TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaHvězda taneční scény, a držitel nominace cen Grammy – Junkie XL – 2. října v Praze

25.09.2009

Jedna z největších hvězd světové elektronické scény, držitel nominace cen Grammy, producent, remixér a geniální hudebník Junkie XL přijíždí po třech letech zpět do České Republiky. V pátek 2. října vystoupí na speciální noci s názvem Night Redesigned, kterou v pražském Slovanském domě připravuje agentura United Music. Holandský multiinstrumentalista a hvězda elektronické scény Junkie XL, vlastním jménem Tom Holkenborg, patří k tomu nejlepšímu, co holandská elektronická scéna nabídla světu. “Junkie XL je jméno, o které jsme již dva roky usilovali, a jsme nadšeni, že se nám jej podařilo potvrdit pro tuto speciální party”, říká Martin Kučera, ředitel pořádající agentury. Junkie XL nebo JXL se s rytmem v krvi nepochybně narodil a hudbu objevoval prostřednictvím hry na bicí, do kterých se zamiloval už jako osmiletý. K nim se později přibyl klavír a basová kytara, a i přes klasickou hudební výchovu své matky, akreditované učitelky hry na housle, si cestu k syntetizátorům dlouho nehledal.

Jako multiinstrumentalista a producent prošel v 90. letech new wave kapelami Weekend at Waikiki a Nerve, později se věnoval produkci různých interpretů a v roce 1997 zkomponoval za pomoci kytaristy Dina Cazarese svoje debutové album Saturday Night Teenage Kick. To byly výrazně rockově-breakbeatové, zatímco druhé, s názvem Big Sounds Of The Drags, bylo již laděno o dost tanečněji. Mezi světovou elitu však Junkie XL prorazil až v roce 2002 remixem hitu od Elvise Presleyho A little less conversation, kterým si podmanil celý svět taneční hudby. Tento jeho nejslavnější počin slyšel snad každý na všech hudebních televizích, rádiích, či v několika reklamách.
Dnes má Junkie XL na kontě, kromě projektů pro reklamní branži, 5 studiových album, 2 soundtracky a spolupráci s hvězdami jako Britney Spears, Bloc Party, Michael Bublé, Coldplay, Avril Lavigne, Sarah McLachlan, Rammstein, Scissor Sisters, Justin Timberlake nebo Fear Factory. Zkomponoval hudbu pro reklamní spot Nike pro mistrovství světa ve fotbale, a dále k několika slavným videohrám. Za rok 2008 byl dokonce nominován na nejvyšší hudební ocenění – cenu Grammy, za remix Madonnina hitu 4 Minutes, který nazpívala s Justinem Timberlakem.
Aktuálně prezentuje své již v pořadí páté autorské album s názvem “Booming Back At You”, na kterém najdeme 12 originálních tracků, na kterých spolupracoval s mnoha talentovanými umělci jako Rocket, Vext, a vokalistkou Nicole Morier, která se mimo jiné podílela na sklasbě “Mad Pursuit”, a o které Junkie říká: ” Nicole na této skladbě odvedla úžasnou práci, a dává nahrávce zcela jinou energii. Připomíná mi to něco, co by mohlo být v Tarantinově filmu. Je svým způsobem drsná až nestoudná. Je o klukovi, který se zblázní do špatné holky, pronásleduje ji, a přitom se v autě rozmlátí na kusy”.
Zcela strhující nenapodobitelné vystoupení Junkieho XL, si budou moci někteří vyvolení vychutnat již příští pátek, 2. října v pražském Slovanském domě během party Night Redesigned, a kde jistě zazní jeho velké hity, nejen z posledního alba.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.