TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaHypnotised: Encyklopedie žánru trance

07.06.2024

Jen zřídka se stává, že by na téma trance vyšla tištěná několikasetstránková kniha mapující vývoj žánru trance od jeho počátku až po soumrak zlatého období. A to se právě stalo v roce 2021, kdy byla publikována kniha nazvaná Hypnotised: A Journey Through Trance Music 1990-2005. Autorem tohoto literárního díla je nizozemský hudební publicista Arjan Rietveld a přílohou knize byla 3CD kompilace Hypnotised: A Journey Through Dutch Trance Music 1994-2005. Ta obsahuje to nejlepší z nizozemské trancové historie a najdeme tam tedy takové ikonické klasiky jako Armin Van Buuren – Blue Fear, System F – Out Of The Blue, Three Drives – Sunset On Ibiza, Vincent De Moor – Fly Away, Solid Sessions – Janeiro, Midway – Monkey Forest, Re:Locate – Waterfall a mnoho dalších.
 

 
Minulý rok pak přibily dvě další 3CD kompilace z řady Hypnotised pojednávající o historii britské a německé trancové hudby. Na Hypnotised: A Journey Through British Trance Music 1993-2002 se nachází lety prověřené kultovní hity britské scény jako Solarstone – Seven Cities, The Thrillseekers – Synaesthesia, Lange – Follow Me, Binary Finary – 1998, Salt Tank – Eugina, The Space Brothers – Shine, Rapid Eye – Circa-Forever, Pulser – Cloudwalking či The Olmec Heads – Spiritualised.
 
Oproti tomu na Hypnotised: A Journey Through German Trance Music 1992-2001 jsou ke slyšení zásadní díla německých autorů jako Paul Van Dyk – My World, Cygnus X – Positron, Dance 2 Trance – We Came In Peace, L.S.G. – Netherworld, York – The Awakening, ATB – Let U Go, CJ Stone – Infinity, Sunbeam – Outside World, DJ Sakin & Friends – Protect Your Mind, Final Fantasy – Sometimes, Tillmann Uhrmacher – On The Run, Cosmic Baby – Fantasia, Microwave Prince – Eternal Light nebo Icon – Desire.
 

 
A další v pořadí čtvrtá kompilace Hypnotised: A Journey Through Belgian Trance Music 1992-2003 vychází právě v těchto dnech a je tentokrát zaměřena na zlatý věk belgické trancové hudby. I tento výběr sestavil stejně jako v předchozích případech Arjan Rietveld. Najdeme zde takové uznávané klasiky jako Airscape – L’Esperanza, CJ Bolland – Camargue, Jones & Stephenson – The First Rebirth, Blue Alphabet – Cybertrance, M.I.K.E. – Sunrise At Palamos, Extreme Trax – Final Fantasy, Fire & Ice – Souvenir De Chine, Filterheadz – Blue Car, V-One – Dead City, Planisphere – Deep Blue Dream a další.
 
Všechny dosud vydané kompilace pod hlavičkou Hypnotised dělají čest žánru trance, jsou velmi pečlivě sestavené s citem pro historii žánru a rozhodně je všechny mohu jen doporučit. Jedná se o skvělou hudební encyklopedii ranného vývoje trance music v jednotlivých zemích. Těším se na další vydání, kde nás pravděpodobně čeká italská trance music. Knihu Hypnotised (322 stran, vydáno pouze v angličtině) i všechny kompilace ať už na CD či vinylu můžete zakoupit zde.
 
HYPNOTISED: A JOURNEY THROUGH DUTCH TRANCE MUSIC 1994-2005 🇳🇱

 
HYPNOTISED: A JOURNEY THROUGH BRITISH TRANCE MUSIC 1993-2002 🇬🇧

 
HYPNOTISED: A JOURNEY THROUGH GERMAN TRANCE MUSIC 1992-2001 🇩🇪

 
HYPNOTISED: A JOURNEY THROUGH BELGIAN TRANCE MUSIC 1992-2003 🇧🇪

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit