TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaIntegrity Vs. Fusion

13.01.2003

O vánočních svátcích se mi dostalo potěąení navątívit hned dvě trancové akce, které se pořádaly v Brně a měly ukojit mé taneční a hudební choutky. První pod názvem Integrity byla situována do brněnského klubu Monitor music arena a konala se v neděli 22.12. Druhá byla hned o tři dny později a pod názvem Fusion v Boby centru na La Grottě. Kdyľ jsem si přečetl flyer na Integrity, počítal jsem s tím, ľe si poslechnu fakt dobrou hudbu. Dj E.S.W.L, Holmi a djové z Urbandevelopment slibovali kvalitní sety. Ovąem čeho jsem si nevąiml bylo, ľe celá akce se konala s nádechem progressive. Proto zde bylo zamícháno mnoho prvků z tvrdąí taneční hudby a místy jsem měl pocit, ľe to více společného s housem neľ s trancem. Celá párty byla navíc doplněna o daląí dvě stage techna a drum’n’bass, jenľ byly umístěny v podstatně menąích prostorách neľ byl hlavní stage. Velice zajímavě byla vyřeąeny prostory pro drum’a’bass, kdy se ąlo do sklepení o dvě patra níľe a dost to připomínalo katakomby na ©pilberku.
Hned na úvod se představili Robert Kepert, Hall9000 a CIM z Urbandevelopment a po nich nastoupil dj E.S.W.L, na kterého jsem byl osobně nejvíc zvědavý a potom Holmi. Nejvíce se mi asi líbilo vystoupení dje E.S.W.L, ovąem čekal jsem od této akce víc. Musí se nechat, ľe djové předvedli dobrou práci a zahráli vynikající sety, ale já mám raději melodičtějąí hudbu. O tři dny později trochu zklamán jsem se rozmýąlel jestli má cenu jít na Fusion, kde byla mimochodem hlavní hvězdou Laydee Jane, protoľe kdyľ jsem viděl ľe tam dále bude hrát Petr Holman a Radan Mach a při vědomí ľe Laydee Jane na Citadele hrála taky poněkud tvrdąí trance, měl jsem obavy z daląího zklamání ve stylu progressive. Ale Laydee Jane je Laydee Jane. Po příchodu do La Grotty mě dj Motka absolutně vyvedl z omylu a vąe začalo nasvědčovat skvělé párty. Po pár minutách sezení na pohodlných gaučích se mi začínalo vlnět tělo a já se začínal bavit stále víc. Před půlnocí se udělala menąí pauza na módní přehlídku a po půlnoci jiľ nastoupila Laydee Jane. Takhle výborně “motat vynily” uľ jsem dlouho neviděl.
Předvedla obdivuhodný výkon a zahrála opravdu vynikající sety jako např. Energy 52 – Cafe del mar (Marco V. remix) nebo jiľ klasickou Insomnii. Ten, kdo jeątě Laydee Jane neviděl hrát, o hodně přichází. Podle mne je to nejlepąí trancová dj -ka, která v Brně hrává. Velice mne mrzí, ľe takové akce bývají jednou za čas, protoľe kdybych mohl, tak bych byl permanentní zákazník. Na druhou stranu, asi bych to finančně nezvládal. Na závěr bych dodal, ľe mé choutky byly uspokojeny hlavně díky Laydee Jane a uľ se těąím aľ ji v Brně uvidím znovu jak mi sama slíbila.
Integrity:
+ 3 stage
+ příjemné prostředí
+ videoprojekce
– příliąná progresivita
– výpadek zvuku
– přístupnost k drum’a’bass stage
Fusion:
+ větąí sál
+ lepąí zvuk
+ pohodlnějąí sezení
+ módní přehlídka
+ Laydee Jane
– drahé pití

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.