TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaIn Trance We Trust 008 – Mixed by DJ Ton T.B.

13.03.2003

Zhruba před měsícem vyąlo na labelu In Trance We Trust uľ osmé pokračování zavedené kompilace se stejným názvem. Poslední In Trance We Trust 008 (dále jen ITWT008) mixoval DJ Ton T.B., coľ není nikdo jiný neľ jeden ze spoluautorů známého tranceového projektu Three Drives On A Vinyl. Tento projekt je známý takovými skvosty jako je nezapomenutelná Greece 2000 z povedeného LP, které obsahovalo skladby s názvy daląích zemí, jako je například Německo, Anglie atd. Pokud máte moľnost, tak se určitě po tomto, dnes uľ raritním LP poohlédněte. Daląí kousky, které pravděpodobně větąina z vás zná, jsou tracky Sunset On Ibiza, Carrera 2 a jako poslední novinka uvedená poprvé exluzivně na této kompilaci s názvem Air Traffic. Vąechny tyto skladby vyąli na prestiľních labelech jako je Hooj Choons, Xtravaganza, VC Recordings a nebo Paul van Dykův Vandit Records, je tedy vidět, ľe jsou jeho skladby ľádané a mají úspěch.
Přece jen si občas vzpomenu na den, kdy jsem objevil legendární kompilaci od Paula Oakenfold Tranceport a právě na ní track Greece 2000, který mě celkem sluąně bral několik měsíců a jsou chvíle, kdy si ho rád poslechnu i teď. Nechme vąak vzpomínky stranou a vrhněme se na kompilaci ITWT008, ta nám nabízí aktuální pohled na trance skladby z celého světa, které jsou nyní v největąích rotacích nejen u trance Dj’s. Díky tomu máme moľnost v tracklistu najít jména jako Joker Jam – Traffic (Original Mix), Atropin Project – Push (Push Cover Version), Three Drives On A Vinyl – Air Traffic, Tillmann Uhrmacher – Friends (Vampires On Mars Remix), vlastní skladbu, která vyąla na vinylu u labelu Black Hole s názvem DJ Ton TB – Silent Witness a nebo DJ Cor Fijneman feat. Jan Johnston – Venus (DJ Tiësto Remix). Jak je vidět, výběr je více neľ pestrý a jestli se bojíte, ľe kompilace sklouzne do nudné přehlídky nových hitů, tak se bojíte naprosto zbytečně. Je totiľ na vás přichystáno několik překvapení, a a» je to hodně působivá break-beatová pasáľ u jedné skladby a nebo dokonce sólo na saxofon u daląí skladby, tak stále je tu hodně zajímavých věcí na poslech a kompilace tak nepadá na úroveň splácaných výběrů, které staví na pár slavných jménech a jinak nic daląího nepřináąejí.
Vąe se má začínat od začátku a tak ani já nebudu dělat výjimky a postupně se podíváme na obsah výběru. Začínáme skladbou od Circulation – 009, název skladby by se mohl vyloľit jako očekávání daląího dílu ITWT009, ale jedná se o první track a ten má uvést celý výběr. Zvládá to na výbornou a ani si nevąimnete přechodu na daląí skladbu od projektu Joker Jam – Traffic (Original Mix). Tahle povedená věcička mě dostala hned na poprvé, lehká cvrlikavá melodie a sluąně provedený základ skladby v podobě hutných beatů (ukázka). Přímo vzletná mezihra po které se přidává hlavní motiv a ten vás uľ neopustí do konce skladby. Úplně si dovedu představit tanec na nějaké akci za zvuku této skladby, ruce se snaľí nahmatat vąechny plochy hlavního motivu a zbytek těla se pohybuje do podmanivého rytmu. Brilantní kousek, který jsem uľ před tím slyąel, ale aľ na této kompilaci mě doslova očaroval. Zrychlení tempa nám prozradí daląí skladbu a tou je Floor Divisions – Atlantic Breeze. Tato skladba s dlouhým vokálem vás spíąe něco málo ukolébá oproti předeąlému kousku, to vąak nebude trvat dlouho, je tu uľ čtyřka a s ní Coda – Under Control (San Project Remix). Právě u ní je víc neľ vkusně po malém proslovu zařazena řízná a nabasovaná break-beatová pasáľ a ta vás opět zaručeně donutí vaąe tělo rozpohybovat ve víru tance (ukázka). Postupně se vąak skladba zpomaluje, aby nabrala po chvilce dech a vyrazila s novým tempem doprovázeným povedenými zvuky a zeefektovaným muľským hlasem. Skladba od Atropin Project – Push (Push Cover Version) je tak brilantně vmíchána a skvěle se k předeąlému kousku hodí, ľe je aľ nemoľné poznat přechod mezi oběma tracky. Tato věc není zpočátku moc výrazná a pravou sílu ukáľe aľ dvě minuty před koncem a to díky zajímavému zvuku, který podpoří melodii skladby. Toho si vąak nebudeme uľívat moc dlouho, protoľe tu je novinka od Three Drives On A Vinyl – Air Traffic. Je to po vąech stránkách pěkně vypečený kousek a po rozjetém začátku přichází klidná a tichá pasáľ, kterou náhle prořízne neotřelý zvuk tvořící ústřední melodii skladby (ukázka). Můľe se zdát, ľe je tu jistá podobnost s předchozím počinem Carrera 2. Přiznávám, ľe tu jistá podobnost v obsahu skladby je, ale Three Drives On A Vinyl mají perfektní vkus co se výběrů zvuků, které vedou hlavní melodii skladby týká.
Daląím kouskem je na ITWT008 věc od Jas van Houten – Heavens Gate (DJ Danjo & Rob Styles Remix) a jedná se aspoň z počátku o vyklidněnou věc, která postupně rozvíjí tranceové plochy a přechází v průměrně znějící skladbu. Tillmann Uhrmacher – Friends (Vampires On Mars Remix) obsadil uľ osmý track v pořadí a je tu moje největąí překvapení celého výběru (ukázka). Představte si klidnou pasáľ s různými zvuky v pozadí a pomalé tempo a najednou to přijde. ®ivý nástroj v podobě saxofonu a malé krátké sólíčko, které je bohuľel brzy přeruąeno beatem a čistě tanečním rytmem. Do konce skladby uľ jsou bohuľel slyąet jen různé podivné zvuky jako na začátku, ale saxofon uľ své klapky do pohybu nedá. Je to trochu ąkoda, ale přec jen jsem rád aspoň za to malé sólo a je to vůbec poprvé co jsem slyąel něco podobného. Právě v tomto směru bych viděl daląí nové kroky a to v kloubení trancu a třeba i několik ľivých a zvukově zajímavých nástrojů dohromady. Určitě si nezapomeňte poslechnout ukázku, ve které jsem se snaľil zachytit co nejvíce z tohoto povedeného kousku. DJ Ton TB – Silent Witness je vlastní výtvor a po úvodním rozjezdu se nám otevírá mírně break-beatová část na kterou navazuje opět zvukově povedená a lehce rozeznatelná hlavní melodická linka. Její vyznění není moc originální, ale opět jako u Three Drives On A Vinyl vąe zachraňuje právě ten povedený a dobře vybraný zvuk. Hutné basy a temný zvuk odstartuje daląí skladbu Midtone – Pearl (Darren Christian Remix). Po klidné části s lehkým zasněným vokálem se skladba vrací k původnímu vyznění a jedná se tak spíąe o progresivní kousek. Tangled Universe – Next Victim je zajímavý zvláątě zvukovými efekty s krátkým zrychlením skladby, rozběhnutím skladby několikrát za sebou a temnými plochami, ale jinak jde o dost minimal sound. Tuto skladbu střídá daląí věc Tyrome – Bad Magic, ta se nese v podobném duchu a je to nejvíc o stále podobném zvuku a jednom samplu, takľe nic moc pro trancery odkojené emotivními instrumentálkami, tranceovými plochami a nebo příjemným, ale nepodbízivém vokálem. To vąe a jeątě něco víc přinese následující věc od Cor Fijneman featuring Jan Johnston “Venus (Meant To Be Your Lover) (DJ Tiësto Remix). U ní si tedy přijdou na své milovníci vąech těch věcí jako je bezchybný vokál Jan Johnston, silné melodie a díky remixu od DJ Tiësta je i zbylá část skladby udělána naprosto na výbornou (ukázka). Moľná by se hodilo několik nových nápadů a nějak skladbu něčím ozvláątnit, ale i tak se jedná o velmi povedenou a hlavně chytlavou věc.
Předposlední je na řadě track od The Traveller Pres Quest – Chaos Engine, kde je pouľito zvuku bubínků, ale jinak se ľádných překvapení a nebo zvratů nedočkáte. Kompilaci ITWT008 uzavírá Harry Diamond & David Pannell present Ca-Lo – What’s Wrong. Je to opět jako uľ několikrát temnějąí kousek a jsou tu pouľity vcelku neotřelé zvuky, které táhnou skladbu do progresivních vod, coľ není vůbec ąpatné. Kupodivu se tak tato skladba postarala o zajímavé zakončení celé kompilace. Zhodnocení se pokusím obsáhnout v následujících třech větách. Je tu daląí plnohodnotné pokračování výběrů In Trance We Trust s několika víc neľ povedenými bonbónky v podobě nových skladeb od tvůrce kompilace i projektu, který tvoří. K tomu můľeme připočítat několik jasných hitů a velmi povedený mix skladeb, který je v některých přechodech aľ do detailů provedený a skladby tak na sebe vkusně navazují. Čerststvý pohled do kufříků s nejen čistě tranceovou produkcí ve více neľ povedeném mixu, co chtít víc?
Styl: trance / progressive
Hodnocení: 4/5
Tracklist:
01. Circulation – 009
02. Joker Jam – Traffic (Original Mix)
03. Floor Divisions – Atlantic Breeze
04. Coda – Under Control (San Project Remix)
05. Atropin Project – Push (Push Cover Version)
06. Three Drives – Air Traffic
07. Jas van Houten – Heavens Gate (DJ Danjo & Rob Styles Remix)
08. Tillmann Uhrmacher – Friends (Vampires On Mars Remix)
09. Ton T.B. – Silent Witness
10. Midtone – Pearl (Darren Christian Remix)
11. Tangled Universe – Next Victim
12. Tyrome – Bad Magic
13. Cor Fijneman Featuring Jan Johnston – Venus (Meant To Be Your Lover) (DJ Tiësto Remix)
14. The Traveller Presents Quest – Chaos Engine
15. Harry Diamond & David Pannell Present Ca-Lo – What’s Wrong

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.