TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaInterview s Madwave + soutěž o volnou vstupenku na akci Trance Carneval

01.09.2017

Vyzpovídali jsme pro Vás headlinera akce Trance Carneval, přední švýcarský DJ Madwave, který tuto sobotu 2.9.2017 v pražském P.M. Clubu odehraje svojí první regulérní klubovou noc v České republice. Dozvěděli jsme se o comebacku stylu trance ve Švýcarsku a také, že jednu z nových skladeb můžeme očekávat na prestižním vydavatelství FSOE Recordings či s jakou mixovanou kompilací Madwave málem získal status zlaté desky.
 
Ahoj Stephane, jak se těšíš zpět do ČR? Už jsi zde hrál před dvěma roky. Jak vzpomínáš na své vystoupení v klubu Mecca?
Velice se těším, již se nemůžu dočkat nadcházející akce v Praze. Naposledy, když jsem hrál v klubu Mecca, tak to byla Trancefusion afterparty a to bylo něco trochu jiného hrát po ránu oproti regulérní klubové noci.
Co od tebe může očekávat publikum v P.M. Clubu?
Návštěvníci akce ode mě můžou očekávat velice energický epický povznášející set obsahující mnoho nového dosud nevydaného exkluzivního materiálu. Rozhodně se máte na co těšit.
Jak ses dostal k DJingu a hudební produkci? Jaký track tě ovlivnil nejvíce?
S DJingem jsem začal před 20ti lety na vinylech poté, co mě bavilo se dívat na Švýcarské DJe na lokálních akcích. S vlastní produkcí jsem začal ve spolupráci s různými lidmi v roce 1999 a pomalu jsem zdokonaloval svůj sound, abych dosáhl maximální možné kvality. Ovlivnilo mě hodně skladeb jako Paul van Dyk – For An Angel, Jens – Loops & Things, Energy 52 – Cafe Del Mar a další.
Máš za sebou více než 20 let DJingu. Když se ohlédneš zpět, co jsou milníky tvé kariéry?
Rozhodně mých 10 oficiálních kompilací, zvláště pak ty, které jsem udělal pro Street Parade. Živá edice této kompilace skoro dosáhla na zlatou desku, kdy se jí ve Švýcarsku prodalo skoro 150 tisíc fyzických kopií. Také považuji svou desetiletou residenturu v klubu Mad v Lausanne (DJ Mag Top 100 Clubs) nebo v legendárním klubu OXA v Curychu, kde jsem odehrál více než 60 vystoupení, za klíčové okamžiky mé DJské kariéry. Taktéž jsem poctěn, že jsem mohl hrát po boku takových zásadních trancových umělců jako Aly & Fila, Markus Schulz, Above & Beyond, Dash Berlin, Sean Tyas, Ferry Tayle, M.I.K.E. Push, The Thrillseekers, Menno De Jong v nejlepších místech a akcích ve Švýcarsku jako Synergy, Grotesque, In Trance We Trust, Motion Festival, Atlantis Festival, Transformers, Sonic, Summerdream, Goliath, Shiva a dalších. Během své kariéry jsem také měl šanci hrát ve skvělých mezinárodních klubech a festivalech jako Nature One (Německo), Amsterdam Dance Event (Holandsko), Soundwave Festival (Německo), Euro Palace (Německo), TimeLab Unity (Francie), Trance Evolution (Francie), Circoplasma (Itálie), ECU Club (Itálie), 3D Club (Australie), Rise (Austrálie), NOX (Austrálie), Eden (Španělsko), Bumper’s (Španělsko), Glamour Club (Polynésie). Nikdy nezapomenu na žádný z těchto zahraničních eventů. Dále v uplynulých letech mojí produkci podporovala taková esa jako Armin van Buuren, Paul van Dyk, Gareth Emery, Aly & Fila nebo Jordan Suckley. To je pro mě velkým znamením uznání a dává mi to motivaci pokračovat v tvrdé práci a možnost ještě více nahlížet na mezinárodní trancovou scénu.
Jaká je trancová scéna ve Švýcarsku? Co je aktuálním trendem v tvé zemi? 
Ve Švýcarsku jsme měli na konci 90. let a na začátku tisíciletí velkou trancovou scénu s velkými festivaly, kam se lidé sjížděli z celé Evropy. Pak jsme tu měli pro trancové fanoušky méně zajímavé období, ale nyní po snaze známých jmen z trancové éry a po období se spoustou EDM a komerčních věci všude kolem, lidé znovu projevují zájem o styl trance.
Prozraď nám, co nového chystáš na poli hudební produkce? Čeká tě v blízké budoucnosti nějaké zajímavé hraní?
Po produkční stránce mám spoustu nových věcí a mohu Vám odhalit, že jsem nedávno podepsal track u vydavatelství FSOE Recordings, na což jsem velice pyšný. Mám také naplánovaný release na In Trance We Trust a několik povedených remixů. Po vystoupení v Praze budu mít zajímavé hraní hned další týden ve svém domovském městě Lausanne s Paul van Dykem a Alexem M.O.R.P.H.em. Na konci září také hraju na Ibize a na Outburst 500 Tour v Curychu s Markem Sherrym a Richardem Durandem. A v druhé polovině října pak Degenerate se Seanem Tyasem poblíž Ženevy. V listopadu pak na Trancegression v Drážďanech s Darrenem Porterem a na Synergy v Curychu s ReOrderem. Můj kompletní kalendář akcí můžete shlédnout na mé webové stránce www.djmadwave.com.
Již si spolupracoval na své produkci s několika známějšími jmény. S kým bys rád ještě spolupracoval? Kdo je tvým vysněný producer-partner? 
Stále sním o tom, že budu jednoho dne spolupracovat s geniálním umělci jako Paul van Dyk, Sean Tyas, Darren Porter, Aly & Fila nebo Ferry Tayle.
Čeho si na trancové scéně vážíš nejvíce a co bys rád změnil?
Někdy mi chybí ten čas, kdy jsem vymetal vinylové obchody, abych našel rarity, setkal se s dalšími DJs a trancovými fanoušky a objevoval flyery chystaným eventů. V dnešní době máme přístup téměř ke všemu na internetu a i přes to, že si užívám nové technologie a sociální média, tak mě to nějak mrzí, že se vše tolik změnilo. Ale na druhou stranu, jsme teď nyní všichni propojeni a to nám umělcům velice pomáhá ve spolupráci a sdílení informací a projektů. Kdybych mohl něco změnit, bylo by to asi ego některých umělců a manažerů, ze kterých někteří DJové a promotéři šílí.
Děkujeme za rozhovor a těšíme se na tvé vystoupení na sobotní akci.
A pro Vás, čtenáře, tu máme soutěž o volnou vstupenku na akci Trance Carneval, která se koná 2.9.2017 v pražském P.M. Clubu a kde vystoupí Madwave, Jase Thirlwall a další. Získá jí ten, kdo jako první správně zodpoví následující soutěžní otázku. V jakém roce hrál Madwave na Trancefusion afterparty v pražském klubu Mecca? Své tipy zasílejte na mail dolvich@trance.cz

—————————————————————
Trance Carneval na konci prázdnin v P.M. Clubu v Praze
Na konci prázdnin v sobotu 2.9.2017 bude nově zrekonstruovaný P.M. Club nacházející se v Praze poblíž Palackého náměstí hostit akci Trance Carneval. Jak již název napovídá, bude se jednat o taneční party zaměřenou na trance music. Hlavními hvězdami večera budou mezinárodní DJové Madwave ze Švýcarska a Jase Thirlwall z Velké Británie. Dále též vystoupí John Gregory, Magnetic Point, Dreamseekers, Paul Steiner, Regix a Skyneth. Můžete se tedy těšit na nabitou trance party, kde kromě kvalitní hudby nebude chybět ani laser show a projekce na velké plátno. Klub bude otevřen od 21:00 hodin a vstupné je symbolických 200 Kč.
Rozlehlý klub po rekonstrukci s kapacitou 700 návštěvníků
3 bary s příznivými cenami
8 DJs, mezinárodní line-up
Světelná laser show
Projekce na plátno 10 x 10 metrů
Kuřárna uvnitř klubu
Fotbálek
TRANCE CARNEVAL
SOBOTA 2.9.2017 od 21:00
P.M.CLUB, TROJICKÁ 10, PRAHA 2
VSTUPNÉ: 200 Kč
FB event: http://www.facebook.com/events/1940533859567226/
DJ’S
Madwave (CH)
Jase Thirlwall (UK)
John Gregory (UK)
Dreamseekers (RU)
Magnetic Point (PT)
Paul Steiner (CZ)
Skyneth (CZ)
Regix (CZ)
MADWAVE (CH)
Madwave je považován za jeden z pilířů švýcarské trancové scény. Tento profesionální umělec zaujal tím, že se stal vizionářem své doby v evolučním světě hudby. Již od útlého věku jevil zájem o taneční hudbu a tvořil své první vinylové sety. Následně absolvoval impozantní kariéru a může dnes tvrdit, že je lídr nové trancové generace ve Švýcarsku. Energií, jež nepřestává rozdávat zpoza mixovacího pultu, jen potvrzuje svou pověst osobitého umělce s jedinečným zvukem, který zaujme dav. A prostřednictvím své vlastní produkce udává rytmus na celém světě. Jeho skladby hrají velké mezinárodní hvězdy jako Armin van Buuren, Paul van Dyk, Markus Schulz nebo Aly & Fila. A i jako DJ je velmi aktivní. Nechybí na žádné významné akci ve Švýcarsku a hrál skoro ve všech zemích Evropy a také na ostatních kontinentech. V jeho portfoliu nechybí takové mega festivaly jako Love Parade, Nature One, ADE či Street Parade, ke které již třikrát namixoval oficiální kompilaci. I přes své úspěchy zůstává Madwave skromným člověkem oddaným hudbě, který si jde za svými sny.
JASE THIRLWALL (UK)
Jase Thirlwall je skotský DJ a producent, který se během několika málo let dostal na světovou trance scénu, na kterou zaútočil se svým různorodým energickým soundem, který vychází na předních vydavatelstvích jako Armada, Kearnage, Outburst a především Mental Asylum. Jeho velký průlomový okamžik nastal v roce 2013, kdy jeho singl Freaked zaznamenal úspěch v hitparádách i playlistech DJs a trancový fenomén Armin van Buuren zařadil tento track na svou legendární kompilaci Universal Religion. V následujících letech následovaly další úspěšné skladby, které dosahovaly vysokých rotací v rádiích a taktéž je hráli přední DJs světové trance scény jako Bryan Kearney, John O’Callaghan či Simon Patterson. Poté co Jase rozšířil katalog svých hitů, tak se zvedla poptávka i po jeho DJ setech. Jeho všestrannost mu umožňuje hrát euforické sety ale i uplifting či tech trance. Ve Velké Británii již hrál na velkých festivalech jako Trance Sanctuary, Goodgreef, May-Day nebo Colourfest a jeho kalendář je plný i klubových událostí. Mezinárodně je také velmi aktivní, Jase již diktoval rytmus na tanečních plochách v Irsku, Holandsku, Itálii, Polsku či na Ibize a taktéž na akcích v Asii, Austrálii a Americe. Již dva roky po sobě se Jase umístil v žebříčku Trancepodium Top 100 DJs a letos jste ho mohli slyšet na Luminosity Beach Festivalu.
JOHN GREGORY (UK)
John Gregory je progressive trance DJ a producent z Velké Británie. Svou tvorbu vydává na labelech jako Above All Records, Mondo Records, Blue Soho Recordings, D.MAX Recordings, Nueva Recordings či Addictive Sounds. Průlom pro něj přišel v roce 2015, kdy jeho track Illuminate prorazil do Beatport Trance Top 100. Od té doby jeho skladby podporují taková jména jako Alex M.O.R.P.H., M.I.K.E. Push, Simon Moon či Kristina Sky. Hrál již na akcích Trance Sanctuary, Elevation Audio v Ministry Of Sound či v O2 Academy ale také v Amsterdamu nebo na Ibize.
MAGNETIC POINT (PT)
Magnetic Point, portugalský DJ a producent, je zástupcem prestižních labelů Mental Asylum Records, Grotesque Music či Critical State. A hned svým prvním releasem Future Design EP zaznamenam úspěch v podobě ASOT playlistu a supportu od takových jmen jako Armin Van Buuren, Alex M.O.R.P.H., John Askew, Sean Tyas, Talla 2XLC, Vini Vici, Jordan Suckley nebo Standerwick.
DREAMSEEKERS (RU)
Rychle rostoucí projekt ruského producenta a DJe žijícího v Praze. Jeho sety jsou plné nádherných melodií a energie upligtingu a psy trancu. Po pouhých dvou letech od jeho debutového singlu se jeho hudební produkce objevuje v prestižních radioshows jako ASOT či FSOE a jeho tracky podporují přední jmény scény jako Armin Van Buuren, Aly & Fila, Sean Tyas, Darren Porter, Manuel Le Saux a další.
PAUL STEINER (CZ)
Český DJ a producent Paul Steiner se narodil v Trutnově v roce 1981. Je na tuzemské scéně nováčkem, který se na začátku tohoto roku blýskl debutovým singlem u Beyond The Stars Recordings. A právě teď vydává na tomtéž labelu další track. Má vlastní radioshow na rádiu Trance-Energy. Jeho styl je spíše poklidnějšího rázu ve stylu uplifting trance, má rád euforické skladby a intenzivně prožívá děj hudby.
REGIX (CZ)
Lukáš Soukup alias Regix se narodil v roce 1988 v Kraslicích a produkuje elektronickou hudbu již od roku 2001. Nejprve začal s vlastní tvorbou v Magix Music Makeru, poté přešel na FL Studio. Od roku 2016 se taktéž věnuje DJingu. Hraje převážně trance, který ho absolutně pohltil a chce u něj zůstat i nadále a nechce se přizpůsobovat aktuálním trendům tak, jak to dělají jiní DJové.
SKYNETH (CZ)
DJ a producent Filip Zagora říkající si Skyneth se narodil v roce 1987 v Krnově a již 6 let se aktivně věnje produkci trance hudby. Mezi jeho nejúspěšnější tracky patří One Way To Paradise a One Year Of Pain vydané u Sync Diversity Records. V budoucnu by se chtěl více věnovat DJingu a hlavně se zdokonalovat v hudební produkci.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.