TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaInterview – LayDee Jane míří opět do Čech!

21.04.2004

Uľ tento pátek zahraje tato stále populárnějąí ąvýcarská djane českého původu LayDee Jane na party Lashed v Beneąově a v sobotu pak na trance party GATE v Teplicích. Dj Petr Holman jí poloľil pár otázek týkajících se mimo jiné jejího stylu hraní a toho, co připravuje na obě zmíněné party.

Čau Lucko, tak “dlouho” jsme se neviděli, co je u tebe nového?
“….No tak za měsíc se toho zase aľ tak moc stihnout nedá, ale zahrála jsem si na skvělých akcích s Holanďany jako Cor Fijneman nebo Randy Katana a taky se moje sety začaly hrát na různých rádiích v Evropě. Ale spíąe teď mám různá jednání s labely, producenty, agenturami a podobně, tak uvidíme, co z toho vzejde.”
Jak vlastně hrají Cor F. nebo R. Katana? Zaznamenala jsi nějaký posun ve vývoji trance?
“Tak sety Cor F. jsou běľně ke staľení na netu. A protoľe si občas nějaký ten set poslechnu, tak jsem věděla, co můľu od Cora očekávat. A nezklamal. Začal to poměrně zlehka pohodovým upliftingem a postupně přecházel na tech-trance. Randy je něco jiného. Jeho produkce patří mezi moje nejoblíbenějąí, ale ľivě jsem ho slyąela poprvé v ľivotě a můľu říct, ľe to byl asi nejlepąí set, co jsem zatím kdy slyąela! V jeho setu převládal z devadesáti procent tech-trance, který prokládal, jak upliftingem, tak i klasickým technem. Neuvěřitelná kombinace, ale co on tam udělal s lidma, to se nedá slovy popsat!”
Kdyľ jsme u toho tech-tranceu, jak je to vlastně teď s tvým hudebním stylem? Zdá se mi, ľe tech-trance hrajeą stále raději.
“Někteří si mě zřejmě zařadili do kategorie upliftingových dýdľejů, ale to je velký omyl. Mě se líbí více druhů trance. Ráda hraju právě zmíněný tech-trance, ale i uplifting, občas i progressive a nevadí mi v tom třeba trochu tribal nebo jiné prvky. Jedním slovem bych to nazvala “groove-trance”. Myslím, ľe svůj styl jsem nijak extrémně nezměnila. Ale stejně tak jako se vyvíjí hudba, tak se přirozeně vyvíjím i já.Nebojím se experimentovat, a proto zkouąím různé kombinace, ale stále v rámci jednoho hudebního stylu a tím byl a zůstává stále trance. Podle reakcí na českých internetových fórech z toho není pár lidí zrovna dvakrát nadąených, ale reakce na samotných parties jsou vąude výborné a to je pro mě směrodatné.”
A co chystáą tento víkend do Beneąova a na GATE v Teplicích?
“Do Beneąova chystám spíąe ten “groove-trance” a na Palm Beach do Teplic zase pro změnu spíąe ty melodické skladby. Ale vąechno můľe být úplně jinak. Záleľí hlavně na reakcích publika během večera. Moc se těąím, protroľe v Čechách hraju ráda :)”
——————————————————————————————————————–
Tranceová rezidentní party dj Petra Holmana se po návątěvě na Slovensku vrací 24. dubna do Čech, tentokrát severních – do klubu Palm Beach v Teplicích. Od večera aľ do časných raních hodin uslyąíte opravdový trance v podání tranceových specialistů. Hlavní hvězdou noci bude česko- ąvýcarská djane LayDee Jane. Petr Holman si jí na GATE pozval uľ po několikáté, je tedy na místě otázka proč: ” LJ jsem si poprvé pozval na GATE asi před dvěma lety. Uľ tehdy dovedla vytvořit vynikající atmosféru. Je úľasně spontánní a hlavně hraje pro lidi. Navíc její sety jsou stále lepąí a lepąí a taky se nám spolu dobře hraje. Nevidím důvod měnit něco, co se osvědčilo, a to znamená, ľe to rozhodně není poslední GATE, na kterém LayDee Jane hraje. Naopak, ve spolupráci s ní v rámci mých rezidentních parties chci pokračovat. Uľ teď je vlastně LJ daląím rezidentem,” říká Petr Holman. LayDee Jane se do Čech stále ráda vrací a stále raději tady hraje, protoľe tu má spoustu příznivců, dokonce i několik fanklubů. Na dubnový GATE v Teplicích proto připravuje vyloľenou lahůdku – speciální tříhodinový upliflingový set.
Daląím hostem bude dj, jehoľ jméno se objevuje plakátech uľ hezkou řádku let a jehoľ si moľná někteří pamatují třeba z rádia Bonton – dj Michal Jirák. Je to vynikající muzikant, který nejen skvěle hraje, ale produkuje také vlastní muziku, dokonce i filmovou. V jeho setech můľete slyąet více ľánrů, ale trance zůstává stále jeho nejoblíbenějąím stylem. V jeho archivu najdete snad vąechny desky “ze zlatého tranceového fondu” a můľete si být jisti, ľe v Palm Beach jich pár uslyąíte. Michal býval rezidentem klubu Industry po celou dobu jeho existence. Po zruąení klubu začal pracovat na daląích hudebních i jiných projektech a hrát ho dnes můľete slyąet jen vzácně. Také proto je jeho vystoupení na party GATE očekáváno s velkým zájmem. Na line-upu se vedle LayDee Jane a Petra Holmana uľ poněkolikáté objevuje také daląí jméno – dj De Luks. Kdo je tento tajemný muľ doprovázející téměř vľdy LayDee Jane na cestách? Odpověď je jednoduchá: je to její manager. I on hraje rád trance, ale spíąe v jeho progressivnějąí podobě. Jak sám říká, nejraději má desky od anglických producentů.
Podle line-upu je v tuto chvíli jasné, ľe příznivci trance si tohoto svého oblíbeného stylu uľijí 24. dubna na party GATE v klubu Palm Beach v Teplicích rozhodně více, neľ např. na květnové party s Paul van Dykem. Přidáme-li k tomu vynikající zvuk “z dílny” Igora Patakyho, laser a dvě obrovská projekční plátna, na kterých uvidíte po celou noc speciální projekci vytvořenou k této příleľitosti, máme tady party, která má ąanci stát se jednou z těch, na které se nezapomíná.
Info:
www.laydeejane.com
www.petrholman.cz
vstupné: 150,- Kč
more TRANCE – more EMOTIONS
GATE
sobota 24.dubna, Palm Beach – Teplice
djs: LayDee Jane, Petr Holman, Michal Jirák, De Luks

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.