TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

Reklama®ivotopis Way Out West, kteří vystoupí v Praze

10.06.2002

Jiľ v roce 1997, kdy chytlavá melodie “The Gift” katapultovala na top of the pops, bylo jasné, ľe se Way Out West stanou více, neľ “daląím” projektem taneční muziky. Zřejmé to bylo i z toho, ľe spoluzakladatel Way Out West – Nick Warren, proslulý dj, který vystupoval společně s Massive Attack a v superklubu Cream nabízí něco víc, neľ průměrný klubový dj. Vokál v podání britské soulové divy Joanny Law ve skladbě “The Gift” si svojí chytlavou, vzduąnou a éterickou melodií získal jak obecenstvo, které nikdy na taneční parket nezavítalo, tak i zpřísáhlé clubbery. Vľdy» i v Halifaxu sídlící developer přijal základní melodii “The Gift” a pouľil ji pro svoji televizní reklamu, a to to v době, kdy Nickovi Warrenovi odmítli odsouhlasit hypotéku.
Tři roky nato, se Nick Warren a jeho kolega Jody Wisternoff vrátili s druhým albem “Intensify” a úvodním singlem, které si opět získalo srdce fanouąků taneční hudby. Album Intensify je velmi nekonfliktně plynoucí sbírkou výrazné house music, která si na povrchu diskrétně zahrává s emocemi a uvnitř uvolňuje divokého koně. Vokál je naprosto ojedinělý a spřádá magické nitě rytmů a éterických hlasů, které spojuje s groovy tvrdąími a více pozemskými. “Jedná se o album taneční muziky”, říká Nick Warren, “s tím rozdílem, ľe má umělecký náboj, který řada jiných tanečních alb postrádá a který prokázali jen ti nejlepąí z nejlepąích – Moby, Underworld a Chemical Borthers”.
29letý Jody Wisternoff, druhá půlka Way Out West, vydal svou první desku kdyľ mu bylo 15 – jednalo se o hip-hopový track, který udělal doma společně se svým rapujícím bratrem Sammym. Hlavní náplní Jodyho teenagerovských let, bylo djování na ilegálních raves a produkování muziky ve svém domácím studiu. “Doma jsme měli dohodu, ľe mám rok na to, abych vydělal děláním muziky peníze, jinak jsem musel k maturitě”, vzpomíná Jody. Zpěvačku Ally Kennon, která propůjčila svůj trochu folkový hlas sladce smutné skladbě “Intensify” objevil Jody v restauraci, kde si zpěvem přivydělávala. Emoce v jejím hlase okamľite Jodymu učarovaly, Jody sám o sobě říká, ľe kdyľ se posadí za klávesy “struny na které hraju jsou struny melancholické, vľdy se mi tam objeví trochu slz”.
Nick Warren představoval v 80. letech jednoho z klíčových djs bristolské undergroundové scény. Cestoval spolu s Massive Attack, jako jejich oficiální dj při jejich turné v USA. Rovněľ se stal rezidentním djem v Cream, v současnosti patří mezi nejprominentnějąí djs na světě, ale přiznává, ľe raději neľ doma, hraje v zahraničí, kde lidé ani promotéři nejsou tak usedlí a zaąkatulkovaní. I kdyľ se stal otcem, zústává elektronická hudba Nickovou největąí váąní. Sám říká, ľe “taneční hudba je mnohem zajímavějąí a dynamičtějąí neľ rock, baví mě dělat zvuky, které nikdo nikdy předtím neslyąel”.

GLOBAL CONNECTION PARTY

Fri 21.06.2002 @ Výstaviątě, Praha
DJs: Richie Hawtin – Plastikman (Decks, EFX, 909 – Final Scratch – Minus Inc., Detroit, USA), X-Press 2 (Rocky, Diesel & Ashley Beedle on 6 decks, London), Way Out West live, Ian Pooley (Mainz), Charles Webster, Rulers of the Deep (Talin), Toky aka Rumenige live, Ladida, Pavel Bidlo, Kel, Tall, Lumiére, Stephunk – live
Details: Průmyslový palác (levé křídlo a střední hala)
EAW sound system, LooX video, masívní ground support a světelný park, laser
vstupné v předprodeji sítě Ticketstream 280 Kč + 30 Kč poplatky
předprodej: Ave Travel, Praha hl. nádraľí, Sportturist Special, Narodní tř. 33, Praha 1; telefonické rezervace 02/24263049
vstupné v předprodeji sítě TicketPro 280 Kč + 60,50 Kč poplatky
vstup pouze pro starąí 18-ti let!
start 19:00, end 05:00
pořadatel si vyhrazuje právo na případné změny programu

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.