TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaInterview s DJ T.H. o německé scéně, taneční hudbě a best of albu

30.06.2023

Do naší země již brzy přijede německý producent DJ T.H., jenž si Prahu vybral pro album release party své desky The Very Best Of DJ T.H. a při této příležitosti jsme mu položili pár otázek, kterými bychom Vám rádi tohoto umělce přiblížili.
 
Mohl by ses krátce představit těm, kteří tě neznají? Jak dlouho se věnuješ elektronické hudbě a co tě k ní přivedlo?
Jmenuji se Thomas Gatzka alias DJ T.H., jsem z Düsseldorfu a svou hudbu vydávám již téměř 14 let. Svůj styl nazývám PEET – Powerful Energetic Emotional Trance. Elektronická hudba mě však zaujala již v ranném mládí, věnuji se jí od svých 8 let a k trancu jsem se dostal přes první kompilace Dream Dance a Future Trance.
Jaká hudba je tvému srdci nejblíže kromě trancu? Mohl bys vyjmenovat pár autorů napříč žánry, kteří tě nejvíce ovlivnili?
V soukromí poslouchám hodně melodic techno a house. Moje tracky se občas ubírají i tímto směrem. V housu mám rád Milk & Sugar, The Shapeshifters, Full Intention atd. a v technu např. Thomas Schumacher, Way Out West nebo třeba Ben Böhmer.
Německo v minulosti bylo kolébkou žánru trance. Jak je to tam teď s trancem? Jaká hudba je nejvíce trendy v tvé zemi?
V Německu je trance prakticky mrtvý. Hvězdní DJs ho na festivalech skoro nehrají nebo ho v nejlepších případech tak nenazývají. Z Hardwellova remixu pro Calvina Harrise je patrné, že se trance vrací, ale neříká se mu tak. Aktuálně se v Německu nejvíce hraje techno a bigroom.
Zásobuješ své fakoušky jednou skladbou za druhou. Čeká nás v blízké budoucnosti nějaký release, kterým by ses rád pochlubil?
Ano, bude mnoho nových releasů, ale rád bych vyzdvihl můj nový projekt s TEKNO s názvem RWRKD. Náš první release vyjde na Sunshine Live Electronic Music a jedná se o přepracování 90s klasiky Haddaway – Life do tribal house verze.
 

Co pro tebe osobně znamená vydání alba The Very Best Of DJ T.H.? Podle čeho jsi sestavoval tracklist?
Pro mě osobně je to samozřejmě milník vydat své první fyzické album na CD a později i na vinylu s nejúspěšnějšími skladbami mé diskografie. Dát dohromady seznam skladeb bylo těžké s tolika releasy, ale jsem přesvědčen, že jsem vybral dobře.
Spolupracoval jsi již se spoustou producentů a zpěváků. Máš nějaký sen, s kým bys chtěl vytvořit společný song?
Ano, mám nějaké vysněné spolupráce, kterých bych chtěl v budoucnu dosáhnout třeba se Susanou nebo Plumb. Uvidíme, jestli to vyjde. A co se týče producentů, tak tam mám také dost vysněných studiových partnerů, ale vím, že to asi není reálné, každopádně třeba collab se Somnou by byl skvělý.
Už jsi byl někdy v Praze? Jak se těšíš na své vystoupení v Jilské 22? Co od tebe můžeme očekávat a co naopak očekáváš ty od tohoto gigu?
V Praze budu poprvé a moc se těším. Zahraju dobrý mix plný skvělých skladeb a jelikož se bude jednat o The Very Best Of DJ T.H. album release party, tak bych chtěl zahrát set, jenž by byl průletem nejlepších okamžiků mé kariéry. A doufám, že se to bude české trance family líbit.
 
Děkujeme za rozhovor a těšíme se na tvůj tříhodinový set, jenž zahraješ v sobotu 1.7.2023 v pražském hudebním klubu Jilská 22.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit