TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaJe správce serveru Psytrance.cz psychopat?

05.11.2003

®ánrové odvětví goa patří mezi méně populární styly trancu, ale své příznivce deep trance nebo old school psytrance jak je goa někdy nazýváno si rozhodně najde. To ví také u labelu Yellow Sunshine Explosion, kde právě vychází druhé vydání jejich psytrance kompilační řady nazvané “Goa Sound System vol. 2”, jejíľ první díl vyąel v březnu tohoto roku. Na dvou CDs se celkem vyskytuje 16 goa-trance tracků od jmen, které na scéně něco znamenají. Posuďte sami: Native Radio, Astrix, Herbal Essence, Tranceporter, Overlords, X-Wave nebo Ultravoice. Pokud jste tedy příznivci jednoduchého goa-soundu, tak rozhodně doporučuji si tuto kompilaci pořídit.
Tuto zprávu od Dolviche jste pravděpodobně jiľ četli 31.10.2003, kdy vyąla na Trance.cz poprvé. Normální informace, řekla by si větąina z vás, ovąem výjimka se asi vľdy najde. V pondělí 3.11. jsem v práci a věnuji se běľným záleľitostem, kdyľ mi na stole zazvoní telefon. V něm mi někdo sděluje, ľe by rád vyřeąil jistou delikátní věcičku. Jsem zvědav a tak poslouchám, oč jde. Dozvídám se, ľe volající je člověk spjatý se serverem psytrance.cz (konkrétně jeho správce t-man) a ľe celý článek od Dolviche je údajně nesmysl, nepravda a kdesi cosi a a» ho urychleně odstraním, ľe to je dobrá rada do ľivota! Podíval jsem se na text článku a zjistil, ľe se jedná o klasickou zprávu o vydání nějakého CD se standardním informačním charakterem. Doporučil jsem tedy t-manovi, ľe pokud s něčím nesouhlasí, můľe svůj názor vyjádřit v diskuzi ke článku nebo osobně e-mailem Dolvichovi. Pak jsem ukončil hovor, protoľe diskuse nikam nevedla. Věc jsem povaľoval za vyřízenou, nebo» za 3 roky, co dělám Trance.cz, se mi jeątě nestalo, aby mi někdo volal jen kvůli tomu, ľe nesouhlasí s nějakým uveřejněným článkem, který navíc vůbec není o jeho osobě! Tím to ovąem neskončilo a jeątě ten večer jsem dostal tento e-mail.
Jméno: www.psytrance.cz | t-man – 81.30.254.44
Asi jsem se nevyjadril dost jasne, ten clanek stahnes, protoze je to holy nesmysl. Nenecham zadne diletanty plivat na psytrance ani na label. Mozna by sis to mel poslechnout : http://www.psyshop.com/shop/CDs/yse/yse2cd032.html. Ocekavam, ze si sjednas poradek se svymi diletantskymi redaktory a uz o sobe nebudeme muset nikdy slyset. Piste si tam o komercnim trancu a neserte se do toho, cemu nerozumite. Dik.

Na tento text jsem nijak nereagoval, načeľ mi dnes, o dva dny později, opět zvonil na stole telefon od t-mana a za pět minut přiąel daląí e-mail:
Zda se jsi asi dostatecne nepochopil vaznost situace. Vem na vedomi, ze poskozujes label nepravdivymi informacemi, ktere vznikly jen a pouze z vaseho diletantstvi. Pokud neucinis napravu spojenou s tiskovou omluvou k clanku, pocitej s tiskovou zpravou na psytrance.cz, kterou si za ramecek nedate. Nevim, jak ti to mam jeste jinak vysvetlit, asi mas dlouhe vedeni. Neminim dale tolerovat podobne chovani redaktoru trance.cz

    • .

S pozdravem
t-man
spravce serveru psytrance.cz

Závěr: Názor na celou věc nechám na vás, čtenářích, můľete se vyjádřit ve fóru. Můj názor je, ľe odliąný názor na hudební kompilaci, na který má autor právo (můľe si svobodně psát co chce), by neměl vést k obtěľování a zastraąování, kohokoliv. Je samozřejmé, ľe taková snaha o ovlivnění, co má nezávislý server “správně” psát, nemůľe být úspěąná, tomu snad nemůľe věřit ani autor těchto snah t-man, omlouvalo by ho snad jedině to, kdyby to zrovna přepískl s lysohlávkami. Svými aktivitami a uvaľováním v duchu, ľe má monopol na psaní o něčem, dělá pouze ostudu serveru psytrance.cz a a vąem rozumným lidem s nadhledem na české psytrance scéně.
Update: Zajímavá diskuse k věci byla i na psytrance.cz chatu, který je bohuľel nyní nefunkční, záznam je vąak na adrese http://psy.muertamente.com/
Update 2
: Na psytrance.cz se objevila 6.11.2003 Omluva, doufejme tedy, ľe celá věc je konečně uzavřena.
Update 3: 20. listopadu vychází v týdeníku Reflex článek nazvaný “Válka serverů” od Jany Kománkové. Přečíst si jej můľete zakoupením tohoto čísla (doporučujeme), případně kliknutím na obrázek níľe.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.