TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaJimmy Van M na třetích narozeninách ZENu + party na parníku!

12.07.2002

Nejlepąí klubová noc za rok 2001 dle výsledku ankety Dance Awards 2001 slaví své třetí výročí. Poblahopřát přijede jeden z velmi vzácných hostů, jehoľ předchozí vystoupení v Roxyvyvolalo velkou kontroverzi: JIMMY VAN M. Tento DJ, producent, promotér a tour manager v jedené osobě definoval svůj progresivní styl velmi podobně jako jeho blízcí kamarádi SASHA a JOHN DIGWEED – hraje vľdy dlouhé sety (3-4 hodiny), ve kterých rozvíjí tranceové epopeje a báje. Domácí support poskytne dvojice residentů v čele s “nej” DJem minulého roku dle výąe zmíněné ankety, MICHAELem BURIANemJOEL EINHORN je nejen blízkým přítelem Jimmyho ale i jeho studiovým partnerem, takľe tato sestava nám nabídne určitě velmi zajímavou hudební lahůdku. V deep house chilloutu vystoupí rezidentní duo DAN COOLEY a RAI, o vizuální stránku se postarají staří známi PHASE za VJským pultem, Overthere za laserem a dekoratéři, kteří si vyhrají s psychedelickými UV barvami. Vítaný chládek poskytne po excelentních zkuąenostech z oslav 10. narozenin klubu galerie NoD v prvním patře, kde bude přichystáno dostatek místa k sezení a odpočinku za doprovodu ambientní hudby. Den po této party, v neděli 21. července se celý ZEN cirkus přesouvá na exkluzivní parník.
Oslavy 3. výročí ZENu se protáhnou po vynikajících zkuąenostech z loňského roku na dva dny (jen málo ątastlivců se mohlo účastnit památného mejdanu s DJem Sashou a Jamesem Zabielou na parníku při oslavách druhých narozenin této noci). Na exkluzivní plavbě s parníkem s velmi limitovaným počtem návątěvníků (do prodeje se pouątí pouze 80 lístků) zahraje osazenstvo ZEN cirkusu z předchozí noci. Sestavě vévodí korunní princ progressive trůnu, DJ JIMMY VAN M, domácí vody 😉 budou hájit residenti ZENu MICHAEL BURIAN, JOEL EINHORN a RAI. Nástup na parník VISLA je moľný od 20:00 u Čechova Mostu pod Právnickou fakultou, odjezd je naplánován na 21:00 hodin. Ti, kteří se obávají celé nechtěně strávené noci na parníku, mohou být ujiątěni, ľe parník bude kaľdé dvě hodiny zastavovat v centru Prahy a poskytne moľnost vystoupení. Cena lístku na tuto jedinečnou plavbu je 330 Kč v předprodeji a 400 Kč na místě (pokud jeątě lístky budou), v ceně je ovąem večere na grilu s moľností volby mezi grilovaným masem a vegetariánskou stravou. Na vodě se bude odehrávat vąe, co k ZENu patří: světelná show, UV dekorace a hlavně PROGRESSIVE HOUSE!
JIMMY VAN M
Počátky Jimmyho kariéry spadají do roku 1992, kdy se za gramofony postavil jako host v klubu The Beacham Theatre, ve kterém následně začal vystupovat coby host takových jmen jako SASHA, JOHN DIGWEED a DAVE SEAMAN. V polovině roku 1994 byl Beacham definitivně uzavřen a Jimmy se v rámci svého turné věnoval hostování v klubech po celém světě. Ihned po skončení turné zaloľil vlastní agenturu EROS EUPHONY, která ho zároveň spojila s budoucím pracovním partnerem SEANEM CUSSICKEM. Jejich spolupráce přinesla několik výtečných skladeb vydaných pod jmény EROS EUPHONY, FREELANCE ICEBREAKERS a THE ESCAPE ARTIS. Label Dave Seamena STRESS RECORDINGS po jejich poslechu okamľitě nabídl kontrakt a tím byl Jimmyho hudební vzestup definitivně stvrzen.
Jeątě v roce 1994 agentura EROS EUPHONY zorganizovala první severoamerickou DJ tour pro SASHU a JOHNA DIGWEEDA s názvem NORTHERN EXPOSURE, která jim dohromady přinesla velký fanouąkovský ohlas a respekt na tamní tranceové scéně. I díky tomuto úspěchu se Jimmymu otevřely dveře na vyhláąenou IBIZU a hostování ve slavném klubu PACHA. JIMMY VAN M není pouze velmi úspěąným a známým DJem, ale zároveň i importérem kvalitní taneční hudby na americký kontinent.
Rok 1998 přinesl Jimmymu oslovení klubem CREAM (Liverpool) s poľadavkem na zorganizování CREAM USA TOUR a faktem je, ľe za podpory jmen jako CARL COX, DAVE SEAMAN, DOC MARTIN nebo NICK WARREN slavila velkolepý úspěch. V současné době má Jimmy společně se společností BALANCE exklusivní práva na zastupování těch nejlepąích jmen ostrovní tranceové scény v USA. Na jaře tohoto roku produkoval Jimmy dosud největąí DJskou tour, která kdy proběhla v USA (Delta Heavy Spring Tour 2002), pro Sashu a Johna Digweeda, s kterými si také na vąech zastávkách ąňůry zahrál. Jimmyho jsme uľ mohli slyąet na ZENu v Roxy, kde jeho pověstný “set-příběh” vyvolal velkou kontroverzi – někteří tento set vzpomínají jako nejlepąí DJský set, který kdy v Roxy zazněl, a někteří ho zatracují. Máme unikátní moľnost se opět na vlastní oči přesvědčit.
sobota 20. července 2002 – Roxy Promotion uvádí:
trance festival ZEN – 3. narozeniny
resident DJs: MICHAEL BURIAN (flesh/jpa), JOEL EINHORN (roxy praha)
very special guest: DJ JIMMY VAN M (excession – UK)neděle 21. července 2002, 20:00 – Roxy Promotion uvádí na parníku VISLA:
ZEN BOAT
captain: JIMMY VAN M (excession – UK)
ship crew: MICHAEL BURIANJOEL EINHORNRAI

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.