méně je více a do každé slabiky svého zpěvu zapéká éterické emoce. Vše je v souladu s Giuseppeho empatickou produkcí a výsledkem je poctivá hudební alchymie.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit