TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaIkonický audio přehrávač Winamp se brzy vrátí zpět ve zcela nové podobě

06.12.2021

Winamp, jeden z nejpopulárnějších hudebních přehrávačů počátku 21. století, se vrací se zcela novým zážitkem – slibuje, že se stane „jedinečným prostorem pro tvůrce“, kde se mohou spojit s fanoušky a vydělat peníze. Oficiální web Winamp.com signalizuje návrat aplikace s kompletně přepracovaným designem a logem. Nové směřování platformy si klade za cíl vytvořit užší spojení mezi fanoušky a umělci.
 

 
“Děje se něco velkého,” stojí v prohlášení. „Budujeme Winamp pro další generaci. Nejen aktualizovaný, ale zcela remasterovaný. Nová aplikace Winamp vás spojí s vaší hudbou, ať jste kdekoliv. Přiblíží vás to k umělcům, které máte rádi. Je domovem vašich oblíbených hudebních podcastů a rádiových stanic.“ Pro zvědavé fanoušky nyní přehrávač médií vyzývá beta testery, aby se zaregistrovali prostřednictvím jejich webu. Vítáni jsou také umělci a tvůrci zvuku, přičemž Winamp slibuje „spravedlivější příjem“ z používání platformy.
 

 
Kdysi byl známý tím, že byl před věkem streamování oblíbeným offline přehrávačem médií, nyní se zdá, že platforma si klade za cíl konkurovat službám jako jsou Soundcloud a Bandcamp nebo dokonce Spotify a Apple Music. Při bližším pohledu na aktiva webu se také zdá, že některé nástroje pro tvorbu hudby budou přítomny v „předělaném“ prostoru pro hudebníky a fanoušky. Novému Winampu však stále chybí specifika. Mezitím je stále k dispozici nejnovější iterace aplikace, verze 5.8 z roku 2018, ke stažení prostřednictvím jejich webových stránek.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit