TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaHouse Of Summer 2008 – exkluzivní rozhovor s Kyau & Albert

25.06.2008

Ve dnech 11. – 13. července se v blízkosti našich hranic na německo-polsko-českém pohraničí poblíž města Görlitz uskuteční stejně jako před rokem open air festival House Of Summer, kde vystoupí řada trancových zajímavých djs a liveactů. Hagenwerder, malá obec před branami Zhořelce (Görlitz), leží v nejvýchodnějším cípu Německa a přesto v centru dění – v Evropě. V roce 2000 zde nalezl útočiště festival “House of Summer”, který od té doby každoročně láká v horkém měsíci červenci do bývalé štěrkovny, přeměněné na idylické přírodní koupaliště, hudební nadšence zblízka i zdáli. Geografická poloha dějiště festivalu hrála od samého počátku důležitou roli. Jak Polsko, tak i česká republika jsou totiž co by kamenem dohodil. Byla by škoda nechat takovou šanci ladem. Připravili jsme pro Vás exkluzivní rozhovor s jedněmi headlinery tohoto festivalu, s dvojicí Kyau & Albert.

Rozhovor s Kyau & Albert
Pamatujete si lednovou party Euphonic kde jste vystupovali se Stoneface & Terminal? Jaké jsou vaše zkušenosti s českými partypeople?
Ralph Kyau: Tuto party si samozřejmě pamatujeme, byla velmi dobrá! Na Youtube je několik videoklipů z této akce, v kterých Steven zpívá! Od té doby se nás fanoušci i promotéři často ptají, jestli může Steven zazpívat i na jejich party.
Steven Moebius Albert: Zpěv je ovšem vždycky spontánní záležitost, nejde naplánovat dopředu. Lidé u vás hudbě rozumí, takže hraní u Vás je vždy dobré. Známe pár tváří, které se pravidelně objevují na každé naší akci.
Váš remix tracku 6 AM od projektu Cressida patří mezi nejhranější skladby současnosti. Čím si vysvětlujete takový úspěch?
Steven Moebius Albert: Jsme velice šťastní, že je remix tolik úspěšný. Vrcholem pro nás bylo, když jej Tiesto zařadil na svoji ISOS 7 kompilaci. Nikdy předtím jsme na Tiestově kompilaci nebyli.
Ralph Kyau: Když jsme remix dokončili, měli jsme z odvedené práce dobrý pocit. Ale sami víte, že se nedá dopředu odhadnout, jak to nakonec dopadne. Každopádně je tento remix prozatím nejúspěšnější nahrávkou roku 2008 na našem labelu Euphonic.
Pracujete na vašem novém albu. Kdy se ho dočkáme a co můžeme očekávat? Vaše tradiční vokální tracky nebo něco experimentálního?
Ralph Kyau: Album bude dokončené na začátku roku 2009. Nyní pracujeme na několika remixech, proto toto malé zdržení. Máme několik nových nápadů, které pro album plánujeme použít.
Steven Moebius Albert: I nové album bude samozřejmě obsahovat vokální tracky, celkově ale bude album více poslechové. Rozhodně to tedy nebude album čistě pro taneční parkety, myslím že každý kdo naši tvorbu trochu sleduje ví, že si rádi hrajeme a experimentujeme.
Hodláte spolupracovat s dalšími interprety na vašich skladbách nebo budete pokračovat v ko-produkci s Marcem Marbergem?
Ralph Kyau: V tuto chvíli neplánujeme tento typ spolupráce.
Budete i nadále vystupovat společně nebo plánujete sólovou kariéru jako např. Smith & Pledger?
Steven Moebius Albert: Nemáme žádný důvod vystupovat sólově.
Kdo je váš nejlepší přítel mezi trancovými djs v Německu nebo i v jiných zemích?
Ralph Kyau: Většina umělců labelu Euphonic jsou naši velmi dobří přátelé.
Steven Moebius Albert: Velmi dobrý vztah máme také s kluky z Above & Beyond.
Jistě sledujete současnou trance scénu. Kdo je váš nejoblíbenější producent mezi nováčky a proč?
Steven Moebius Albert: Je jich hodně, takže není snadné jmenovat někoho konkrétního.
Naopak, který producent vás nejvíce ovlivnil? Kdo je váš vzor?
Ralph Kyau: Na začátku to byl zejména Paul Van Dyk. Dneska už ale žádné idoly nemáme. Tady v Německu dnes říkáme, že “každý jen vaří z vody”, jestli víte, co tím myslím. Je tedy těžké mít nějaký idol.
Vaše současná top 5?
1. Orli & Martie – White Flower (Jerome Isma Ae Remix)
2. Mirco de Govia – Evolution Part 2 (Stoneface & Terminal Remix)
3. Lange – Out Off The Sky (Kyau & Albert Remix)
4. Orjan Nielson – La Guitarra (Marcus Schossow Remix)
5. Meck ft Dino – So Strong (Inpetto Remix)
Z jiného soudku. Zajímáte se o politiku? Jaká politická strana je vám nejblíže?
Ralph Kyau: Neuznávám ideologie. Vyrostli jsme ve východním Německu a tak si stále pamatujeme jaké to bylo, když jsme nemohli svobodně vyjadřovat naše názory. Podle mě jsou pro budoucnost našeho světa důležité věci jako ekologie, demokracie a otevřené tržní prostředí. Ideologie jsou nebezpečné, protože v určitém bodě jsou vždy jednostranné.
Steven Moebius Albert: Nezajímám se o politiku.
Slyšeli jsme o vašem vztahu ke kočkám, můžete nám prozradit více?
Steven Moebius Albert: Měl jsem kočku, ale již bohužel odešla.
Ralph Kyau: Já mám dvě kočky, jsou už také docela staré, ale miluji je. Mám rád všechna zvířata, ale kočky jsou pro mě něco speciálního, jsem takový “kočicí muž”.
Provozujete nějaké sporty jako lyžování nebo cyklistika?
Ralph Kyau: Sportuji nepravidelně. Když jsem byl mladší, hodně jsem lyžoval, teď jsem se k tomu ale nedostal už pár let.
Steven Moebius Albert: Chodím do posilovny třikrát týdně, dvakrát týdně chodím běhat.
Kde strávíte letošní dovolenou? Společně nebo každý zvlášť?
Ralph Kyau: Dovolenou netrávíme společně. V létě jsem rád doma a trávím hodně času v přírodě.
Steven Moebius Albert: Hodně rád trávím dovolenou v USA, je to má nejoblíbenější země.
Proč by měli lidé z Česka navštívit festival House Of Summer? Je zde něco speciálního, co není jinde?
Ralph Kyau: Pro mě osobně je House Of Summer výjimečná akce. Kempování na jedné straně jezera a festival na druhé je jedinečná kombinace.
Steven Moebius Albert: Přesně tak! Ležíte ve svém stanu a posloucháte hudbu. Nebo vylezete ze stanu a skočíte do jezera. Tím se tento festival liší od jiných, kde kempování není povolené přímo u stagí.
Díky za Váš čas.
—————————————————————–
House Of Summer 2008 klepe na dveře
Ve dnech 11. – 13. července se v blízkosti našich hranic na německo-polsko-českém pohraničí poblíž města Görlitz uskuteční stejně jako před rokem open air festival House Of Summer, kde vystoupí řada trancových zajímavých djs a liveactů. Hagenwerder, malá obec před branami Zhořelce (Görlitz), leží v nejvýchodnějším cípu Německa a přesto v centru dění – v Evropě. V roce 2000 zde nalezl útočiště festival “House of Summer”, který od té doby každoročně láká v horkém měsíci červenci do bývalé štěrkovny, přeměněné na idylické přírodní koupaliště, hudební nadšence zblízka i zdáli. Geografická poloha dějiště festivalu hrála od samého počátku důležitou roli. Jak Polsko, tak i česká republika jsou totiž co by kamenem dohodil. Byla by škoda nechat takovou šanci ladem. Na akci jsou proto důsledně zváni umělci i hosté ze všech tří zemí. Letošní ročník festivalu se bude konat o týden dříve než v předchozích letech, od 11. do 13. července 2008. Kromě soboty, dne s nejatraktivnější programovou nabídkou, se letos do popředí poprvé dostává také pátek. O hudební program víkendu sezóny, nabitého skvělými koncerty, se postarají Westbam (GER), Nôze (FR, live), Mike Koglin (UK), lokální matadoři Kyau & Albert (GER), Sonorous (GER), M achine Funck (CZ)Cubik (CZ), Michael C (CZ) a mnoho dalších. Jak se již stalo tradicí, představí se exkluzivní výběr umělců, kteří vám live nebo jako DJ-sety předvedou téměř všechny odnože elektronické hudby.
Doprovodný program budou kromě sportovních aktivit jako například tradičního fotbalového utkání amatérských mužstev a kultovního “House of Halma” jakožto zřejmě jediného turnaje v halmě** tvořit také hudební workshopy a velké finále soutěže dýdžejů “Nové umělce potřebuje zem”. House of Summer tedy není klasickým hudebním festivalem. Na správné adrese zde bude ten, kdo chce s novými i starými přáteli strávit víkend u jezera, užít si koupání, grilování a spoustu zábavy a při tom si dopřávat výbornou hudbu.
Těšíme se na další akci se spoustou sluníčka a dobré nálady!

další videa z roku 2007 na Youtube

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.