TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaJak to bude vypadat 13.května v pavilonu Z na Orion Hall festivalu?

20.04.2005

Zajímá vás, jak bude vypadat pavilon Z při Orion Hall festivalu? Jak bude situované pódium pro The Prodigy? A co zvuk? Pracuje se na tom, aby jste slyšeli to, co doopravdy chcete slyšet a ne okenní tabulky? Jaké požadavky mají The Prodigy ke svému vystoupení? V agentuře United Music má produkci všech akcí na starosti Zdeněk Gabriel, většině partypeople známý jako Gabo, hlavní organizátor všech dosavadních Orion Hallů, Mácháčů a dalších akcí. Spolu s ním vám nyní poodhalíme více informací ke 13.květnu na brněnském Výstavišti.

Práce na přípravě této noci již nějakou dobu vehementně probíhají, přeci jen nachystat vše potřebné pro takovou legendu, jakou je kapela The Prodigy, zabere hodně času, což Gabo potvrzuje svými slovy: “Postavit pult pro vystoupení, třebas i top DJ hvězdy a nebo kompletní podium pro show takovéto kapely jako The Prodigy je velký rozdíl. Předchází tomu spousta mnohdy složitých jednání s technickým managementem kapely pro oboustranné schválení tzv. Rideru, což je manuál technickeho a servisního zajištění koncertu. Obsahuje přesný plán a parametry podia, ramp, světel, zvuku a třeba i zázemí, rozpracovaný do téměř posledního detailu, včetně časového harmonogramu příprav a demontáže. Tento manuál je takové malé tabu a kapela logicky trvá na jehp 100% plnění. Vzhledem k tomu, že parametry a technika jsou v každém místě světa odlišné, trvá mnohdy schvalování a jednání kolem finálního rideru až několik týdnů. Pro tuto precizní a velmi důležitou práci využívá United Music našeho externího spolupracovníka a špičkového odborníka Cyrila Hořánka z Pražské Akropole, což je opravdu pan mistr svého oboru.” Doplňujeme, že na místě se na přípravě akce bude podílet cca 180-200 lidí!
Pódium bude jedno a to situované na stranu pavilonu Z směrem k Hlinkám. Samozřejmě hlavně se přizpůsobí požadavkům kapely The Prodigy, poté The Nihilist. DJ-ský pult bude mobilní tak, jak jste se již s tímto určitě setkali na jiných koncertech.
Po obvodu haly poté budou rozmístěny bary, na venkovním nádvoří budou rozmístěny stánky nejen s občerstvením, teplé počasí již vybídne k venkovnímu posezení, nabrání sil na zbytek noci.
Nějaké zajímavosti k vystoupení The Prodigy? 
– technický Rider kapely je pevně daný a musí být v každém případě dodržený
– kapela si přiváží letecky či kamiónem další 2 tuny vlastní speciální techniky
– s kapelou přiletí i početná crew, čítající 12 lidí
– všechny důležité parametry pro koncert – zvuk, světla, rampy, ovládací pulty a další jsou přesně specifikovány výkonem ale i typovou značkou a musí na 100% sedět s požadavky kapely
Originálně bude dle Gaba řešený i zvuk “Zvukový systém bude po zkušenostech, řadě měření a propočtech řešen elegantně ze dvou obřích jeřábů, zavěšený a vytažený do výšky cca 30 metrů, takže bude hrát hlavně ze shora do lidí, podobně jako třeba v Dortmundské Westfalehall na Mayday. Pro zamezení nechvalně známého odrazu zvuku budou v kopuli Z-ka rozmístěna četná nafukovadla, sloužící zároveň jako dekorační prvek.” (obr. Soundgraf: Počítačový propočet rozložení maximálního akustickeho tlaku při zavěšení soundu v Z-ku. Červená je 100%)
A chcete pár čísel pro doplnění informací o zvuku? “Přepočítaná síla pouze(!) odposlechů pro The Prodigy dělá cca 60 kW výkonu 🙂 Jenom pro srovnání: kompletní zvuk na akcích v Boby centru dává přibližně 35 kW maximálního výkonu :)”

Pravidelný návštěvník Orion Hallů ví, že něco málo po půlnoci se má dívat kolem sebe a čekat, co ten Gabo zase vymyslel. (z historie: stříbrné konfety vystřelené ze vzduchového děla mezi lidi, velké nafukovací balóny, laserová show přes diskokoule / efekt více laserů, ohňostroj /hořící déšť před lidi, velká vybuchují dekorace nad hlavami lidí s padajícími kuličkami, ..) Co připraví tentokrát, vám ale zatím neprozradíme “Audiovizuální stránka této akce je vždy jednou z našich priorit a nejinak tomu bude i na prvním Orion Hall festivalu a určitě se budeme snažit přidat i něco navíc”
www.orionhall.cz
www.theprodigy.com
www.unitedmusic.cz
Orion Hall Festival
13.května
pavilon Z, Brno – Výstaviště
Vystoupí: The Prodigy, Moimir Papalescu & The Nihilists, The Advent, Inigo Kenedy, Rumenige / Loktibrada, Lucca, Kaisersoze

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.